تغذیه سالمدانستنی هاسلامت و تندرستی

7 چربی سوز معجزه گر

غذا  بخورید، چربی بسوزانید

7 چربی سوز معجزه گر

در حالی‌که قوانین سنتی رژیم غذایی نشان می‌دهد که برای از دست دادن وزن باید کالری بیشتری مصرف کنیم چون به دنبال چربی سوزی هستیم، تحقیقات نشان می‌دهد که خوردن غذاهای خاص ممکن است مؤثرتر باشد.

نشان داده‌ شده که بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌ها، سوخت‌ و ساز بدن را متعادل می‌کنند، سطح قند خون را متعادل و باعث کاهش چربی می‌شوند.

بهترین غذاهای چربی سوز

دیوید ویار، متخصص آموزش و تغذیه می‌گوید: بهترین غذاهای چربی سوزی که باید در رژیم غذایی خود بگنجانید را در ادامه خواهید خواند. هدف از دست دادن چربی است اما خوردن غذای سالم برای کاهش وزن و سوزاندن چربی فواید بسیار بیشتری دارد در اینجا نحوه چربی  سوزی  پایدار را خواهید خواند.

1- قهوه

قهوه، ممکن است به‌ خودی‌ خود یک غذا نباشد، اما دوستداران قهوه خوشحال خواهند شد که بدانند نوشیدنی کافئین دار آن‌ها که نشان داده‌ شده باعث تقویت روحیه شما و بهبود عملکرد ذهنی و جسمی می‌شود  اما مزیت دیگری نیز به همراه دارد: ممکن است به شما کمک کند که چربی بسوزانید.

تحقیقات نشان می‌دهد که کافئین بسته به نوع فرد و میزان مصرفی، به افزایش میزان متابولیسم شما از سه تا 13 درصد کمک می‌کند.

مطالعات نشان می دهد بزرگ‌سالان لاغر که هر دو ساعت به مدت 12 ساعت 100 میلی‌گرم کافئین مصرف می‌کردند به‌طور متوسط ​​150 کالری بیشتری می سوزانند.

2- ماست یونانی

ماست یونانی تقریباً دو برابر دیگر ماست‌ها چربی سوزی دارد.

تحقیقات نشان می‌دهد که لبنیات با پروتئین بالا باعث کاهش چربی می‌شوند زیرا شما را برای مدت طولانی‌تر سیر نگه می‌دارد.

همچنین کالری بیشتری نسبت به کربوهیدرات‌ها می‌سوزانند.

3- سرکه سیب

سرکه سیب دارای چندین مزایای سلامتی از جمله کمک به کاهش اشتها و کاهش سطح قند خون است.

علاوه بر این، سرکه سیب حاوی اسید استیک است که در مطالعات چربی حیوانات باعث افزایش چربی سوزی و کاهش ذخیره چربی شکم می‌شود.

4- آناناس

آناناس با آنزیم‌های دیگر برای کمک به بدن در تجزیه و هضم چربی کار می‌کند. همچنین تحقیقاتی وجود دارد که نشان می‌دهد آناناس می‌تواند به سرکوب اشتها کمک کند و باعث افزایش دفع چربی می‌شود.

5- زردچوبه

زردچوبه می‌تواند التهاب را در بدن کاهش دهد. این شامل ازبین بردن خود سلول‌های چربی نیز می‌شود که می‌توانند التهاب ساز شوند. یکی از ترکیبات فعال موجود در زردچوبه، کورکومین است و بررسی‌ها نشان می‌دهد که وقتی کورکومین مصرف می‌کنید، وزن کمتری دارید و درصد کمتری از چربی بدن را خواهید داشت.

6- روغن نارگیل

رژیم غذایی سرشار از چربی‌های طبیعی می‌تواند به کاهش وزن کمک کند، درعین‌حال فواید سلامتی زیادی نیز دارد. وقتی رژیم غذایی سرشار از چربی‌های طبیعی، عاری از قند و کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده با انتخاب پروتئین متوسط داریم، مدت طولانی‌تری سیر می‌مانیم و قند خون خود را تنظیم می‌کنیم .

بدن ما آزادانه قادر به سوزاندن چربی‌های ذخیره‌شده به‌مراتب آسان‌تر، بدون نیاز به گرسنگی کشیدن  است. روغن نارگیل یک ماده غذایی طبیعی برای سوخت‌وساز بدن است که حاوی چربی اشباع‌شده طبیعی به نام چربی اشباع‌شده با زنجیره متوسط است ​​ که هنگام خوردن سریعاً هضم می‌شود، انرژی آزاد می‌کند و متابولیسم شمارا افزایش می‌دهد و ذخیره چربی ندارد.

7- آووکادو

آووکادو حاوی مقادیر زیادی چربی اشباع‌نشده است که می‌تواند به کاهش میزان قند در جریان خون کمک کند و به کاهش قند خون کمک می‌کند. این به‌نوبه خود به بدن برای تجزیه چربی کمک می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد غذاهایی که سطح قند خون را کاهش می‌دهند، بدن را مجبور به سوزاندن چربی به‌منظور آزاد شدن انرژی می‌کند.

ترجمه از یاهولایف استایل

زندگی سالم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا