آرایش و زیبایی

6 قسمت بدن که زمان استفاده از ضد آفتاب، آن‌ها را فراموش می‌کنیم

نواحی که باید ضدآفتاب بزنیم | معمولا همیشه استفاده از ضدآفتاب در برخی نواحی بدن را فراموش می‌کنیم پس مراقب باشید استفاده از ضدآفتاب در این نواحی را فراموش نکنید.

گاهی اوقات هنگام استفاده از ضدآفتاب برخی نواحی را فراموش می‌کنیم و ممکن است زمانی به فکر بیفتیم که دیگر دیر است و نمی‌توان کاری کرد.

اگرچه یکی از اصلی‌ترین دلایل استفاده از ضدآفتاب جلوگیری از آفتاب سوختگی‌ست، اما در نهایت در طولانی مدت با استفاده از ضدآفتاب می‌توان از ابتلا به سرطان پوست جلوگیری کرد.

در این مقاله قصد داریم در مورد نواحی مهم که باید در آنجا از ضدآفتاب استفاده کنید و اغلب فراموش می‌شود صحبت کنیم. پس با زندگی سالم همراه باشید.

نکات استفاده از ضد آفتاب
نواحی از بدن که باید ضدآفتاب بزنیم

1- ضدآفتاب کناره‌ها‌ و پشت گردن

معمولا همه از ضدآفتاب فقط در ناحیه صورت استفاده می‌کنند و از نواحی کناره و پشت گردن غافل می‌شوند. به یاد داشته باشید که گردن نیز جزو نواحی است که در معرض اشعه‌های مضر خورشید قرار دارد.

زمانی که رانندگی می‌کنیم، کناره‌های گردن به ویژه سمت چپ به شدت در معرض اشعه‌های نور خورشید قرار دارد.

2- ضدآفتاب برروی قسمت بالای سینه

منظور از قسمت بالای سینه همان قسمت دکلته است دقیقه زیر گردن، جایی که استخوان ترقوه قرار دارد.

انتخاب ضد آفتاب مناسب پوست

3- ضدآفتاب بر روی لب‌ها

معمولا لب‌ جزو قسمت‌هایی است که معمولا محافظت از آن در برابر آفتاب نادیده گرفته می‌شود. لب‌ها نیز اصولا در معرض اشعه‌های نور خورشید قرار دارند و آفتاب سوختگی در ناحیه لب‌ها بسیار دردناک و ناخوشایند است.

به گفته متخصصین پوست، برخی سرطان‌ها مربوط به قسمت لب‌هاست و در برخی موارد حتی نیاز به جراحی است. پس پیشگیری بهتر از درمان است.

خوشبختانه محصولات مراقبتی حاوی ضدآفتاب از جمله بالم‌های لب وجود دارند که می‌توانید برای محافظت از لب‌هایتان استفاده کنید.

روش صحیح استفاده از ضد آفتاب
نواحی از بدن که باید ضدآفتاب بزنیم

4- ضد آفتاب روی دست‌ها

معمولا روی دستها نیز در معرض نور آفتاب و ابتلا به سرطان و پیری پوست قرار دارند، حتی در یک روز ابری نیز باید با استفاده از ضدآفتاب از پوستتان محافظت کنید، به ویژه زمانی که بیشتر وقت خود را در خارج از خانه سپری می‌کنید.
محافظت از دست‌ها با استفاده از ضدآفتاب مانع از بروز آفتاب سوختگی‌های مضر و علائم پیری زودرس مانند لکه‌های خورشیدی و کک و مک می‌شود.

5- ضد آفتاب روی گوش‌ها

گوش‌ها نیز از دیگر نواحی آسیب‌پذیر در برابر نور آفتاب هستند.

معمولا گوش‌ها به خصوص پشت گوش‌ها نیز در معرض اشعه‌های مضر خورشید قرار دارند، به ویژه گوش سمت چپ افرادی که برای مدت طولانی در طول روز رانندگی می‌کنند (درست مانند گردن)، و غفلت از استفاده از ضدآفتاب در این نواحی باعث شده که بسیاری از سرطان‌های پوست مرتبط با این نواحی باشد.

6- زدن ضد آفتاب روی پاها

قطعا یا تا به حال آفتاب سوختگی روی پاها را تجربه کرده‌اید و یا یکی از اطرافیانتان دچار چنین عارضه‌ای شده است. در این شرایط پوشیدن کفش و دمپایی بسیار دشوار است.

زمان پیاده‌روی یا خوش گذرانی در ساحل به خصوص زمانی که صندل یا دمپایی پوشیده‌اید، روی پاها به شدت در معرض آسیب اشعه‌های خورشید قرار دارند و معمولا ما فراموش می‌کنیم که از این قسمت بدنمان با ضدآفتاب محافظت کنیم.

چند دلیل اهمیت استفاده از کرم ضد آفتاب در فصل پاییز و زمستان

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا