حوادث

از برادرم كينه داشتم مادرم را آتش زدم

آتش

پسر جواني كه در اقدامي ناگهاني با پاشيدن بنزين به روي مادرش او را به آتش كشيده و منجر به مرگ او شده بود، پس از دستگيري، دليل ارتكاب قتل را كينه‌يي قديمي عنوان كرد كه سال‌ها از برادرش به دل داشته است.

به گزارش اعتماد، نگاهي به اين پرونده قتل نشان مي‌دهد كه مادر اين دو جوان قصد داشته تا جلوي «مجتبي»، پسر 27 ساله‌اش را براي پاشيدن بنزين به روي برادرش بگيرد كه به جاي پسرش، خود قرباني اختلاف دو برادر شده است.

به گفته سرهنگ كارآگاه آريا حاجي زاده، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، پس از اعترافات متهم به ارتكاب جنايت و صدور قرار قانوني توسط مقام قضايي، اين جوان براي مشخص شدن انگيزه واقعي قتل در اختيار كارآگاهان اداره دهم باقي مي‌ماند.

بر اساس اين گزارش، دقايقي از ساعت 2 بامداد نوزدهم دي‌ماه امسال گذشته بود كه ماموران كلانتري 147 نارمك از يك فقره آتش‌سوزي در منطقه باخبر شدند.

بررسي‌هاي اوليه كه با حضور ماموران در محل انجام شد، نشان داد كه مجتبي، پسر 27 ساله خانواده به دليل اختلافات خانوادگي با ريختن ظرف محتوي بنزين روي فرش‌ها اقدام به آتش زدن منزل كرده است و طي آن مادر متهم دچار سوختگي شديد شده و به بيمارستان منتقل شده است.

يكي از برادران متهم كه او نيز در سانحه آتش سوزي دچار سوختگي از ناحيه دست شده بود، به ماموران گفت: «در شب حادثه، مادرم به همراه همسرش از سفر زيارتي مكه به تهران بازگشته بودند. پس از مراجعت از فرودگاه در داخل منزل نشسته بوديم كه برادرم مجتبي وارد منزل شد و يك ظرف پر از بنزين را روي فرش‌ها و مادرم ريخت و با فندك خانه را آتش زده و از محل متواري شد.» اما ماجرا به همين جا ختم نشد.

سيزده روز بعد از حادثه با وجود همه اقدامات درماني مصدوم حادثه به علت شدت جراحات وارده فوت كرد و پرونده‌يي با موضوع «حريق عمدي منجر به قتل» تشكيل شد. اين پرونده با دستور شعبه چهارم بازپرسي دادسراي ناحيه 27 تهران، جهت رسيدگي در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت و تحقيقات از تمامي شاهدان صحنه آتش سوزي و اعضاي خانواده مقتوله در دستور كار كارآگاهان اداره دهم قرار گرفت.

اعضاي اين خانواده به كارآگاهان گفتند: «در ساعت يك بامداد نوزدهم دي ماه مادرمان به همراه همسرش از سفر مكه به تهران آمد؛ كليه اعضاي خانواده براي پيشواز به فرودگاه رفته و مجتبي نيز آمده بود اما در زمان خوشامدگويي، مجتبي جلو نيامد و پس از آن ديگر او را نديديم؛ تمامي اعضاي خانواده به همراه مادر و همسرش به خانه بازگشتند؛ هنوز چند دقيقه‌يي از ورود ما به خانه نگذشته بود كه مادر به داخل آشپزخانه رفت تا چاي درست كند؛ در همين زمان مجتبي زنگ خانه را زد و بالا آمد؛ مادر از مجتبي پرسيد كه «چرا بوي بنزين مي‌دهي ؟»

كه پاسخ داد: «پمپ بنزين بودم»… در يك لحظه مجتبي از در خانه بيرون رفت و زماني كه برگشت، يك گالن بنزين به همراه خود داشت و فرياد زد: «همه جا را آتش مي‌زنم! » اعضاي خانواده خواستند مانع شوند ولي حريف او نشدند؛ وقتي مادر قصد داشت تا مانع شود، مجتبي گفت: «اول خودت را آتش مي‌زنم» و مقداري از بنزين داخل گالن را به سوي مادر پاشيد و فندك را زد؛ همه جا آتش گرفت و ما توانستيم با كمك همسايه‌ها آتش را خاموش كرده و مادرمان را به بيمارستان منتقل كنيم اما پس از گذشت 13 روز وي در بيمارستان فوت كرد.»

با توجه به اظهارات تمامي اعضاي خانواده، مجتبي بيست و نهم بهمن ماه در منطقه يوسف‌آباد دستگير شده و به اداره دهم منتقل شد.

او در اظهارات اوليه منكر هرگونه ارتكاب حريق عمدي شده و در اظهاراتش مدعي شد: «بنده از اعضاي خانواده‌‌ام با سند و مدارك پول طلب داشتم و شب حادثه آنها قصد داشتند تا به زور اين اسناد و مدارك را از من بگيرند و بنده به هيچ عنوان اقدام به آتش زدن خانه با بنزين نكردم.»

با وجود اظهارات اوليه مجتبي مبني بر بيگناهي، وي به ناچار لب به اعتراف گشود و به كارآگاهان گفت: «شب حادثه با ديدن يكي از برادرانم كه با او اختلاف شديد داشته و كينه‌اش را از سال‌ها پيش به دل دارم، ناگهان كنترل عصبي خود را از دست داده و در يك لحظه اقدام به آتش زدن خانه و مادرم كردم.»

لطفا نظر خود را در مورد مطلب بالا در قسمت اعلام نظرات ذکر کرده و نوع مقالات و اخبار مورد علاقه خود را بیان کنید به بهترین نظرات هدایای نفیسی تعلق خواهد گرفت . باتشکر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا