روانشناسی

رفع اضطراب با تغییر دکوراسیون

احساس اضطراب می کنید؟ دکوراسیون را تغییر دهید!

خانه های ما اکنون بیش از هر زمان دیگری پناهگاه ما هستند، امسال با توجه به شیوع قرنطینه با گذراندن مدت زمان زیادی در منزل، می توانید احساس کنید در یک پناهگاه و بیشتر مانند یک زندان گیر کرده اید، درحالی که یک اتاق می تواند استودیوی یوگای شما باشد، حتی می توانید یک منطقه بازی برای بچه ها درست کنید.

با خواندن این مطلب از زندگی سالم چیزهای زیادی می توانیم یاد بگیریم که چگونه می توان روی طراحی خانه هایمان کار کرد تا اعصاب ناراحت ما در این روزها را تسکین دهد و چگونه رفع اضطراب با تغییر دکوراسیون امکان پذیر است!

برای کمک به تغییر دکوراسیون خانه در ادامه راهکارهایی به شما معرفی می کنیم که می تواند اضطراب شما را در دوره قرنطینه کاهش دهد.

تغییر مجدد دکوراسیون می تواند کمک کند

بدن ما هیچ سلاحی ندارد و بنابراین وقتی احساس استرس یا ناامنی می کنیم؛ دوست داریم خود را در فضاهای امن حس کنیم.

در یک مکان عمومی مانند کافه می توانید احساس امنیت کنید اما در خانه با یک جابجایی کوچک و حتی کشیدن صندلی به گوشه یا جابجایی تختخواب خود از وسط دیوار به گوشه دیوار حس تغییر می کنید. حتی می توانید صندلی مورد علاقه خود را به گوشه ای که دوست دارید منتقل کنید.

این طبیعی است که این کار را انجام دهید و ممکن است شما خودتان هم این کار را کرده باشید. شما ممكن است محلی را كه می خواهید به عنوان مکان دیگری باشد، شناسایی كنید.

وقتی که احساس می کنید در اطراف شما زندگی را پیچیده کرده است. واقعاً به شما این حس را می دهد که شما در حال نگه داشتن اشیای بیخود هستید وکمک کند احساس راحتی بیشتری کنید. فقط کافی است کمی رنگ یا شخصیت به زندگی خود اضافه کنید.

به یک گیاه بله بگویید

استفاده از المان های محیط زیست برای محافظت از انسان در خانه بسیار مهم است. اگر به دنبال آسایش هستید، باید چیزی داشته باشید که از آن مراقبت کنید، چیزی که زنده در خانه باشد.

وقتی گیاهی دارید واقعاً شاهد رشد آن هستند که چه اتفاقی می افتد، خواه پیازچه های تازه، یا گیاهان دارویی باشد. چیزی که می توانید روی آن به صورت مثبت تأثیر بگذارید. به ویژه در حال حاضر  فقط  روی تغییر مثبت در زندگی فکر کنید.

گیاهان  و وارد کردن فضای بیرون از منزل به خانه می تواند حتی یک روز در طول روز باشد، اما من فکر می کنم که به سلامتی کمک می کند. این می تواند به سادگی برش گل ها از حیاط پشتی باشد، برای دسترسی به سطحی که شما را خوشحال می کند.

رفع اضطراب با تغییر دکوراسیون
رفع اضطراب با تغییر دکوراسیون

شاید وقت آن رسیده که کشوی خانه را تمیز کنید

یک ویژگی روانشناختی به نام کنترل وجود دارد و وقتی احساس می کنید کنترلی در زندگی خود ندارید، این باعث افزایش سطح استرس می شود. مردم استرس را به روش های مختلفی از جمله عصبانیت ، کسالت یا سرخوردگی تفسیر می کنند.

تمیز کردن کشوهای آشپزخانه که  پر از چیزهایی با منشا نامشخص است. هر چه باشد، ارزش روانی گرفتن احساس کنترل در زندگی را دارد.

رفع اضطراب با تغییر دکوراسیون

درباره  کل اتاقها تجدید نظر کنید

ثبت لحظات سفر یا یک لحظه خانوادگی با عکس، یا قاب کردن یک عکس و قرار دادن آن روی دیوار می تواند حال شما را خوب کند. یا می تواند در حد تغییر طرح روشنایی خانه باشد.

این می تواند درست کردن یک اتاق دارای چراغانی لایه بندی شده باشد تا بتواند صبح به شما روحیه بدهد و یک محیط کاملاً متفاوت در هنگام شب، تا بتوانید در آن نفس عمیقی بکشید و شاید یک فرش جدید به خانه اضافه کنید که قبلاً زیر یک میز بنشیند و زیبا به نظر برسد.

در این مطلب سعی کردیم در خصوص رفع اضطراب با تغییر دکوراسیون مطالبی را عنوان کنیم. آیا منزل شما نیز به تغییر دکوراسیون نیاز دارد ؟!

الهام شهیدان ( ترجمه از یاهولایف ) – مجله زندگی سالم

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا