سلامت و تندرستی

5 نکته که باید قبل از انجام ونیر دندان بدانید

ونیر دندان و مراقبت‌ از آن | اگر به خاطر ظاهر بد دندان‌هایتان سعی می‌کنید کمتر بخندید، وینرهای دندانی می‌توانند راه حل مناسبی برای شما باشند. بسیاری از افراد هنگام خندیدن یا لبخند زدن لب بالای خود را سفت می‌کنند یا دهان خود را محکم می‌گیرند، زیرا نمی‌خواهند دندان‌هایشان که ترک خورده، یا لکه‌دار و یا کج است، نمایان شوند. اما ونیر دندان چیست و مراقبت از ونیر دندان به چه‌صورت باید انجام شود ؟

وینرهای دندانی یکی از محبوب‌ترین روش‌های موجود برای پوشش این معایب دندانی را ارائه می‌دهند. ترمیم‌های دقیق و زیبا باعث می‌شود همه فکر کنند که شما از اول با این دندان‌های سالم و حتی صاف به دنیا آمده‌اید.

5 نکته که باید قبل از انجام ونیر دندان بدانید

در اینجا 5 نکته وجود دارد که باید در مورد ونیرهای دندانی و آنچه که می‌توانند برای بهبود لبخند شما انجام دهند بدانید.

انجام ونیر دندان

5 نکته که باید قبل از انجام ونیر دندان بدانید – مراقبت از ونیر دندان

ونیرهای دندان از چه چیزی ساخته شده‌اند؟

ونیرهای دندان پوسته‌های نازک ساخته شده از پرسلن یا رزین‌های کامپوزیتی هستند که روی دندان‌های جلو شما قرار می‌گیرند تا معایب دندانی شما را پوشش دهند. این لمینت‌های نازک برای نصب به صورت درست روی دندان‌های موجود سفارشی هستند، بنابراین ظاهری مانند دندان‌های طبیعی را ایجاد می‌کنند.

آنها نه تنها از لکه‌دار شدن در امان‌ هستند بلکه کاملا هم ترازند و به دقت تراشیده شده‌اند تا لبخند شما و زیبایی‌های صورتتان را با ظاهر دندان‌های طبیعی به نمایش بگذارند.

بیشتر بخوانید : انواع روش‌های سفید کردن دندان

کاربرد ونیر دندان

نصب وینرهای دندانی معمولا در طول دو جلسه مراجعه به دندانپزشکی تکمیل می‌شود. در طول اولین جلسه، دندانپزشک زیبایی برای اولین بار از دندان‌های شما قالب می‌گیرد که ممکن است با توجه به اندازه‌گیری‌های دقیق شما، به عنوان طرح برای ساختن ونیرها به کار رود.

آنها نظر شما را در مورد ظاهر نهایی بعد از درمان می‌پرسند و نظرات کارشناسانه‌ای را در مورد احتمالات زیبایی ارائه می‌دهند. نشست دوم شامل اتصال یا باندینگ پرسلن ونیرهای خیلی نازک به دندان‌های موجودتان است. این مرحله درمان است که در آن شما شاهد تحول شگفت انگیز خواهید بود.

لایه‌ای از دندان‌های شما باید از بین برود

گرچه وینرهای دندانی یکی از روش‌های کمتر تهاجمی را برای زیبا کردن دندان‌های شما با نتایج فوری ارائه می‌دهند، اما هنوز هم باید از یک جنبه کوچک این روش آگاهی داشته باشید.

دندانپزشک باید لایه‌ای از دندان شما را حذف کند، تا مواد باندینگ بهتر ونیرها را به دندان‌ها بچسباند. پس از اعمال ونیرهای جدیدتان هیچگاه نگران این نخواهید بود که ونیرها از موقیعیت خود بلغزند.

بیشتر بخوانید : خطرات کیت های سفید کننده دندان

لایه اضافی محافظت

ونیرهای دندان یکی از بهترین اسرار برای زیبایی دندان‌های شما باقی می‌مانند. بسیاری از افراد مشهور و چهره‌های مردمی برای حفظ یک لبخند سالم و زیبا از این روش استفاده می‌کنند.

لازم به ذکر است که علاوه بر مزایای زیبایی ونیرهای دندان، به عنوان پوشش‌های سخت برای حفاظت از دندان‌ها در برابر آسیب نیز به کار گرفته می‌شوند.

با این وجود، آنها عملکردهای دندانهای طبیعی شما را آنگونه که روکش‌های دندان انجام می‌دهند، باز نمی‌گردانند. آنها معمولا برای افرادی که تمایل به گزینه‌ی زیبایی برای دندان‌های معیوب خود دارند، تجویز می‌شوند، گرچه ونیرها همچنین یک لایه محافظتی اضافی را ایجاد می‌کنند.

بیشتر بخوانید : نکات مهم برای عمل ایمپلنت دندان

توجه و مراقبت از دندان‌های ونیر شده

به یاد داشته باشید که برای سازگاری زمان لازم است. هنگامی که موقعیت دندان‌ها عوض می‌شوند، چند روز طول می‌کشد تا مغز موقعیت جدید دندان‌های شما و یا ضخامت آنها را تشخیص دهد.

طبیعی است که کمی حساسیت به گرما و سرما را تجربه کنید. دندان‌ها پس از تراشیده شدن ساختار دندان به زمانی برای التیام نیاز دارند و به طور موقتی حساس خواهند بود. لثه‌ها ممکن است برای چند روز درد داشته باشند.

شستشو با آب نمک گرم (یک قاشق چای خوری نمک در یک فنجان آب گرم) 3 بار در روز درد و تورم را کاهش می‌دهد.

داروهای درد خفیف (یک قرص تیلنول یا ایبوپروفن (مورتین) هر سه تا چهار ساعت) هر گونه ناراحتی باقی مانده را کاهش می‌دهند.

در صورتی که برای چند روز اول گفتارتان تحت تاثیر قرار گرفت نگران نباشید. شما به سرعت می‌توانید با آنها وقف داده شوید و دوباره به طور طبیعی صحبت کنید. ممکن است متوجه افزایش بزاق شوید.

این به این دلیل است که مغز شما به اندازه و شکل جدید دندان‌های شما واکنش نشان می‌دهد. این مشکل باید در حدود یک هفته به حالت عادی بازگردد.

مراقبت از ونیر دندان

توجه و مراقبت از دندان‌های ونیر شده

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن روزانه ضروری است.

حذف پلاک روزانه برای موفقیت دراز مدت دندان‌های جدید شما بسیار مهم است، همانطور که جلسات منظم مراجعه به دندانپزشک برای تمیز کردن ضروری است.

هر غذائی که می‌تواند باعث ترک، لب پر شدن یا آسیب رساندن به دندان طبیعی شود، می‌تواند همین کار را با دندان‌های جدید شما انجام دهد.

از خوردن غذاها و مواد سفت (مانند آجیل آبجو، بادام زمینی ترد و شکننده، یخ، ناخن، مداد، و یا شکلات‌های چسبنده) اجتناب کنید. سیگار کشیدن دندانهای جدید شما را لکه‌دار می‌کند.

اگر در ورزش شرکت می‌کنید، به ما اطلاع دهید تا بتوانیم محافظ دهان سفارشی به شما ارائه دهیم. در صورتی که در شب دندان قروچه دارید، از محافظ شب استفاده کنید. وقف شدن با ظاهر و احساس لبخند جدید زمان می‌برد.

دسترسی به مبنع : 5 Things You Should Know Before Getting Dental Veneers

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا