حوادث

متلاشی شدن باند زاغزن بانک های تهران

متلاشی شدن باند زاغزن بانک های تهران

باند زاغزن بانک های تهران متلاشی شد

پس از نقد کردن چکی که مربوط به کارگاهم بود، از بانک خارج شدم. سوار ماشین بودم و همینکه جلوی کارگاه پارک کردم تا پیاده شوم، چهار نفر با قمه و انواع سلاح سرد به سمت من آمدند. این افراد در حالی‌که سوار بر دو دستگاه موتور سیکلت هوندا بودند تمام وسایل و کیفم را گرفتند و بعد از آن از محل دور شدند. بسیار ترسیده بودم و هرچه مقاومت کردم، سودی نداشت و ……..

جست وجو برای دستگیری سارقان سریالی

گزارش یک فقره زورگیری در محدوده یکی از محله های پایتخت به ماموران انتظامی اطلاع داده شد. مالباخته که مردی میانسال بود، زمانی‌که در برابر افسر بازجوی پرونده قرار گرفت، گفت: پس از نقد کردن چکی که مربوط به کارگاهم بود، از بانک خارج شدم. سوار ماشین بودم و همین که جلوی کارگاه پارک کردم تا پیاده شوم، چهار نفر با قمه و انواع سلاح سرد به سمت من آمدند. این افراد در حالی‌که سوار بر دو دستگاه موتور سیکلت هوندا بودند، تمام وسایل و کیفم را گرفتند و بعد از آن از محل دور شدند. بسیار ترسیده بودم و هرچه مقاومت کردم، سودی نداشت.
رسیدگی به این موضوع ادامه داشت تا اینکه مشخص شد این زورگیری ها، سریالی هستند. زورگیران که چهار نفر سوار بر موتور سیکلتی بودند با علم به اینکه همراه طعمه پول است، به مالباخته نزدیک شده و با ضرب چاقو و قمه اموال را از دست فرد شناسایی شده در می آوردند. همچنین تحقیقات بیشتر در این زمینه نشان می‌داد که زورگیران در برابر هر فردی بنا بر وسیله نقلیه اش رفتار متفاوتی نشان می دهند. برای مثال اگر فرد پیاده بود، او را تعقیب کرده و در زمان مناسب و بسته به خلوتی محل، به مالباخته حمله‌ور شده و اموال را می گرفتند، اما اگر فرد مورد نظر سوار بر ماشین بود، او را دنبال می‌کردند و در فرصتی مناسب در میانه خیابان و اتوبان با ماشین تصادف کرده یا به بهانه ای با راننده اتومبیل که پول در کیفش بود، درگیری لفظی پیدا می‌کردند و سرنشینان موتور سیکلت دعوا را گرم می کردند و موتور سیکلت سواران دیگر اموال را از ماشین برداشته و متواری می شدند. در مواردی هم که وسیله نقلیه فرد، موتور بود با او درگیری لفظی بر سر ناموس را بهانه می کردند و از فرصت استفاده کرده و با تهدید قمه و چاقو اموال فرد را می‌ربودند. به زودی به کارآگاهان پایگاه پنجم ثابت شد این باند به وسیله یک نفر زاغزن که خود را در سرقت ها مستتر کرده بود، صورت می گیرد.

زاغزن حرفه ای شناسایی شد

در این مرحله ماموران سریعا به سراغ دوربین های مدار بسته رفتند و با بررسی فیلم‌های ضبط شده مطمئن شدند که یک نفر زاغزن در همه موارد مالباخته را زیر نظر گرفته است. بعد از این ماموران به بررسی سوابق در آلبوم اداره آگاهی می پردازند و این زاغزن را که فردی با هویت منصور بود، شناسایی می کنند. اگرچه منصور از مجرمین سابقه دار در زمینه زورگیری بود، اما مکان مشخصی نداشت و موتور سواران هنوز شناسایی نشده بودند.بررسی های بیشتری انجام گرفت و به زودی با بررسی تماس های رد و بدل شده بین منصور و دوستانش، مشخص شد همدستان منصور هشت نفر از بچه محل هایش هستند که بعضی سابقه های شرارت و سرقت را در محله دارند. در نهایت با انجام یک سری عملیات پیچیده دیگر و درست همزمان با برگزاری طرح دستگیری کیف قاپان تهرانی، تمامی متهمان این پرونده به همراه رئیس باند که زاغزن گروه نیز بود، دستگیر شدند. سرهنگ کارآگاه احمد نجفی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در رابطه با این پرونده گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمین به ده‌ها فقره سرقت زورگیری در مناطق غرب و شمال غرب تهران همچنین شناسایی چند تن از مالباختگان، تحقیقات در زمینه این پرونده ادامه دارد؛ از همین رو مالباختگانی که به این صورت مورد زورگیری قرار گرفته اند، می توانند با توجه به زمان این سرقت ها که شامل تابستان سال گذشته تا اوایل مهر ماه امسال است، به پلیس مراجعه کنند .

یلدا توکلی – روزنامه نسل فردا

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا