جهانخانواده

گردشگری مجازی شهر تهران + لینک سایت

با برخط شدن نسخه تازه نقشه تهران توسط شهرداری تهران، از این پس تهرانی‌ها می‌توانند از این پلتفرم یا سکوی اینترنتی برای انواع راهیابی‌های خود در زندگی روزمره استفاده کنند.

 نسخه پنجم نقشه تهران که به پیشرفته‌ترین سامانه‌های اطلاعات مکانی مجهز است به تدریج جایگزین گوگل مپ می‌شود. ازجمله ویژگی‌های نقشه تهران انتشار عکس‌های استریت ویو یا نمای خیابانی واقعی است که به عکس‌های پانوراما مشهور است؛ پانوراما نمونه‌ای از عکس‌ها هستند که قابلیت نمایش 360 درجه از یک مکان را در محیط مجازی فراهم می‌کنند. این سرویس‌، کاربر را قادر می‌سازد که به جای مسافرت درون شهر، در دنیای مجازی شهر گردش و زوایای دلخواه خود را انتخاب کند. این تصاویر در حال حاضر تهیه شده و در اختیار کارکنان شهرداری تهران است.

سامانه نقشه تهران یکی از سرویس‌های اطلاعات جغرافیایی شهرداری تهران است که در آدرس اینترنتی map.tehran.ir در دسترس عموم قرار دارد. هر چند این نقشه از پایگاه داده مشترکی با سایر سرویس‌های اطلاعات جغرافیایی شهر تهران بهره می‌برد، اما ظاهری متفاوت از بقیه داشته و با رعایت اصول کارتوگرافی از جهاتی زیباتر و برای بسیاری از کاربران عادی، کاربردی‌تر محسوب می‌شود. هدف از راه‌اندازی این سامانه از یک سو ایجاد یک بستر اطلاعات جغرافیایی (نقشه تحت وب) برای بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف برای قرار دادن اطلاعات مکانی مورد نظر در قالب نقشه براساس معیارها و استانداردهای جهانی و از سوی دیگر ایجاد درگاه اطلاعات مکانی برای سرویس‌های شهروندی و گردشگری بوده است.

امکانات جدید نقشه تهران
جست‌وجوی هوشمند: انواع آدرس‌یابی‌های محاوره‌ای روزانه در این سامانه قابل جست‌وجو است. جست‌وجوی اماکن خدماتی و عمومی: امکان جست‌وجوی اماکن خدماتی و عمومی با اطلاعات تکمیلی مناسب در این سرویس وجود دارد. برای نمونه امکان جست‌وجوی بیمارستانی با امکانات ویژه تخصصی که خدمات بیمه مورد نظر شهروند را ارائه دهد در این سامانه امکان‌پذیر شده است. از خدمات تازه‌ای که به این سامانه اضافه شده محله‌محوری است. چنانچه شهروندی بخواهد در محدوده محله سکونت خود یا یک محله دلخواه، اطلاعاتی کسب کند می‌تواند از این سامانه استفاده کند. معرفی محله، اخبار مکان محور محله‌ای، معرفی اماکن گردشگری، خدماتی و عمومی محله و خدمات محله‌ای از مهم‌ترین بخش‌های جدید این سامانه است. مسیریابی هوشمند با بار ترافیکی: یکی دیگر از این سرویس‌ها مسیریابی با توجه به حجم ترافیکی است. غالب سامانه‌های مسیریابی تنها با مدنظر قرار دادن کوتاه‌ترین مسافت، مسیر را تعیین می‌کنند و بدیهی است که لزوما کوتاه‌ترین مسیر، بهترین مسیر نیست. این سرویس جدید که حدودا تا یک‌ماه آینده راه‌اندازی می‌شود می‌تواند با استفاده از اطلاعات ترافیکی معابر، بهترین مسیر را از نظر صرف زمان سفر پیشنهاد کند. این مسیریابی هوشمند با پارامترهای مختلف در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد. گردشگری مجازی: کاربران می‌توانند از سرویس گردشگری مجازی روی نقشه تهران و سایت virtualtour.tehran.ir بهره‌مند شوند.

منبع: همشهری آنلاین

لطفا نظر خود را در مورد مطلب بالا در قسمت اعلام نظرات ذکر کرده و نوع مقالات و اخبار مورد علاقه خود را بیان کنید به بهترین نظرات هدایای نفیسی تعلق خواهد گرفت . باتشکر

 برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا