چرا و چگونه

چگونه می توانیم در زندگی موفق باشیم؟

چگونه در زندگی موفق باشیم ؟ ( ۴ توصیه افراد موفق به شما )

برای برخی، وقتی به موفقیت می اندیشند، فقط ثروت را تصور می کنند. دیگران قدرت می خواهند؛ برخی فقط می خواهند تأثیر مثبتی بر جهان بگذارند.

همه اینها کاملاً معتبر و درست هستند، در واقع موفقیت مفهومی است که برای افراد مختلف معنای مختلفی دارد. اگرچه موفقیت برای شما مهم است، اما مطمئناً هیچ چیزی به راحتی حاصل نخواهد شد. در این مطلب می خواهیم در خصوص 4 توصیه افرا موفق به شما که پاسخی است به سوال چگونه در زندگی موفق باشیم را بیان کنیم.

راهنماها و کتابهای بی شماری برای موفقیت وجود دارد، با این حال، موفقیت شخصی و منحصر به فرد است. توصیه های مندرج در این کتاب ها اغلب نمی تواند مرتبط باشد؛ بنابراین پیروی از توصیه های یک فرد موفق اغلب می تواند مفید باشد.

با در نظر گرفتن این نکته، با توجه به توصیه های بسیاری از افراد، افرادی که ایده های موفقیت آنها با یکدیگر متفاوت بوده و احتمالاً از نظر شما متفاوت است، می توانند گزینه خوبی باشند.

بهترین توصیه برخی از موفق ترین افرادی که تاکنون زندگی کرده اند

آنچه در زیر می آید لیستی از بهترین توصیه برخی از موفق ترین افرادی است که تاکنون زندگی کرده اند. اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه موفق شوید، این نکات ضروری است:

۴ توصیه افراد موفق به شما
۴ توصیه افراد موفق به شما

بزرگ فکر کنید

از میکل آنژ هنرمند بزرگ رنسانس می گوید: هدف خود را خیلی بالا قرار دهیم و کوتاه نیاییم.

هنرمندان معدودی به اندازه میکل آنژ تأثیرگذار هستند. امروز قرن ها پس از مرگ او، هنوز کار او الهام بخش و برای مردم جذاب است. کارهای او شهرت جهانی دارد.

یک هنرمند موفق بودن همیشه بسیار دشوار بوده است، تصور کنید اگر او تصمیم گرفت این جاه طلبی را به نفع کار آسان تری کنار بگذارد چه می شد؟

اغلب اوقات، مردم اغلب تصمیم می گرفتند که رویاهای خود را کنار بگذارند برای چیزی «واقع بینانه تر». تا از رویای خود برای کاری راحت تر دست بکشند. این نقل قول از میکل آنژ خطر چنین دیدگاهی را به ما می آموزد. در عوض بلند پرواز باشید.

کاری را که دوست دارید انجام دهید پیدا کنید و آن را انجام دهید

اپرا وینفری، مدرس رسانه می گوید: «وقتی کاری که دوست دارید را انجام می دهید شما می دانید كه حتی اگر وظیفه خود را انجام دهید و در قبال آن مبلغی پرداخت نشود، در مسیر موفقیت هستید.»

این نقل قول خوبی برای یادآوری و فکر کردن در مورد کار شما است.

تصور کنید که تا جای ممکن در شغل فعلی خود موفق باشید. در نهایت احتمالاً خواهید دید که بسیار سخت کار می کنید و این بیشتر وقت شما را می گیرد.

اگر این شغلی است که از آن متنفرید، موفقیت در آن فقط به معنای پر کردن زندگی با کاری است که از انجام آن متنفر هستید. این چه حسی دارد؟

در عوض، چرا روی انجام کاری که دوست دارید تمرکز نکنید؟ وقتی به آنچه علاقه مند هستید پی بردید، انگیزه ای برای ادامه حرکت پیدا می کنید. موفقیت در این امر به معنای تحقق آرزوهای شماست.

هنوز مطمئن نیستید علاقه شما چیست؟ ابتدا باید در مورد آن اطلاعات کسب کنید.

در این صورت حتی اگر موفق هم نباشید، باز هم وقت خود را با کاری دوست دارید صرف کرده اید. بسیاری از نوازندگان موفق سالها از زندگی خود را صرف اجراهای بدون مزد کردند، تنها دلیلی که مدام به نواختن ادامه دادند این بود که عاشق اجرا بودند.

بیاموزید چگونه زندگی را متعادل کنیم

فیل نایت، مدیر عامل شرکت نایک می گوید: «یک تعارض تغییر ناپذیر در زندگی در زندگی و تجارت وجود دارد، یک جنگ دائمی بین صلح و هرج و مرج هست. هیچ یک از آنها قابل تسلط نیستند، اما می توانند تحت تأثیرهم قرار بگیرند. اینکه چطور پیش بروید رمز موفقیت است.»

اغلب اوقات، مردم فکر می کنند که برای موفقیت، باید هدف موفقیت خود را زندگی خود قرار دهند.

اگر کسی فکر کند که شغلش او را به موفقیت می رساند، ممکن است ساعتهای بی شماری در روز بگذرد و تا عصر نیز سخت کار کند.

اما این به قیمت استراحت، سلامتی و داشتن یک زندگی لذت بخش است.

اگر موفقیت ناشی از داشتن یک زندگی اجتماعی قوی و یک گروه خوب از دوستان باشد، ممکن است شغل آنها آسیب ببیند. به این معنی که آنها ممکن است شغل خود را از دست بدهند و سپس توانایی پرداخت هزینه بیرون رفتن با دوستان خود را ندارند.

در این راه ها، موفقیت، همانطور که فیل نایت در بالا گفت، با تعادل به همه چیز می رسید. به تعادل بین استراحت و کار یا کار و بازی فکر کنید.

برای دستیابی به این تعادل، این راهنمای نهایی برای اولویت بندی کار و زندگی شما می تواند به شما کمک کند.

از شکست نترسید

هنری فورد، بنیانگذار فورد موتورزمی گوید: «شکست به سادگی فرصتی برای شروع دوباره است.»

اختراعات توماس ادیسون برای اختراع لامپ نتیجه چن صد تلاش ناموفق بود. در مصاحبه ای، از او پرسیده شد بعد از همه تلاش های ناموفق خود چه احساسی دارید؟

پاسخ او عالی بود، من شکست نخوردم، صدها راه برای اختراع لامپ یاد گرفتم.

او هر شکست را به عنوان یک درس می دید. از آن درس او یاد گرفت که چه چیزی مفید نخواهد بود.

هر تلاش ناموفق، هر طرد، گامهای اساسی در راه موفقیت او بود.

لئون هو

پاسخ به چراهای شما در زندگی سالم

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا