دانستنی ها

10 گل زیبای جهان

زیباترین گل جهان چه گلی‌ست؟ پاسخ این سوال سخت است، چرا که همه گل‌ها زیبایی خاص خود را دارند و رنگارنگ و جذابند. اما در سرتاسر جهان گونه‌های مختلف گل با رنگ‌ها و طرح‌های مختلف وجود دارند. در این مقاله قصد داریم به معرفی 10 مدل از زیباترین انواع گل‌ها در جهان بپردازیم.

10- میخک

میخک
زیباترین گل جهان

میخک (میخک صورتی) گونه‌ای از گیاهان گلدار دیانتوس است. این گل دارای حاشیه‌ای زیباست و محبوبیت خاصی دارد و به وفور کشت شده و در صنعت گلسازی زیاد از این گل استفاده می‌شود. احتمالاً این گل بومی منطقه مدیترانه است، اما به دلیل کشت گسترده میخک، منطقه دقیق آن مشخص نیست.

زمان شکوفه دادن گل میخک معمولا اواخر بهار است و رایحه‌ی تندی دارد. میخک یکی از زیباترین گل‌های جهان است.

9- زنبق

زنبق
زیباترین گلهای جهان

زنبق گلی زیبا و معطر از خانواده زنبقیان می‌باشد. گل‌های زنبق در رنگ‌های بنفش، آبی، سفید و زرد یافت می‌شوند. زنبق در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف در اکثر باغ‌ها یافت می‌شود و زمان شکوفه دادن این گل فصل بهار و تابستان است.

گل زنبق حدود 300 نوع دارد، و یکی از زیباترین گل‌های جهان است.

8- نیلوفر آبی

نیلوفر آبی
زیباترین گلها در دنیا

این گل زیبا از تیره نیلوفرآبیان می‌باشد. نیلوفر آبی یک گیاه آبزی ریزوماتوز است که در آب و هوای معتدل و گرمسیری در سراسر جهان رشد می‌کنند. نیلوفر آبی 70 نوع مختلف دارد. این گل زیبا در آب شیرین راکد و کم عمق (مثل مرداب) رشد می‌کند.

نیلوفر آبی گل ملی بنگلادش می‌باشد و به عنوان یکی از زیباترین گل‌های جهان به شمار می‌آید.

7- پلومریا

پلومریا
زیباترین گلها در جهان

پلومریا گونه‌ای از گیاهان گلدار است که به نام‌های گل لی و فرانگی‌پانی نیز معروف است. این گل بومی نواحی مکزیک، آمریکای مرکزی و دریای کارائیب می‌باشد. پلومریا رایحه بسیار خوبی دارد و فصل رویش آن اوایل بهار است. پلومریا در رنگ‌های سفید، زرد، صورتی و قرمز یافت می‌شود.

این گل در مناطق گرمسیری رشد می‌کند و بوی آن در شب بیشتر است. پلومریا نیز یکی از زیباترین گل‌های جهان به شمار می‌آید.

6- لوتوس

لوتوس
زیباترین گلها در دنیا

لوتوس یکی از دو گونه موجود از گیاهان آبزی از خانواده Nelumbonaceae می‌باشد. این گل با نام‌های نیلوفر آبی و لوتوس هندی نیز شناخته می‌شود. در بسیاری از ادیان، لوتوس یک گل مقدس است. این گل زیبا معمولا در کنار رودخانه‌ها و دریاچه‌ها رشد می‌کند.

گیاه لوتوس در عمق 240 سانتی متری در آب رشد می‌کند و حداقل عمق رویش آن 30 سانتی متر است.

5- شکوفه گیلاس

شکوفه گیلاس
زیباترین گل دنیا

شکوفه گیلاس با نام‌های گیلاس ژاپنی یا ساکورا نیز شناخته می‌شود. شکوفه گیلاس گل ملی ژاپن است. این گل زیبا معمولا در ژاپن، چین و روسیه یافت می‌شود.

شکوفه‌های گیلاس یکی از رنگارنگ‌ترین و زیباترین گل‌های دنیا به شمار می‌آیند.

4- گل ارکیده

ارکیده

ارکیده گلی زیبا و معطر از خانواده ثعلبیان است. این گل بسیار زیبا بیش از 25000 گونه دارد. برخی از ارکیده‌ها تک گل هستند، اما اکثرشان گل‌های زیادی دارند.

یکی از شاع‌ترین علل زرد شدن برگ‌های ارکیده، آب و نور زیاد است.

3- گل لاله

گل لاله
زیباترین گلها در دنیا

لاله گلی بسیار زیبا از خانواده سوسنیان است. 14 گونه لاله وجود دارد. این گل در مناطق خشک اروپای جنوبی و آسیای مرکزی رشد می‌کند.

معمولا لاله در رنگ‌های قرمز، صورتی، زرد یا سفید یافت می‌شود. لاله‌ها یکی از رنگارنگ‌ترین و زیباترین گل‌های جهان به شمار می‌آیند.

2- کوکب

کوکب
زیباترین گلها در جهان

کوکب در مکزیک و آمریکای شمالی رشد می‌کند، و گونه‌های مختلفی دارد از جمله: آفتابگردان، دیزی، گل داوودی و زینیا.

1- رز

رز
زیباترین گلها در جهان

گل رز یک گیاه گلدار چند ساله از خانواده گل سرخ است، که بیش از ده‌ها هزار گونه دارد.

بیشتر گونه‌های گل رز را می‌توان در آسیا یافت. اما، برخی از گونه‌ها نیز در اروپا، آمریکا و آفریقا رشد می‌کنند.

گل رز به دلیل زیبایی و عطر بی‌نظیرش در سرتاسر جهان کشت شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گل در بسیاری از کشورها، نماد خاصی است و دارای اهمیت فرهنگی می‌باشد؛ و معمولا در رنگ‌های قرمز، سفید، نارنجی و زرد یافت می‌شود. رز به عنوان زیباترین و خوشبوترین گل دنیا شناخته شده است.

خواص نهنج یا میوه گل رز

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا