حوادث

قتل در ۱۶ سالگی

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی پایتخت، با اشاره به دستگیری یک نوجوان ۱۶ ساله به جرم قتل دوستش، گفت: این متهم در تحقیقات انگیزه قتل را اخاذی و تهدیدات مقتول عنوان کرد.

سرهنگ کارآگاه، علی ولیپور گودرزی ضمن تشریح این خبر، گفت: حدود یک ماه پیش، یکی از شهروندان ساکن محدوده شرق تهران هنگام تردد در حاشیه بزرگراه رسالت متوجه می شود که جسد بی جان روی زمین های خاکی این محدوده افتاده و بر همین اساس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته و ماجرا به پلیس اطلاع می دهد.

وی افزود: با اعلام این خبر، پرونده ای در کلانتری ۱۹۰ مجیدیه تحت عنوان فوت مشکوک تشکیل و با هماهنگی های انجام شده تیم های عملیاتی این کلانتری به محل اعزام می شوند اما در بررسی ها مشخص شد که جسد به وسیله جسمی تیز و برنده مجروح و به قتل رسیده است.

این مقام انتظامی عنوان داشت: به این ترتیب، پرونده تحت عنوان قتل به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شده و کارآگاهان این اداره تحقیقات خود را برای شناسایی قاتل و همچنین کشف هویت مقتول که یک نوجوان حدودا ۱۸ ساله بود، آغاز می کنند.

در بررسی و تحقیقات انجام شده از سوی کارآگاهان مشخص شد که مقتول جوانی است ۱۸ ساله به نام (میلاد) که با وارد آمدن ضربه با چاقو به شکمش، به قتل رسیده که در بررسی از صحنه جرم آلت قتاله کشف و مشخص شد ضربه مذکور و خونریزی ناشی از آن عامل مرگ می باشد.

سرهنگ ولیپور گودرزی، با اشاره به این که تحقیقات با وجود سرنخ های جدید به دست آمده وارد مرحله ای جدید شد اظهار داشت: تحقیقات پیرامون شناسایی قاتل و انگیزه همچنان ادامه یافت تا این که کارآگاهان سرنخ هایی از حضور یک نوجوان دیگر که پیش از این با مقتول رابطه دوستی داشته به دست آمد.

با کشف این سرنخ، تحقیقات ادامه یافت تا این که یکی از دوستان مقتول که نوجوانی ۱۶ ساله به نام (فرشاد) به عنوان مظنون پرونده شناسایی و در تاریخ ۱۳ اسفند ماه ۹۷ برای تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت فراخوانده شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در تحقیقات انجام شده از فرشاد، لب به اعتراف گشود و ماجرای درگیری با میلاد و نحوه قتل وی را با سلاح سرد کشف شده از محل جنایت بیان کرد.

فرشاد، در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: از چند سال پیش با میلاد دوست بودم و در یک مدرسه درس می خواندیم، از ۲ سال پیش میلاد که ۲ سال از من بزرگتر بود به بهانه های مختلف به من زور می گفت و با تهدیدهای مکرر برای من ایجاد مزاحمت می کرد، به طور کلی مرا تحت سلطه حرف ها و رفتارهای خود درآورده بود و مرا اذیت می کرد تا این که از مدرسه ما رفت به یک مدرسه دیگر، مدتی از او خبر نداشتم تا این که چند روز پیش از حادثه با من تماس گرفت، چون شماره تلفنش آشنا بود و می دانستم دوباره ممکن است برای من مزاحمت ایجاد کند به تماسش پاسخ ندادم اما او پیامک های تهدیدآمیز ارسال کرد و خواست که مرا ببیند، آنقدر پیامک ها تکرار شد که تصمیم گرفتم با او قرار بگذارم برای همین روز حادثه در حاشیه تقاطع بزرگراه های رسالت و امام علی(ع)، قرار گذاشتیم، وقتی به محل رسیدم میلاد را دیدم و از او خواستم کارش را بگوید که مجددا مرا تهدید کرد که این کار منجر به درگیری لفظی و درگیری فیزیکی انجامید و در یک لحظه میلاد از جیبش چاقویی درآود و به من حمله کرد اما چاقو در درگیری از دستش افتاد و از فرصت استفاده کردم و چاقو را برداشتم و نمی دانم چطور شد که ضربه ای به شکمش زدم و وقتی دیدم مجروح شده از محل فرار کردم، ترسیده بود و نمی دانستم چه کار کنم.

به این ترتیب، متهم انگیزه قتل را فشارهای عصبی و تهدیدهای روانی و زورگویی ها و زورگیری های مقتول عنوان کرد و بیان داشت که قصد قبلی برای قتل نداشته و اگر مقتول به تهدیدات خود ادامه نمی داد و سراغش نمی آمد، شاید جنایتی رخ نمی داد.

سرهنگ علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی، در پایان با اشاره به جزییات این پرونده، اظهار داشت: با اعترافات متهم، پرونده تکمیل و برای بررسی به همراه آلت قتل، به بازپرسی شعبه ۸ تهران ارسال شد اما با توجه به این که متهم زیر ۱۸ سال سن دارد، پرونده برای دادگاه اطفال زیر ۱۸ سال ارجاع شد تا تحقیقات قضایی در این خصوص انجام شود.

مجله اینترنتی زندگی سالم

یلدا توکلی

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا