حوادث

اعلام ناامن‌ترین جاده‌های ایران+ توصیه به رانندگان

سخنگوی سازمان امداد و نجات کشور با تشریح ناامن‌ترین جاده‌های ایران، توصیه‌های را برای رانندگی مطمئن در این جاده‌ها عنوان کرد.

به نقل از پانا، حسین درخشان در تشریح ناامن‌ترین جاده‌های ایران در ایام نوروز اظهار داشت: با توجه به عملیات‌های امدادی امدادگران جمعیت هلال احمر به ترتیب جاده‌های اصفهان، مازندران، خراسان رضوی و فارس بیشترین عملیات‌های امداد جاده‌ای را به خود اختصاص دادند.

وی در تشریح حوادث جاده‌ای استان اصفهان عنوان کرد: جاده اصفهان کفی و یکنواخت است و تردد خودروهای ناهمگون مانند کامیون و خودروی سواری در آن زیاد است و می‌طلبد جاده‌های تردد خودروهای سنگین و سبک با احداث اتوبان‌های مجزا تفکیک شود که این مسئله وظیفه مسئولان وزارت راه است. البته رانندگان خودرهای سنگین نیز در این مواقع باید رعایت مقررات و همچنین وضعیت رانندگی مطلوب‌تر را داشته باشند تا خودروهای سبک دچار حادثه نشوند.

درخشان در تشریح جاده مازندران نیز بیان داشت:‌ جاده مازندران به دلیل مارپیچ بودن آن و دو باند نبودن در برخی مسیرها باید رانندگان از نظر حفظ سرعت مطمئنه رعایت‌های لازم را داشته باشند از جمله اینکه سرعت مطمئنه در جاده‌ها منوط به نوع جاده و آب و هوا است و باید رانندگان با سرعت مطمئنه در این جاده‌ها رانندگی کنند بخصوص آنکه وقتی راننده چنین جاده‌هایی را آشنایی ندارد سرعت مطمئنه بهترین احتیاط به حساب می‌آید.

سخنگوی سازمان امداد و نجات به تشریح جاده خراسان رضوی نیز پرداخت و گفت: این جاده نیز جزو جاده‌های یکنواخت و خسته کننده است که تردد در آن بسیار صورت می‌پذیرد و می‌طلبد رانندگان هر دو ساعت با توقف خودرو استراحت کوتاهی داشته باشند. براین اساس مسافران نوروزی که با خودروی شخصی به مسافرت اقدام می‌کنند می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌های هلال احمر برای اسکان به خصوص در شب هنگام اقدام کنند.

درخشان به جاده فارس که کفی، یکنواخت و مسیر طولانی دارد نیز اشاره کرد و افزود: در این جاده نیز توصیه می‌شود رانندگان به مدت طولانی رانندگی نکنند تا دچار خواب آلودگی نشوند.

وی به کمترین عملیات جاده‌ای کشور نیز اشاره کرد و گفت: کمترین عملیات‌های جاده‌ای امدادگران هلال احمر مربوط به جاده استان چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد بوده که می‌توان یکی از علت‌های آن را تردد کمتر مسافران در این جاده عنوان کرد. البته این مسئله می‌تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد.

لطفا نظر خود را در مورد مطلب بالا در قسمت اعلام نظرات ذکر کرده و نوع مقالات و اخبار مورد علاقه خود را بیان کنید به بهترین نظرات هدایای نفیسی تعلق خواهد گرفت . باتشکر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا