حوادث

مهمانان خانه پیرزن سارقان حرفه ای از آب در آمدند

با اطلاع داشتن از وجود طلاجات و اموال باارزش در خانه ی مالباخته ( پیرزن ) طراحی سرقت را ریخته و نهایتا توسط دو تن از دوستانش آنرا اجرا کرده است . با شناسایی محل سکونت یکی از سارقان به نام سعید …

وقوع یک فقره سرقت منزل به شیوه بیهوشی

وقوع سرقت از خانه یک پیرزن به یکی از کلانتری های پایتخت اعلام شد .سرهنگ کارآگاه خیرالله دولتخواه ، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقانی خبر داد که در پوشش میهمان و با بیهوش کردن یک پیر زن ، طلاجات و پول نقد داخل خانه ی وی را سرقت کرده بودند و گفت : با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد سارقان پس از بیهوش کردن صاحبخانه اقدام به سرقت وجوه نقد و طلاجات داخل خانه کردند . با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف منزل و ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه ۸ ناحیه ۳۴ تهران پرونده جهت ادامه تحقیقات در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

دو آشنا مهمان خانه پیرزن

در همان تحقیقات اولیه مشخص شد دو نفر از آشنایان یکی از بستگان دور پیرزن طی تماس تلفنی این شخص و به بهانه اینکه مسافر بوده و جایی برای آن شب ندارند ، به منزل پیرزن رفته و شب را همانجا ماندند و پس از آن هیچ اطلاعی از آنها وجود ندارد .در ادامه ی تحقیقات مشخص شد که این دو نفر آقای به ظاهر میهمان در واقع همان سارقان طلاجات و وجود نقد پیرزن هستند که در شب اول اقامت خود در منزل پیرزن ، در واقع به دنبال محل نگهداری پول ها و اشیا قیمتی و با ارزش پیرزن بودند و در شب دوم با تهیه نوشیدنی مسموم وی را بیهوش و اقدام به سرقت تعداد ۱۵ عدد النگوی طلا ، ۵ میلیون تومان پول نقد و … کرده و از محل متواری می شوند.
اعضای خانواده پیرزن در اظهارات خود به کارآگاهان عنوان کردند که طی تماس های مکرر تلفنی زمانیکه مادرشان پاسخگوی تماس های تلفنی شان آنها نبوده ، به خانه وی مراجعه و او را به بیمارستان منتقل کردند . با انجام اقدامات درمانی و ترخیص پیرزن پس از چند روز مراقبت پزشکی در بیمارستان ، تحقیقات از وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت . با جمع بندی اطلاعات بدست آمده ، کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی در مرحله اول اقدام به دستگیری یکی از بستگان پیرزن به نام حامد ( ۲۷ ساله ) کردند که در واقع زمینه ساز سرقت بود . حامد در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاع داشتن از سرقت شد اما در ادامه لب به اعتراف گشود و عنوان داشت که با اطلاع داشتن از وجود طلاجات و اموال باارزش در خانه ی مالباخته ( پیرزن ) طراحی سرقت را ریخته و نهایتا توسط دو تن از دوستانش آنرا اجرا کرده است.

شناسایی مجرم سابقه دار

با شناسایی محل سکونت یکی از سارقان به نام سعید وی به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار شناسایی و در مخفیگاهش دستگیر شد ؛ سعید صراحتا به سرقت طلاو پول از خانه پیرزن به شیوه بیهوشی اعتراف کرد و عنوان داشت که اموال مسروقه در اختیار همدست آنها به نام حمید می باشد . با شناسایی حمید ، وی نیز در شهرستان اسلامشهر و پس از گذشت چند ساعت از دستگیری سعید ، در مخفیگاهش دستگیر و مشخص شد که سارقان اقدام به فروش طلاجات مسروقه کردند . سرهنگ کارآگاه خیرالله دولتخواه ، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام ارزش ۵۰ میلیون تومانی اموال مسروقه عنوان داشت : با توجه به اعتراف صریح متهمان به انجام سرقت ، قسمتی از وجود نقد مسروقه از مخفیگاه متهمان کشف و اقدامات جهت دستگیری خریدار اموال مسروقه و کشف طلاجات مسروقه در دستور کار کارآگاهان این پایگاه قرار گرفته است.

مجله اینترنتی زندگی سالم

یلدا توکلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا