28 بار بر روی backspace ضربه زنید

0
39
رایانه

 

شما می توانید با 28 بار پشت سر هم زدن دکمه backspace وارد تقریبا هر سیستم لینوکس دلخواه شوید.

به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محققان امنیتی یک راه ساده برای ورود به شماری از توزیع‌های لینوکس پیدا کرده‌اند. تنها کافیست 28 بار پشت سر هم کلید backspace را فشار دهید.

شماری از محققان امنیتی دانشگاه پلی‌تکنیک والنسیا اسپانیا دریافته‌اند که این روش بر روی بوت‌لودرهای نام‌آشنا و فراگیر Grub2 کاملا موثر است و تقریبا در تمامی موارد انجام این روش منجر به دور زدن قفل صفحه نمایش شده، بسته “Grub rescue shell” را راه‌اندازی کرده و دسترسی کاربر را به تمام چیزهایی که ممکن است به فکرتان خطور کند باز می‌گذارد.

 

 

 

این تیم تحقیقاتی دریافته‌اند که در واقع 28 بار زدن این کلید باعث می‌شود تا اصطلاحا یک Error‌ درحافظه به وجود آید و شل مورد اشاره به اجرا در بیاید.

این باگ را نمی‌توان یک تهدید امنیتی خیلی جدی به حساب آورد و در واقع یک هکر به دسترسی کامل فیزیکی به کیبرد شما نیاز دارد تا این ترفند را اجرا کند و تنها امنیت فیزیکی دستگاه را در صورت اتفاقاتی همچون سرقت و دسترسی بدون اجازه به دستگاه پایین آورده است. در عین حال اوبونتو، ردهت و دبیان همگی پچ مورد نیاز برای حل این مشکل را منتشر کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here