حوادث

حادثه ای ناگوار برای دانشجویان دختر دانشگاه آستانه اشرفیه

روز چهارشنبه از طریق تماس با مرکز امدادرسانی، امدادگران در جریان مفقودشدن گروهی از افراد در ارتفاعات فومن قرار گرفتند.

به نقل از قدس، رئیس دانشگاه پیام‌نور گیلان در پی حادثه گم‌ شدن دانشجویان دختر دانشگاه پیام‌نور آستانه اشرفیه از خانواده‌های آنان عذرخواهی کرد.

دکتر مرتضی رضایی صوفی اظهارکرد: در پی تدارک اردوی علمی آموزشی برای دانشجویان دختر دانشگاه پیام‌نور آستانه‌اشرفیه، سهل‌انگاری مسئولان آن دانشگاه منجر به گم‌ شدن 75 دانشجو و آزردگی خاطر خانواده های این عزیزان گشت.

وی با بیان اینکه مسئولان دانشگاه پیام‌نور استان به مسئولان مراکز و واحدهای تابعه مبنی بر فراهم‌کردن تمامی هماهنگی‌های لازم با سازمان‌های مربوطه برای برگزاری اردوهای آموزشی و فرهنگی تاکیدات مکرر داشته است، افزود: علی‌رغم اینکه دانشگاه پیام‌نور آستانه‌اشرفیه قبل از اعزام دانشجویان این موضوع را از طریق ارسال نامه به اطلاع پلیس امنیت اخلاقی استان رسانده بود، متاسفانه این اردو بدون اطلاع و هماهنگی با مسئولان ذی‌ربط دانشگاه پیام‌نور استان صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان گیلان با تاکید بر اینکه این اردوی علمی آموزشی مختلط نبوده و تنها از دانشجویان دختر متشکل شده بود، تصریح کرد: دانشگاه پیام‌نور استان گیلان رتبه برتر فرهنگی کشور را داراست و در شاخص‌های فرهنگی – آموزشی و پژوهشی جز هشت دانشگاه اول کشور بود و همیشه متعهد به انجام قوانین و ضوابط دانشگاهی و امور شرعی و عرفی جامعه بوده است.

رضایی صوفی ضمن عذرخواهی از دانشجویان و خانواده های ایشان اعلام کرد: با خاطیان و عوامل این اردو به شدت برخورد می‌شود.

وی از حضور به موقع، سعی و تلاش رئیس و پرسنل جمعیت هلال‌احمر، معاون سیاسی و امنیتی استانداری گیلان و فرماندار فومن برای کمک‌رسانی به دانشجویان تقدیر و تشکر کرد.

حسین درخشان نیز در تشریح جزییات عملیات مفقودشدن 75 نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور آستانه اشرفیه گفت:‌ در ساعت 19:50 روز چهارشنبه از طریق تماس با مرکز امدادرسانی، امدادگران در جریان مفقودشدن گروهی از افراد در ارتفاعات فومن قرار گرفتند.

وی افزود: با حضور امدادگران مشخص شد که 75 نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور آستانه اشرفیه مابین منطقه کوهستانی للندیز و کوه بن در منطقه ماسوله به علت مه‌گرفتگی و نداشتن تجهیزات مناسب زمین‌گیر شده‌اند.

وی با بیان اینکه 28 امدادگر در چندین ساعت عملیات جستجو، سرانجام نسبت به امدادرسانی به این افراد اقدام کردند گفت:‌ یک نفر از این دانشجویان زن به علت ترومای مچ پا مصدوم و به بیمارستان منتقل شد.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا