آرایش و زیبایی

ماندگاری اثر پرکننده‌های صورت، چقدر است؟

این روزها تب زیبایی در بین خانم‌ها و حتی آقایان، بسیار بالا رفته است و خیلی‌ها برای اینکه آثار پیری خود را بپوشانند، به روش‌هایی مانند تزریق انواع پرکننده‌ها مثل چربی یا ژل روی می‌آروند. خیلی از ما نمی‌دانیم که ماندگاری اثر یا میزان پایداری این پرکننده‌ها چقدر است و آیا این پایداری اثر، به هزینه‌ای که بابت زیباتر و جوان‌تر شدنمان می‌پردازیم، می‌ارزد یا نه؟

دکتر رضا رباطی، متخصص پوست، دراین باره به خبرنگار پایگاه خبری «سلامانه» می‌گوید: «برای اینکه از مدت زمان پایداری اثر پرکننده‌های مختلف مطمئن بشوید، باید از پزشک خود بپرسید که چه نوع ماده‌ای برای شما تزریق می‌کند. بهتر است بدانید که میزان پایداری اثر ژل و چربی، تفاوت چندانی باهم ندارد اما چند نکته در این مورد، مطرح است».

چه نکته‌هایی؟ «برخی از انواع ژل‌ها، مانند ژل‌های تهیه شده از املاح کلسیم، پایداری اثر نسبتا بیشتری دارند و افرادی که آنها را تزریق کرده‌اند، می‌توانند تا حدود 2 سال از ماندگاری اثر این ژل‌ها لذت ببرند. این در حالی است که ژل‌های برپایه هیالورونیک اسید، پایداری اثر کمتر و حدود 6 ماه دارند».

به‌همین دلیل هم معمولا تفاوت قیمت در تزریق ژل‌های مختلف، مطرح می‌شود. این عضو هیات علمی دانشگاه علوم‌ پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد که مدت زمان پایداری اثر تزریق چربی هم از حدود 6 ماه تا 2 سال است. وی افزود: «ماندگاری اثر پرکننده‌ها به محل تزریق هم بستگی دارد. یعنی اثر ژل و چربی در قسمت‌هایی ماند خط لبخند که به‌خاطر صحبت، گریه، خنده و غذا خوردن، متحرک است، زودتر فروکش می‌کند و این اثر در قسمت‌هایی مانند گونه‌ها که هم تزریق وسیع‌تری انجام می‌شود و هم حرکت کمتری دارد، کمی طولانی‌تر است».

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا