حوادث

کلاهبرداری نامریی از پزشک

صدای یک مقام بلندپایه کشوری کافی بود تا پزشکی در دام فریبکاری یک کلاهبردار حرفه‌ای بیفتد.

به گزارش ایران، مرد تحت تعقیب از پشت تلفن ادعا کرد از مسئولان رده‌بالا است و قصد دارد بیمار‌ش را نزد پزشک بفرستد.روز 16 مهرماه سال گذشته پزشک جوانی به کلانتری 13 شهید بهشتی ورامین مراجعه کرد و از گرفتار شدن در دام کلاهبردار تلفنی خبر داد.

این پزشک به مأموران گفت: چندی پیش مردی در تماس تلفنی به بیمارستان به تلفن اتاق من وصل شد و ادعا کرد یکی از مسئولان بلندپایه کشور است‌ و قصد دارد چند بیمار را برای آزمایش های تخصصی در اختیارم قرار دهد.

بعد از چند بار تماس، به وی اعتماد کردم و شماره موبایلم را دراختیارش قرار دادم و قرار شد پیش از این‌که بیمارانش را برای آزمایش های خاص به بیمارستان بفرستد پول درمان آنها را به حسابم واریز کند.

وی گفت: چون به مرد غریبه اعتمادکرده بودم ادعا کرد حساب بانکی‌اش ارزی است و باید برای انتقال پول از طریق کارت به‌کارت پای دستگاه عابر بانک بروم و گزینه انگلیسی را انتخاب کنم.
وقتی پای دستگاه رفتم  از طریق تلفن کارهایی را که مرد غریبه می‌گفت انجام دادم و بعد از پایان کار ادعا کرد تا دقایقی دیگر پول به حسابم واریز می‌شود اما وقتی موجودی حسابم را گرفتم متوجه خالی شدن حساب بانکی‌ام و انتقال پول‌هایم به حساب دیگری شدم.

با ادعاهای این پزشک، بازپرس مسعودی از شعبه اول دادسرای ورامین دستور داد تیم ویژه‌ای از مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی شرق تهران برای دستگیری مرد کلاهبردار وارد عمل شوند.

کارآگاهان در گام نخست پی‌بردند طعمه‌های دیگری نیز از پرسنل و پزشکان بیمارستان به این شیوه و شگرد هدف مرد غریبه قرار گرفته‌اند.

مأموران در گام بعدی حساب‌های بانکی مرد غریبه که پول‌های میلیونی به آن انتقال یافته بود را بررسی کردند و در این مرحله مشخص شد وی با جعل مدارک و شناسنامه‌های سرقتی اقدام به افتتاح حساب کرده و بعد از واریز پول به صورت حضوری به بانک مراجعه و اقدام به برداشت پول‌ها کرده است.

مأموران با اطلاعات به‌دست‌آمده، دوربین‌های مدار بسته بانک را تحت بررسی قرار دادند و تصویر مرد فریبکار را شناسایی کردند.

بنابر این گزارش، در حالی که تجسس‌ها برای دستگیری مرد کلاهبردار ادامه دارد بازپرس مسعودی با تقاضای انتشار عکس این شیاد خواست کسانی که اطلاعی از مخفیگاه وی دارند به اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی شرق تهران و شعبه اول دادسرای ورامین مراجعه یا با شماره 36249512 تماس بگیرند.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا