بانوانپزشکی و سلامت

7 علامت شایع سرطان سینه

7 علامت شایع سرطان سینه

7 علامتی که نباید آنها را نادیده گرفت. اخبار، نشان از افزایش سرطان پیشرفته سینه دارد که تکان دهنده و ناراحت کننده است. در این مطلب میخواهیم در خصوص علائم شایع سرطان سینه مطالبی را بیان کنیم. 7 علامت شایع سرطان سینه که نباید آنها را نادیده بگیرید.

یک بیمار سرطان سینه که اوایل امسال به سرطان پستان مبتلا شده است می گوید: دو هفته پیش خبرهای ویرانگری را دریافت کردم که نشان می داد سرطان به سایر قسمتهای بدن من رسیده است. من در حال حاضر تحت جلسات هفتگی شیمی درمانی قرارمی گیرم و هرچه ممکن است سخت می جنگم.

تشخیص دلهره سارا به عنوان یادآوری این مسئله است که چرا به طور مرتب چک کردن سینه های ما برای درک کردن هرگونه تغییر غیر معمول بسیار مهم است.

یکی از موسسات خیریه برجسته سرطان سینه در انگلیس  می گوید ضروری است که زنان هر ماه یکبار چک خود را انجام دهند و در هرگونه نگرانی با پزشک معالج خود تماس بگیرند. این بدان دلیل است که تشخیص زودرس سرطان پستان ، احتمال موفقیت در درمان را افزایش می دهد.

البته هر تغییر غیر معمولی لزوماً به معنای ابتلا به سرطان پستان نیست و بیشتر تغییرات پستان به دلیل سرطان نیست. اما این مهم است که توسط پزشک متخصص بررسی شود و تاکید می شود که coronavirus دلیلی برای تأخیر در پیگیری وضعیت سینه نیست.

اگر تغییری پیدا کردید ، با پزشک عمومی خود تماس بگیرید. شما باید این کار را در وهله اول انجام دهید تا با مراجعه به جراحی پزشک معالج خود و یا مراجعه به وب سایت جراحی جی پی ویزیت کنید تا بدانید که چه کاری باید انجام شود .

پزشکان تصمیم خواهند گرفت که بهترین کار را بر اساس وضعیت فردی شما انجام دهید.

چگونگی چک کردن

در سرطان سینه اکنون از روش TLC در کل ناحیه سینه، از جمله قفسه سینه و زیر بغل استفاده می شود:

  •     سینه های خود را لمس کنید: آیا می توانید چیزی غیر عادی را احساس کنید؟
  •     به دنبال تغییر باشید: آیا چیزی متفاوت به نظر می رسد؟

هرگونه تغییر را با پزشک متخصص خود بررسی کنید

علائم شایع سرطان سینه
علائم شایع سرطان سینه

1- بیشترین علائم سرطان پستان که باید جستجو کنید، توده یا تورم در پستان ، سینه فوقانی یا زیر بغل است و حتی ممکن است توده را احساس کنید اما آن را نمی بینید

2- تغییر در پوست ، مانند پررنگ یا کم رنگ شدن

3- تغییر رنگ سینه ممکن است سینه قرمز یا ملتهب به نظر برسد

4- تغییرات در نوک سینه  

5- بثورات پوستی یا پوسته پوسته شدن اطراف نوک پستان

6- هر نوع مایع غیر معمول تخلیه شده از هر نوک پستان

7- تغییر در اندازه یا شکل پستان

مجله زندگی سالم ( مجله ویژه بانوان )

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا