حوادث

مرگ قهرمان کشتی آسیا با قرص برنج

قرص برنج و مسمومیت دارویی آخرین پلان از زندگی بابک قربانی را رقم زد. پسری که می توانست ستاره کشتی دنیا باشد، درحالی از دنیا رفت که دستش به خون هم آلوده بود.

به گزارش سرویس حوادث جام نیوز به نقل از خبر آنلاین، پسری که می توانست کارولین کشتی دنیا باشد، حالا با خوردن قرص برنج در زندان دیزل آباد مرده است. درحالی که پرونده قتل عمدش هنوز باز است و دادگاه هایش همچنان ادامه داشت و اگر خودکشی نمی کرد هم مجازاتش اعدام بود.

بابک قربانی، پسر خوش اندام کرمانشاهی یکی از بچه هایی که محمد بنا به کشتی فرنگی ایران معرفی کرده بود حالا قربانی شده. قربانی شهرت و تب تلخ فراموشی. پسری که از سال 2007 تا 2011 افتخارات زیادی برای کشتی فرنگی ایران آورده بود وقتی بر اثر سهل انگاری مسئولان کشتی، رها شد تا به دام دوپینگ بیفتد، سرنوشت زندگی اش به کلی عوض شد.

او که می توانست تضمینی برای تداوم قهرمانی های ایران تا سال ها باشد حالا درحالی به سردخانه زندان دیزل آباد منتقل شده که خانواده داغدار دیگری انتظار افتادن طناب دار به دور گردنش را می کشیدند.

بابک که با قهرمانی در بازی های آسیایی گوانگژو ستاره شد، توانست در دو سال متوالی در سیستم چرخشی محمد بنا مدال های دیگری را هم در دسته 97 کیلوگرم کشتی دنیا بگیرد.

او روزی که دوپینگش مثبت اعلام شد، محمد بنا این حادثه را یکی از تلخ ترین اتفاقات زندگی اش دانست و آن را حاصل غفلت خودش و همکارانش از این بچه دانست.

وقتی او در دوران محرومیت، به حال خود رها شد و ان حادثه تلخ رقم خورد خیلی از هم تیمی هایش برایش اشک ریختند. برای قهرمانی که به جای رفتن به المپیک راهی زندان شد. به دیزل آباد رفت و در انتظار اعدام ماند.

پسری که با عصبیت آنی جان یک بیگناه را گرفته بود. او و برادرش در بازگشت از شکار در کرمانشاه هنگام شنا در یکی از آب بندهای محلی با خانواده ای دیگر درگیر شدند و بابک با شلیک تفنگش شکاری اش پسری 25 ساله را کشت تا شوکی را به ورزش ایران وارد کند.

پس از این او نادم بود، همه خانواده کشتی تا کرمانشاه رفتند. عبداللله موحد بزرگمرد کشتی ایران پا پیش گذاشت اما قرار نبود خانواده قربانی رضایت دهند. آنها داغدار بودند و بابک باید در زندان به انتظار حکم نهایی می نشست.

دو سال ماندن پشت زندان برای پسری که در رویاهایش مدال طلای المپیک را می دید حتما این قدر تلخ بوده که شاید امروز نام بابک قربانی باری دیگر تیتر اصلی همه روزنامه های ورزشی شود.

خبر خودکشی او بر اثر مسمومیت دارویی. در روزهایی که مصادف است با خودکشی رابرت انکه گلر سرشناس آلمانی ، بابک قربانی دارفانی را وداع گفته. قهرمانی که تلخ ترین روی ورزش را دید و گام اشتباهش در استفاده از استروئید ها زندگی اش را تباه کرد.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا