تازه ها

عجیب ترین فرودگاه دنیا در چین

فرودگاه فروشگاهکشور چین در نظر دارند عظیم ترین و عجیب ترین پروژه احداث فرودگاه را انجام دهد، فرودگاهی که از تمامی جهات با نمونه های مشابهش تفاوت دارد.

به گزارشخبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران؛ فرودگاه جدید شنژن یکی از پدیده های معماری بزرگ و استثنایی دنیا نامیده شده است.

گفتنی است: این فرودگاه که فاز طراحی آن پس از 3 سال به اتمام رسیده است براساس برآورد کارشناسان حدود 1 میلیارد دلار هزینه ساخت خواهد داشت و دارای 3 ترمینال فرودگاهی جدید است.

بررسی ها نشان می دهند: ساختمان این فرودگاه طولی برابر 1/5 کیلومتر دارد و پوششی به مساحت داخلی نیم میلیون متر مربع در آن وجود دارد.

کشور چین همه ساله یکی از مقاصد عمده گردشگران از سراسر جهان است و نیاز به ساخت یک فرودگاه بزرگ از مدتها قبل احساس می شده است با ساخت این ترمینال فرودگاهی، 45 میلیون مسافر می توانند از آن استفاده نمایند.

برای روشن کردن فضای این ترمینال فرودگاهی طراحان از نور طبیعی خورشید با فیلترهای مخصوص استفاده کرده اند و در داخل آن از فرم 6 ضلعی لانه زنبوری پنل‌های شیشه ای مخصوص استفاده کرده اند این فرم خاص معماری برای استفاده از نور سبب شکست زاویه و ایجاد رنگ‌های متنوع در فضای داخلی ترمینال فرودگاه می شود.

کارشناسان این فرودگاه امیدوار هستند که تا سال 2015 آن را تکمیل نمایند.

لطفا نظر خود را در مورد مطلب بالا در قسمت اعلام نظرات ذکر کرده و نوع مقالات و اخبار مورد علاقه خود را بیان کنید به بهترین نظرات هدایای نفیسی تعلق خواهد گرفت . باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا