روانشناسی

4 دلیل برای داشتن گلهای تازه در خانه

چرا باید گلهای تازه را در خانه خود نگه دارید

گلها عالی هستند، آنها یک هدیه افسانه ای در خانه اند، طبیعی و زیبا هستند و باعث می شوند مردم در خانه با دیدنشان لبخند بزنند. با این حال ما می خواهیم با چهار دلیل مهم برای شما بگوییم که چرا باید گلهای تازه را در خانه خود نگه دارید.

1- گل ها هوا را تمیز می کنند

گلها بو را در یک اتاق بهبود می بخشند اما آیا می دانید بعضی از گیاهان گلدار می توانند هوای اتاق را نیز فیلتر و تمیز کنند؟

براساس مطالعات انجام شده نیلوفرها و بعضی گلها می توانند در از بین بردن سموم مضر مفید باشند و حتی از هوا را در زمان  استراحت شب بهبود بخشند.

گلهای تازه  هوا را نیز تازه می کنند. علاوه بر این، گل هایی که مردم اغلب برای رایحه آن انتخاب می کنند، مانند گل سرخ، به دلیل قدرت معطر درمانی به بهبود روحیه افراد و حفظ فضای آرام کمک می کنند.

2- گل ها اتاق را روشن می کنند و حال و هوای شما را نیز روشن می کند!

گفتن اینکه کمی رنگ می تواند خیلی برروحیه اثر بگذارد، اغراق نیست. قرار دادن گل ها در اطراف اتاق جایی که می توانید آنها را مشاهده کنید حتی می تواند روحیه شما را بهتر کند و همچنین به شما در ارتباط بهتر با افراد دیگر کمک می کند.

یک مطالعه در دانشگاه هاروارد توسط نانسی اتکف در سال 2006 نشان داد شرکت کنندگان که گلهایی را در اطراف خانه خود قرار داده بودند در مکانهایی که روزانه می توان آنها را مشاهده کرد، افزایش قابل توجهی از روحیه و همچنین دلسوزی بیشتر نسبت به سایر افراد تجربه کرده اند!

اگر احساس می کنید اتاق خانه شما یک آهنربا برای انرژی منفی است ، شاید یک دسته گل نیلوفر چاره کار باشد.

چگونه شادی را در بحران ایجاد کنیم
چگونه شادی را در بحران ایجاد کنیم

3- گل ها می توانند طراحی داخلی خانه شما را بهبود بخشند

نکته جالب در مورد گلها این است که آنها به هر شکل، اندازه و رنگی در می آیند. آنها بهترین راه برای تعریف خانواده های جدید یا کمک به تجدید نظر در ظاهر داخلی منزل شما هستند. همچنین انتخاب نوع گل برای مطابقت با شخصیت های مختلف بسته به نوع اولویت و سبک هایی که می خواهید به آنها برسید، واقعاً آسان است.

علاوه بر این، به راحتی ویژگی های طراحی خانه را تغییر می دهند و مانند لوازم جانبی سبک و زیور آلات می توانید از آنها استفاده کنید. اگرچه به یاد داشته باشید، آنها بسیار مناسب برای تزئین هستند.

4- گلها باعث می شوند احساس بهتری داشته باشید و بهتر فکر کنید

همه ما می دانیم که گلها برای یک خویشاوند بیمار دارای یک اثر روانشناختی مثبت است. با این حال، آیا می دانید که اثرات فیزیولوژیکی نیز دارند؟ براساس نظریه پارک و ماتسون در سال 2008، گلها حتی می توانند فشار خون را کاهش دهند، احساس درد و اضطراب را کاهش دهند و همچنین به پایان خستگی کمک کنند.

گل در خانه می تواند به شما کمک کند که از نظر جسمی دچار استرس شدید نشوید و به راحتی آرامش بیشتری داشته باشید. دانشمندان کشف کردند که گلها حتی می توانند حال عمومی شما را بهبود بخشند.

چهار گیاه گل محبوب برای روشن تر کردن روز

شگفت آور است که یک دسته ساده گل می تواند برای خانه و رفاه شما کار بزرگی انجام دهد. تمام چیزهایی که لازم است یک گلدان ، یک دسته گل خوب و کمی آب است. بنابراین به راحتی می توانید با آوردن گل به خانه شادی حضور گل ها را با افراد خانواده  به اشتراک بگذارید.

 ترجمه از یاهو لایف/ گروه مترجمین زندگی سالم

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا