پزشکی و سلامت

اصفهان به شهر دیابت کشور تبدیل شده است

دیابتمدیرعامل مؤسسه خیریه دیابت اصفهان با اشاره به اینکه اصفهان به اولین شهر دیابت کشور تبدیل شده است، گفت: ۳۲۰ هزار فرد مبتلا به دیابت، در اصفهان شناسایی شده‌اند.

به گزارش زندگی سالم به نقل از ایلنا ؛ محمد طیفوری در مجمع بزرگ مبلغان ماه مبارک رمضان استان اصفهان بیان داشت: اصفهان با تمام شایستگی‌ها و افتخارات خود در عرصه‌های مختلف، متأسفانه به اولین شهر دیابت کشور تبدیل شده است.

وی با اشاره به تحقیقات صورت گرفته، استرس‌های شغلی و استرس‌های خانوادگی را به عنوان مهم‌ترین عوامل ابتلای مردم اصفهان به دیابت بیان کرد و افزود: بیش از ۳۲۰ هزار فرد مبتلا به دیابت، در اصفهان شناسایی شده‌اند و شیوع بالای دیابت در اصفهان، زیبنده این شهر نیست.

مدیرعامل مؤسسه خیریه دیابت اصفهان یادآور شد: افراد مبتلا به دیابت ۱۳ سال زود‌تر از افراد سالم فوت می‌کنند، همچنین بر اساس تحقیقات صورت گرفته، احتمال ابتلای زنان به دیابت، ۶۶.۷ درصد بیشتر از مردان است.

وی بیماری دیابت را‌ام الامراض خواند و گفت: این بیماری، سرآغاز بسیاری از بیماری‌ها همچون بیماری‌های قلبی، کلیوی و پوستی است و در مواردی به نابینایی و قطع اعضای بدن منجر می‌شود.

طیفوری با اشاره به صنعتی بودن شهر اصفهان، بیان داشت: استفاده از فست فود‌ها هم به عنوان دیگر عامل ابتلای مردم اصفهان به دیابت شناسایی شده بنابراین شایسته است مبلغان دینی در جلسات مذهبی و در گفت‌و‌گوهای چهره به چهره با مردم به خصوص در ایام ماه مبارک رمضان، در زمینه اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم درمورد دیابت تلاش کنند.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا