آموزشی

چطور یک کسب و کار کوچک راه‌اندازی کنیم؟

شروع و راه‌ اندازی یک کسب و کار کوچک کار بزرگ و مهمی است، اما خوشبختانه با داشتن یک ایده خلاقانه، اراده مسمم و قوی و یک تیم کاری قوی و مجرب اینکار شدنی است. شروع یک کسب و کار لازمه‌ی تمرکز بر روی مفهوم تجاری، نوشتن یک طرح تجاری، درک جنبه مالی و بازاریابی و راه اندازی است.

اجرای اصول اولیه

یک ایده در نظر بگیرید

ایده می‌تواند شامل محصولی باشد که همیشه رویای ساختنش را داشته‌اید و یا خدماتی که می‌دانید افراد نیازمند آن هستند. ایده حتی می‌تواند شامل یک چیزی باشد که هیچ کس با آن آشنایی ندارد و یک چیز نو و جدید است؛ این یعنی نوآوری و خلاقیت.

هدف‌هایتان را مشخص کنید

مثلا می‌خواهید از نظر مالی مستقل باشید؟ دوست دارید از طریق فروش محصول و خدماتتان به یک درآمد ثابت دست پیدا کنید. باید هدف‌تان را بدانید.

یک نام تجاری برای خودتان انتخاب کنید

حتی قبل از شروع کسب و کار می‌توانید ابتدا یک نام برای آن انتخاب کنید. حساب شده اسم انتخاب کنید. بهتر است از نامی استفاده کنید که بعدها به فکر تغییر آن نیوفتید.

نکته: برخی از اسامی به یاد ماندنی، راحت و ساده هستند، مانند نام تجاری برند اپل.

تیم کاری‌تان را تعیین کنید

می‌خواهید کسب و کارتان را خودتان راه اندازی کنید یا یک یا چندین دوست و آشنای قابل اعتماد دارید که می‌خواهید با او کارتان را شریک شوید. خب قطعا داشتن یک همراه باعث می‌شود از ایده‌های او نیز بتوانید بهره‌ ببرید.


همچنین بخوانید: ۵ گام تا شروع کسب و کار خانگی


برای تعیین شرکای خود خوب دقت کنید و با افراد قابل اعتماد کار کنید

موقع انتخاب شریک کاری خیلی دقت کنید. اگر یک دوست صمیمی در زندگی خصوصی‌تان دارید این به معنی این نیست که او می‌تواند در مسیر کسب و کار نیز شریک خوبی باشد. فردی که قرار است شریک شما شود باید فردی قابل اعتماد باشد.

برنامه کاری‌تان را بنویسید

راه اندازی کسب و کار کوچک
گام های مهم در راه اندازی کسب و کار کوچک

یک طرح تجاری تعیین کنید

توضیحات لازم در مورد کسب و کارتان را شرح دهید. تمام جزییات را در مورد کسب و کارتان بنویسید. اینکه چطور شرکتی هستید، چه نوع محصول و با ویژگی‌های ارائه می‌دهید.

یک برنامه‌ی کاربردی بنویسید

این برنامه شامل محصول و خدمات تولیدی و یا هزینه‌هاست.

برنامه‌ی بازاریابی بنویسید

این برنامه شامل چگونگی تولید محصول، بازاریابی و فروش می‌باشد.

بر روی محصولاتتان قیمت بگذارید

بهتر است محصول تولیدی‌تان را با رقبا مقایسه کنید. رقبا این محصول را با چه قیمتی عرضه می‌کنند؟ آیا می‌توانید برای قیمت‌گذاری بیشتر به محصول چیزی اضافه کنید تا یک تفاوت و خلاقیت ایجاد کنید و با قیمت بهتری محصولتان را به فروش برسانید؟

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا