روانشناسی

اثرات روانی “مدیتیشن”

تکنیک TM (ترنسدنتال مدیتیشن) باعث می‌شود که ذهن بتدریج ، سطوح لطیف‌تری از تفکر را تجربه کند تا این که به سطح ماورایی رسیده و در تماس مستقیم با سرچشمه تفکر قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران،  در حین انجام این تکنیک الگوی امواج مغزی در حالت آلفا قرار می‌‌گیرد که در آن سطح نیروهای شفابخش فعال می‌شود.
 TM برای افرادی که می‌خواهند از اثرات منفی استرس در امان بمانند می‌تواند بسیار مفید باشد.
هنگام استرس در بدن مواد شیمیایی خاصی تولید می‌شود که انرژی و تحرک ذهن را کاهش می‌دهد. به عبارتی استرس باعث تولید بیش از حد بعضی از ناقلین پیام‌های عصبی مانند اپی نفرین ، نوراپی نفرین و کورتیزول می‌شود. تولید کورتیزول زیاد منجر به افزایش نوسانات هیجانی شده و باعث می‌شود که فرد نتواند به روشنی فکر کند، در حالی که تمرین منظم ترنسدنتال مدیتیشن با افزایش تولید برخی مواد شیمیایی مانند سروتونین باعث افزایش احساس شادی و نشاط می‌شود.
 انجام تکنیک TM به طور منظم ، علاوه بر آرام نمودن ذهن ، باعث بهبود تمرکز ، شفافیت بیشتر ذهن ، کنترل جریان فکر ، افزایش انرژی و خلاقیت ، افزایش احساس شادی و رضایت خاطر و بهبود روابط می‌گردد.

لطفا نظر خود را در مورد مطلب بالا در قسمت اعلام نظرات ذکر کرده و نوع مقالات و اخبار مورد علاقه خود را بیان کنید به بهترین نظرات هدایای نفیسی تعلق خواهد گرفت . باتشکر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا