پزشکی و سلامت

آیا دستگاه دراز و نشست در “لاغری” موثر است؟

چاقییافته‌های جدید دانشمندان نشان می‌دهد تقویت “ماهیچه‌های شکم” باعث کاهش “تجمع چربی” در این ناحیه از بدن می شود.

به گزارش خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران؛امروزه استفاده از “دستگاه‌های دراز و نشست” به گونه‌ای در رسانه‌ها تبلیغ می‌شوند که انگار تنها راه حل آب کردن چربی‌های شکمی، تنها استفاده از این وسایل است، اما مطالعات جدید نشان می‌دهند این وسایل به تنهایی قادر به لاغری و کوچک کردن سایز کمر شما نیستند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند افراد چاق در وهله‌ی اول همواره باید توجه داشته باشند که در کنار دراز و نشست باید به “رژیم غذایی” کم کالری نیز داشته باشند، تا بدن بتواند برای جبران کالری‌ها از چربی‌ها زیر پوستی استفاده کند.

گفتنی است، بهترین راه برای کاهش و جلوگیری از تجمع چربی در اطراف شکم و انجام “ورزش‌های هوازی” است، اما استفاده از دراز و نشست به صورت صحیح و با تکرار تعداد دفعات متوالی می‌تواند نقش بسزایی در کاهش حجم چربی داشته باشد.

نتایج مطالعات نشان می‌دهند چاقی و اضافه وزن در ناحیه شکم می‌تواند عامل اصلی ابتلا به “سرطان‌ها “و “سکته‌های قلبی” و مغزی می‌باشد.

لطفا نظر خود را در مورد مطلب بالا در قسمت اعلام نظرات ذکر کرده و نوع مقالات و اخبار مورد علاقه خود را بیان کنید به بهترین نظرات هدایای نفیسی تعلق خواهد گرفت . باتشکر

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا