جهان

تبرئه مرد بلژیکی معروف به بدن الکلی!

یک مرد بلژیکی که معده‌اش بر اثر ابتلا به یک سندرم نادر، الکل تولید می‌کند، درحالی‌که به علت رانندگی در حالت مستی با جریمه پلیس مواجه شده بود توانست خود را در دادگاه تبرئه کند.

در توضیحات بیشتر این خبر آمده است:این مرد ۴۰ساله ثابت کرد که مبتلا به سندرم تخمیر خودکار (ABS) است که باعث تخمیر کربوهیدرات‌ها در معده‌اش می‌شود و بر اثر آن، سطح اتانول در خون او افزایش می‌یابد و در نتیجه علائم مسمومیت الکلی برای وی ایجاد می‌شود.

وکیل این مرد می‌گوید: دانشمندان بر این باورند که تعداد موارد ABS در جهان کمتر از حد واقعی آن برآورد شده است و در حال حاضر تنها حدود ۲۰ نفر در سراسر جهان به طور رسمی مبتلا به این بیماری شناخته شده‌اند.

این مرد درگذشته نیز (سال ۲۰۱۹) با وجود اعتراض به عدم مصرف مشروبات الکلی، جریمه نقدی شده بود و گواهینامه رانندگی او نیز تعلیق شده بود. وی تا قبل از جریمه‌شدن توسط پلیس از ابتلای خود به این سندرم نادر بی‌اطلاع بوده است.

تخمیر خودکار یا خود آب‌جوسازی (Auto-brewery syndrome) یک وضعیت پزشکی نادر است که طی آن مقادیر مستی زای الکل اتانول توسط فرایند تخمیر درون دستگاه گوارش فرد ساخته می‌شود.علت این حالت، وجود نوعی مخمر در دستگاه گوارش است.

پژوهش‌های اخیر نشان داده که باکتری «کلبسیلا نومونیا» نیز قادر است کربوهیدرات‌ها را در درون روده به الکل تبدیل کند و بروز بیماری کبد چرب غیرالکلی در فرد را تسریع نماید.این حالت ممکن است در مبتلایان به «سندرم روده کوتاه» در پی برداشتن قسمتی از روده رخ دهد که طی آن کربوهیدرات جذب نشده تخمیر می‌گردد.

 دریا وفایی، زندگی سالم

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا