حوادث

واقعه مرگبار در میدان کاج تهران

آتش‌سوزی مرموز در برج ستاره در منطقه سعادت آباد تهران، یک زن و سه مرد را به کام مرگ کشاند.

به گزارش ایران، این در حالی است که هنوز ماجرای مرگ 3 تن از شهروندان در آتش سوزی خیابان جمهوری اذهان عمومی را به خود مشغول کرده است.

این حادثه وقتی رخ داد که سه خودروی مدل بالا در پارکینگ طبقه منفی‌دو ساختمان ستاره به‌دلیل مرموزی آتش‌گرفتند و زنان و مردان زیادی در محاصره دود قرار گرفتند.

ساعت 21 و 45 دقیقه شامگاه شنبه 26 بهمن‌ماه آتش‌نشانان در جریان آتش‌سوزی و خارج شدن دود غلیظی از یک ساختمان شش طبقه در سعادت‌آباد قرار گرفتند و پنج ایستگاه آتش‌نشانی، یک گروه امداد و نجات، دو خودروی تنفسی، یک تشک نجات و یک بالابر، راهی محل حادثه در خیابان نهم و بالاتر از میدان کاج اعزام شدند.

آتش‌نشانان در بررسی‌های میدانی دیدند آتش‌سوزی از طبقه منفی دو پارکینگ شروع شده و سه پرادو، سمند و لندکروز کاملاً شعله‌ور شده و دود غلیظی نیز طبقات را فرا گرفته بود

.آتش‌نشانان  وارد عمل شدند،  برخی از آتش نشانان به سراغ گرفتارشدگان احتمالی در پارکینگ رفتند که با دو مرد بی‌هوش روی زمین پارکینگ روبه‌رو شدند و هر دو را خارج و تحویل اورژانس دادند که مشخص شد آنان به‌علت دودگرفتگی جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین آتش‌نشانان 15 تن از ساکنان که در طبقات و در میان دود غلیظ گرفتار بودند را  نجات دادند.

همزمان با این اقدامات در طبقه دوم چهار تن دیگر از ساکنان دیده شدند که یک زن بی‌هوش شده بود که آتش‌نشانان وقتی  این گرفتارشدگان را تحویل اورژانس دادند مشخص شد زن بی‌هوش  بر اثر دود گرفتگی  جان باخته است. طبق گفته منابع آتش‌نشانی چهار تن از امدادگران که صدمه دیده بودند راهی مراکز درمانی شدند.

سخنگوی اورژانس تهران در خصوص ارائه خدمات امدادی درمانی به مصدومان این حادثه آتش‌سوزی گفت: مرکز اورژانس 115 پس از اطلاع از حادثه ، یک تیم امدادی درمانی را عازم محل کرد.حسن عباسی ادامه داد: با رسیدن نخستین تیم امدادی در صحنه و مشاهده وسعت حادثه از مرکز هدایت اورژانس 115 درخواست نیروی کمکی شد که سریعاً هشت آمبولانس، یک اتوبوس آمبولانس و دو خودروی فرماندهی عازم محل آتش‌سوزی در سعادت‌آباد شدند.

وی ادامه داد:  ساکنان ساختمان توسط عوامل آتش‌نشانی از محل حریق خارج شدند که حال هفت تن از آنان به‌علت جراحات و دودگرفتگی مساعد نبود که توسط   اورژانس پس از اقدامات اولیه درمانی به بیمارستان‌های شهید مدرس، بهمن و حضرت رسول(ص) منتقل شدند.

عباسی اظهار داشت: متأسفانه در این آتش‌سوزی سه مرد و یک زن به‌علت خفگی با دود غلیظ جان خود را از دست دادند.

شاهدان عینی چه گفتند؟

یکی از مردان همسایه وقتی خبرنگار پای ساختمان ستاره حاضر شده بود و از سوی سرباز پلیس اجازه حضور در ساختمان را نداشت، گفت: این آتش‌سوزی عمدی است، انگار دامادخانواده طبقه سوم با آنها اختلاف داشت و تهدید کرده بود انتقام می‌گیرد.

وی افزود: این مرد خودرویی را در پارکینگ به آتش کشیده و دود ناشی از آن باعث مرگ یک زن 50 ساله که تنها در طبقه دوم زندگی می‌کرد و دو پسر 27 و 35 ساله که در راهرو‌ها قصد فرار داشتند شده است.

در این حال خبر رسیده که سرایدار ساختمان که با زن و بچه‌‌اش دچار دودگرفتگی شده و به بیمارستان انتقال یافته بودند نیز فوت کرده است و آمار کشته‌ها به چهار تن رسید.

بنابراین گزارش، مرکز آتش‌سوزی 4خودروی مدل بالا در پارکینگ برج بود که بازرسان آتش‌نشانی در حال علت‌یابی حادثه هستند.

لطفا نظر خود را در مورد مطلب بالا در قسمت اعلام نظرات ذکر کرده و نوع مقالات و اخبار مورد علاقه خود را بیان کنید به بهترین نظرات هدایای نفیسی تعلق خواهد گرفت . باتشکر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا