حوادث

دستگیری فروشنده سکه های تقلبی

سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری پایتخت، با اشاره به دستگیری یک جاعل که سعی داشت تعدادی سکه های تقلبی را به طلافروش بفروشد گفت: از این متهم ۱۰ سکه تقلبی کشف و ضبط شد.

سرهنگ “ضرغام امیری”، در گفت و گو با خبرنگار ما به تشریح این خبر پرداخت و گفت: با تماس یکی از کسبه محدوده تهرانپارس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ و اعلام این مطلب که فردی برای فروش ۲ سکه تقلبی به مغازه اش مراجعه کرده است، تیمی از ماموران کلانتری ۱۲۶ تهرانپارس به محل اعزام شدند.

این مقام انتظامی عنوان داشت: با حضور ماموران در محل، این متهم که در انتظار دریافت پول سکه های تقلبی خود از فروشنده بود در کمال ناباوری اش دستگیر و در همان محل تحقیقات اولیه از وی و همچنین بررسی از مالک طلافروشی مذکور آغاز شد.

وی افزود: طلافروش که با پلیس تماس گرفته بود در بررسی های انجام شده به ماموران گفت که این متهم پس از ورود به مغازه و انتظار برای خالی شدن محل، به وی مراجعه و اظهار داشته که ۲ سکه بهار آزادی برای فروش به قیمت روز دارد اما از آنجا که در عیارسنجی سکه ها مشخص شد که تقلبی هستند، وی با سرگرم کردن متهم با پلیس تماس گرفته و موضوع را در میان گذاشته است.

وی تصریح کرد: با اعلام این موضوع، متهم به کلانتری منتقل شد و در تحقیقات انجام شده به جرم خود مبنی بر فروش سکه های تقلبی اعتراف و اقرار کرد که با ورقه های برنجی اقدام به ضرب سکه های تقلبی کرده و با استفاده از کارت های جعلی یک برند معتبر سکه، اقدام به ضرب این سکه های تقلبی کرده و قصد فروش آن را داشته که با حضور پلیس دستگیر شده است.

سرهنگ امیری، با اشاره به این مطلب که در بازرسی بدنی از متهم هشت سکه تقلبی دیگر کشف شد، گفت: این متهم که “حمید”، نام داشت، پس از اعتراف به جرایم خود با تشکیل پرونده به دادسرای ناحیه چهار رسالت منتقل شد.

مجله اینترنتی زندگی سالم

یلدا توکلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا