از مهر ماه شهریه دانشگاه پیام نور کمتر از 15درصد افزایش می‌یابد

0
17
پول

معاون اداری، مالی دانشگاه پیام نور:

 

برخلاف شایعاتی که در خصوص افزایش شهریه دانشگاه پیام نور عنوان می‌شود، باید گفت شهریه این دانشگاه مطابق مصوبه وزارت علوم خواهد بود، این افزایش از 15درصد تعیین شده است که از مهرماه امسال اعمال خواهد شد.

دکتر صدر، معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: بر خلاف آنچه شایعه می‌شود که شهریه دانشگاه پیام نور در سال جاری افزایش خواهد داشت، باید تاکید کنم شهریه این دانشگاه براساس سیاست‌های وزارت علوم مطابق هر سال 15درصد افزایش می‌یابد اما این دانشگاه بر اساس نحوره عملکرد خود و ارائه تسهیلات به دانشجویان حتی کمتر از این میزان شهریه اخذ خواهد کرد.

 

وی ادامه داد: مطابق هر ساله شهریه ثابت 15درصد برای کارشناسی و کارشناسی ارشد در مناطق برخوردار اعمال می‌شود که برای دوره کارشناسی به میزان 110 هزار تومان خواهد بود البته باید متذکر شوم، شهریه متغیر براساس نوع واحد عملی و نظری متفاوت است.

 

وی با بیان اینکه اخذ شهریه در مناطق کمتر برخوردار و محروم از 15درصد سالانه نیز کمتر خواهد بود خاطرنشان کرد: در مناطق کمتر برخوردار شهریه ثابت در مقاطع کارشناسی در حدود 88هزار تومان خواهد بود.

 

وی یادآور شد: میزان شهریه ثابت مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه در سال جدید 621 هزار تومان یعنی کمتر از 15درصد افزایش سالانه در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here