دکوراسیون و چیدمان

راهنمای خرید اینترنتی مبل

برای خرید مبل مناسب فضای منزل می بایست به نکات زیر توجه نماییم:

بعضی از نکات به ظاهر ساده و واضح هستند و ممکن است ما آن ها را نادیده بگیریم و به سادگی از کنار آن ها عبور کنیم.اما بعضی از نکات مهم تر و برجسته تر می باشند که نباید به سادگی از کنار آن ها عبور کنیم.در ادامه به برخی از نکات اشاره می کنیم:

1. در نظر گرفتن فضای موجود

شما می بایست این نکته را درنظر بگیرید که فضایی که قرار است برای آن مبلمان را انتخاب نمایید ظرفیت مبلمان انتخابی شما را دارد یا خیر؟

اگر برای سالن نشیمن مبل را انتخاب می نمایید که فضای بزرگتری هم دارد،شما گزینه های زیادی را می توانید انتخاب نمایید.

اما اگر فضای نشیمن منزل شما کوچک تر است شما ترجیحا می بایست از مبل های ظریف تر برای فضای خانه خود استفاده نمایید.

در حال حاضر هر دو مدل مبل دارای گزینه های متعدد و متنوعی نیز هستند.

نکات مهم خرید اینترنتی مبل
نکات مهم خرید اینترنتی مبل

در این مقاله گزینه های مهمی را مطرح می کنیم.برای انتخاب مبل مناسب می توانید سلیقه شخصی خود را سایت های آنلاین مختلف ایرانی مثل سایت های آف دکور ،تولیدی مبل روهی ،دیجی کالا و یا حتی سایت ترب و سایت های اگهی دهنده بازار مبل ایران و یافت آباد در میان گذاشته و مبل خود را با توجه به سلیقه شخصی خود انتخاب و با رضایت کامل خرید خود را انجام دهید.در صورتی هم که به سایت های خارجی دسترسی دارین می توانید نمونه کارهای بیشتری رو در این سایت ها ببینید و مقایسه کنید.

2. توجه به سبک انتخابی

شما می بایست با توجه به فضای موجود خانه خود سبک انتخابی خود را مشخص نمایید و سپس خرید خود را انجام دهید.

به طور معمول برای فضاهای کوچک تر سبک مدرن مناسب تر و برای فضاهای بزرگتر سبک کلاسیک و هم مدرن را می توانید انتخاب نمایید.

3. انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان

یکی از مهم ترین نکته ها در خرید مبل انتخاب رنگ است.انتخاب رنگ میان مبلمان و دیگر وسایل خانه تاثیر مهمی در به چشم آمدن و برجسته نمودن دیگر وسایل خانه دارد.

برای فضاهای کوچک تر از رنگ های روشن استفاده نمایید.ابعاد بزگتر مبلمان امکان انتخاب رنگ های متنوع را به شما می دهد که شما می توانید رنگ های روشن و تیره یا حتی طرح دار مختلفی را انتخاب نمایید.

4. طرح و جنس پارچه مناسب برای رویه مبل

یکی دیگراز نکات مهم برای خرید مبل جنس و طرح رویه پارچه مبل می باشد که می بایست مشخص گردد که این مبل در چه محیطی می بایست مورد استفاده قرار گیرد.

اگر مبل در محیط های شلوغ مانند ادارات یا دفاتر مورد استفاده قرار می گیرد می بایست جنس آن از چرم یا نانو انتخاب شود.زیرا تمیز کردن و پاکسازی آن راحت تر می باشد.

از طرف دیگر در منازل می توان پارچه از جنس کتان مخمل و دیگر جنس ها استفاده نمود و همچنین طرح پارچه را می توان گلدار یا طرح دار متناسب با سلیقه خودتون انتخاب کنید.

خرید اینترنتی مبل
خرید اینترنتی مبل

5. راحت بودن مبل

یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای انتخاب مبلمان که می بایست در هنگام خرید به آن توجه نمود مقدار راحتی آن و استاندارد بودن آن از لحاظ راحتی می باشد.حتما مبلمانی را انتخاب نمایید که از استانداردهای لازم برخوردار باشد.

  • زاویه مناسب برای کمر و گردن را داشته باشد.
  • قسمت نشیمن آن متناسب باشد.
  • متریال بکار رفته در آن از کیفیت بالا برخوردار باشد.

6. توجه به کیفیت مبل

قبل از خرید مبلمان از کیفیت متریال بکار رفته در آن اطمینان کامل حاصل کنید.اینکه چه نوع فوم و الیافی در آن بکار رفته است بسیار مهم می باشدو موجب افزایش عمر و کیفیت و کارایی مبل می گردد.

لازم است به استحکام زیرکار مبل و جنس چوب بکار رفته در آن هم توجه ویژه ای نمایید.

7. انتخاب و خرید با توجه به کاربری

اگر فقط به دنبال راحتی برای مبلمان هستید می توانید گزینه های زیادی را انتخاب نمایید.

اما مبلمان نیمه راحتی هم می تواند گزینه مناسبی برای موارد نیمه رسمی باشد و می تواند در دو حالت هم مورد استفاده قرارگیرد.

8. قابلیت شسشتو و تعداد مناسب آن

یکی از نکات خیلی مهم برای انتخاب لوازم و وسایل منزل قابلیت شستشو بودن آن هاست.برخی از پارچه ها و روکش ها غیرقابل شستشو هستند.مبلمان نانو گزینه مناسبی در مقابل نفوذ مایعات به داخل پارچه هستند.

گزینه دیگری که از اهمیت بیشتری برخوردار است تعداد مناسب نفرات مبلمان است.به طور معمول مبل ها به صورت استاندارد 7 نفره هستند.

همچنین بخوانید: دانستنی هايی درباره کيفيت مبلمان 

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا