آقایانتغذیه سالم

خواص انار برای آقایان

خواص انار برای آقایان ( خواص انار برای جلوگیری از سرطان ): وجود آنتی اکسیدان های انار سبب شده خواص ضد التهابی قوی و اثرات مفیدی برای جلوگیری از سرطان داشته باشد.

انار میوه ای است که حاوی صدها دانه است که در کنار هم قرار گرفته اند. آنها غنی از فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی فعال زیستی هستند، اما همچنین حاوی مقداری قند هستند. التهاب مزمن یکی از عوامل اصلی بسیاری از بیماری های جدی است. این شامل بیماری های قلبی، سرطان، دیابت نوع 2، بیماری آلزایمر و حتی چاقی است.

مطالعات نشان داده است که انار می توانند فعالیت التهابی را در دستگاه گوارش و همچنین در سرطان پستان و سلول های سرطانی روده بزرگ کاهش بدهد.

همچنین یک مطالعه 12 هفته ای در افراد دیابتی نشان داد که 1.1 فنجان (250 میلی لیتر) آب انار در روز نشانگرهای التهابی CRP و اینترلوکین -6 را به ترتیب 32٪ و 30٪ کاهش می دهد.

درکنار این ها اگر می خواهید التهاب در بدن شما کاهش یابد، انار برای رژیم غذایی شما بهترین میوه است.

خواص انار برای آقایان
خواص انار برای جلوگیری از سرطان (خواص انار برای آقایان)

انار و سرطان پروستات

سرطان پروستات نوع متداول سرطان در مردان است. مطالعات نشان می دهد که انار تولید سلول های سرطانی را کند و حتی باعث بروز آپوپتوز یا مرگ سلولی در سلول های سرطانی شود.

همان طور که می دانید مردانی که سطح PSA آنها در مدت زمان کوتاهی دو برابر می شود، در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان پروستات هستند

جالب توجه است، یک مطالعه انسانی نشان داد که نوشیدن 237 میلی لیتر آب انار در روز باعث افزایش چشمگیر PSA می شود.

در نتیجه شواهد نشان می دهد که آب انار می تواند در مردان مبتلا به سرطان پروستات مفید باشد از رشد سرطان جلوگیری می کند و خطر مرگ را کاهش می دهد.

ارزش غذایی یک لیوان انار دان کرده (حدود ۱۷۴ گرم):

  •     فیبر: ۷ گرم
  •     پروتئین: ۳ گرم
  •     ویتامین C: سی درصد
  •     ویتامین K: سی‌وشش درصد
  •     فولات: شانزده درصد
  •     پتاسیوم: دوازده درصد

تحقیقات و مطالعات زیادی بر روی خاصیت ضدالتهابی انار انجام شده که نشان می دهد که مواد موثر موجود در انار می‌توانند طی زمان هضم، باعث کاهش التهاب دستگاه گوارش شوند و همچنین تاثیر خوبی در کاهش فعالیت‌های سلول‌های سرطانی مربوط به سرطان سینه و روده بزرگ داشته باشند.

آقایان زندگی سالم

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا