حوادث

متجاوز کودکان خردسال به دام افتاد

سارقی که در حین سرقت به کودکان تجاوز می کرد گرفتار شد.سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری متهمی با بیش از ۱۵ فقره سابقه دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف خبر داد که این بار پس از سرقت از منازل شهروندان متاسفانه تعدادی از کودکان حاضر در منازل را نیز مورد آزار و اذیت قرار داده است.

سردار علیرضا لطفی، در توضیح این خبر گفت: در هفتم دی ماه سال جاری پرونده ای در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت که در آن « شاکی در شکایت خود عنوان کرده بود که سارق با استفاده از عدم حضور وی و همسرش در خانه در حالیکه دختر هشت ساله آنها به تنهایی در خانه حضور داشته، وارد خانه شده وعلاوه بر سرقت بیش از ۲۰ میلیون پول و طلاجات داخل خانه، متاسفانه دختر آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده و نهایتا با بستن دست و پای دختر هشت ساله و قرار دادن وی در داخل یکی از اتاق ها از محل متواری شده است.

دختر هشت ساله در اداره شانزدهم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: داخل خانه در حال تماشای تلویزیون بودم که چندین بار زنگ خانه به صدا در آمد تا اینکه جواب آیفون را دادم؛ مردی از من سئوال کرد که آیا پدرت در خانه است یا نه؟ که من جواب دادم: ” پدرم خانه نیست” این شخص مجددا از من سئوال کرد که آیا مادرت در خانه است یا نه؟ که مجددا پاسخ دادم: ” مادرم به همراه پدرم بیرون رفته است”. پس از چند دقیقه مجددا زنگ خانه به صدا در آمد و زمانیکه جواب آیفون خانه را دادم، همان آقا این بار عنوان کرد که او یکی از دوستان پدرم می باشد که مقداری پول برای پدرم آورده و به این بهانه از من خواست تا درب آپارتمان را باز کنم تا او پول را داخل آسانسور بذارد و من نیز پول را از داخل آسانسور بردارم. با اطمینان به صحبت های این شخص من درب آپارتمان را باز کردم و منتظر ماندم تا آسانسور بالا بیاید و من پول داخل آسانسور را بردارم که پس از رسیدن آسانسور به طبقه پنجم ناگهان مردی آز آسانسور خارج شد که یک چاقو در دست داشت. این شخص با تهدید چاقو مرا مجبور به سکوت کردو مرا به داخل خانه برد این شخص مرا مورد آزار و اذیت قرار داد و پس از آن دست مرا با طناب بست و داخل یکی از اتاق ها گذاشت و زمانیکه پدر و مادرم وارد خانه شدند، مرا با دست و پای بسته شده در داخل اتاق پیدا کردند.

همزمان با آغاز رسیدگی به این پرونده، پرونده های مشابه دیگری در مناطق مختلف خانی آباد، نازی آباد، منیریه، فلاح و مولوی مطرح و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در تمامی آنها شخصی به شیوه ای یکسان و با اطمینان از غیبت پدر و مادر داخل خانه ، ضمن معرفی خود به عنوان دوست خانوادگی اعتماد کودکان ۵ تا ۱۳ ساله را جلب و در ادامه علاوه بر سرقت طلا و پول از خانه ها، کودکان را نیز مورد آزار و اذیت قرار داده و در تمامی سرقت های منجر به آزار و اذیت و در زمان ترک محل سرقتها، دست وپای کودکان را بسته و از خانه شکات متواری شده است.

در ادامه ۲ پرونده سرقت منزل منجر به آزار و اذیت دیگر نیز به اداره شانزدهم ارجاع شد که در هر دو پرونده، سارق دقیقا به همان شیوه و شگرد پرونده های گذشته یعنی معرفی خود به عنوان دوست صاحب خانه و به بهانه پرداخت بدهی خود اعتماد افراد داخل خانه را جلب کرده اما این بار دو خانم ۲۵ و ۳۰ ساله را مورد آزار و اذیت قرار داده بود و به همان شیوه از محل متواری شده بود.با توجه به حساسیت پرونده، اقدامات ویژه پلیسی جهت شناسایی و دستگیری متهم پرونده در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا نهایتا با بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته متعلق به محدوده چندین محل سرقت، چند تصویر از متهم پرونده در اختیار کارآگاهان اداره شانزدهم قرار گرفت.
با بهره گیری از تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته، انجام چهره نگاری، بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار و دیگر اقدامات پلیسی سرانجام یکی از مجرمین سابقه دار به نام عارف( متولد۱۳۶۵) شناسایی و تصویر وی از سوی تمامی شکات مورد شناسایی قرار گرفت.
در بررسی سوابق عارف مشخص شد که وی از سال ۱۳۸۰تا کنون، بیش از ۱۵ نوبت به اتهام ارتکاب جرایم مختلف سرقت، مزاحمت جهت نوامیس ، شرب خمر، اخلال در نظم و آسایش عمومی، تهدید و فحاشی ، آزار و اذیت، نگهداری ومصرف شیشه، تخریب اماکن عمومی، ایراد ضرب و جرح با سلاح سرد( چاقو) دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار در اوایل سال جاری از زندان آزاد شده است. همچنین بررسی سوابق دیگر اعضای خانواده عارف مشخص شد که پدر عارف در حدود ۳۰ سال پیش در حین ارتکاب سرقت و تلاش برای فرار از دست ماموران پلیس مورد هدف گلوله قرار گرفته و به هلاکت رسیده و در حال حاضر عارف پس از آزادی از زندان اعتیاد شدیدی به مصرف شیشه پیدا کرده است.

با شناسایی دقیق مخفیگاه عارف وی دستگیر و در بازرسی ازمخفیگاهش مقادیر قابل توجهی از طلاجات مسروقه به همراه سلاح سرد مورد استفاده در سرقت ها کشف شد.سردار لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر دستگیری این متهم گفت: متهم در همان تحقیقات اولیه و با توجه به شواهد و قرائن ارایه شده از سوی کارآگاهان اداره شانزدهم چاره ای جز اعتراف صریح به آزار و اذیت ۱۰ کودک و نوجوان ۵ الی ۱۳ ساله و همچنین آزار و اذیت دو خانم جوان و سرقت از منازل نداشت . لذا طی هماهنگی با سرپرست دادسرای ناحیه ۲۷ تهران و با قرار قانونی جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی قرار گرفته است.

مجله اینترنتی زندگی سالم

یلدا توکلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا