پزشکی و سلامت

اگر “چاق” هستيد آب يخ نخوريد

خوردن آب یخ علاوه بر ایجاد مشکل برای “تارهای صوتی” و “دستگاه گوارش” می تواند یک عارضه ی بسیار مهم داشته باشد به این علت خوردن زیاده از حد آن ابدا توصیه نمی شود.

 به گزارش خبرنگار كلينيك باشگاه خبرنگاران؛ پژوهشگران در یک تحقیق جالب دریافتند که مصرف نوشیدنی های سرد از جمله آب یخ می تواند نقش موثری در “افزایش چاقی” و یا بروز “دیابت” در افراد داشته باشد.

گفتنی است، براساس تحقیقات جدید مصرف آب یخ می تواند سبب افزایش تمایل و اشتهای افراد برای خوردن غذاهای شیرین شود و در مدتی کوتاه باعث ایجاد “اضافه وزن” در افراد گردد.

دانشمندان علت این رخ داد را سلول های خاص در اطراف دهان می دانند که در اثر نوشیدن آب یخ دچار کرختی موقتی شده و برای رفع این حالت مغز دستور به خوردن مواد غذایی شیرین را صادر می کند.

در عین حال خوردن آب سرد به شکل یک عادت همیشگی سبب کاهش حساسیت “جوانه های چشایی” شده و در نتیجه مغز برای احساس طعم شیرین فرد را وادار به خوردن حجم بیشتری از مواد شیرین می کند.

دانشمندان به افراد مستعد به چاقی توصیه می کنند همواره از آب در دمای عادی و نه خیلی سرد استفاده کنند تا دچار افزایش اشتها برای خوردن شیرینی نشود.

لطفا نظر خود را در مورد مطلب بالا در قسمت اعلام نظرات ذکر کرده و نوع مقالات و اخبار مورد علاقه خود را بیان کنید به بهترین نظرات هدایای نفیسی تعلق خواهد گرفت . باتشکر

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا