حوادث

وعده ازدواج موقت، شگرد کلاهبردار بود

دختر خیابانی حوادث خیابان

رییس پلیس فتای البرز از دستگیری کلاهبردار اینترنتی که با وعده ازدواج موقت در فضای مجازی پسران جوان را فریب می داد خبر داد.

به گزارش جام جم، سرهنگ یزدان نیکنام رییس پلیس فتای استان البرز گفت: کارشناسان این پلیس در پی رصد سایت ها و شبکه های اجتماعی به صفحه ای برخوردند که در آن دختر جوانی با دادن مشخصات ظاهری، سن، ارسال شماره تماس و شماره حساب با وعده ازدواج موقت از افراد جوان، کلاهبرداری می کرد.

وی افزود: مأموران پلیس فتا با بررسی های فنی و با استفاده از شیوه های نوین پلیسی، شناسایی فرد مذکور را در دستور کار خود قرار دادند و سرانجام مخفیگاه وی را شناسایی و با هماهنگی مراجع قضایی و تحت نظر قرار دادن محل اختفای وی، متهم را طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

سرهنگ نیکنام گفت: متهم در بازجویی های مأموران در ابتدا منکر جرم خود شد اما در مواجهه با مدارک موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و اذعان داشت که مدتی پیش با هدف کلاهبرداری از جوانان از طریق فضای مجازی با آنها ارتباط برقرار کرده و پس از جلب اعتماد مخاطبان از آنها کلاهبرداری می کرده است.

متهم با دادن شماره حساب خود از کاربران سایت می خواست تا در ازای ازدواج موقت مبالغی وجه نقد از 100تا 300 هزار تومان به حساب وی واریز کنند و پس از دریافت مبلغ درخواستی روابط اینترنتی را با طعمه های خود قطع می کرد.

رییس پلیس فتا استان البرز با اعلام اینکه افراد سودجو با راه اندازی صفحه های غیر اخلاقی در شبکه های اجتماعی و دادن وعده هایی در خصوص ازدواج دائم یا موقت و دوستی های غیراخلاقی از کاربران کلاهبرداری کرده و باعث رواج فساد در جامعه می شوند، به شهروندان توصیه کرد: ضمن پایبندی به اصول شرعی و اخلاقی از ورود به شبکه های اجتماعی که باعث تخریب افکار آنها شده و گسست زندگی فردی و اجتماعی آنها را به دنبال دارد خودداری کرده و فریب وعده های دروغین شیادان اینترنتی را نخورند.

لطفا نظر خود را در مورد مطلب بالا در قسمت اعلام نظرات ذکر کرده و نوع مقالات و اخبار مورد علاقه خود را بیان کنید به بهترین نظرات هدایای نفیسی تعلق خواهد گرفت . باتشکر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا