حوادث

شناسایی محموله قاچاق دارو در پایتخت

 در بررسی مقدماتی از محموله داروی کشف شده مشخص شد این داروها عمدتا تولید دو کشور آمریکا و هندوستان و از نوع داروی ضد سرطان، نایاب و یخچالی هستند که متاسفانه در شرایط کاملا غیراستاندارد و غیربهداشتی…

کشف محموله قاچاق دارو

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف محموله قاچاق دارو به ارزش تقریبی ۵ میلیارد تومان توسط معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارزی پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد.

وی در توضیح این خبر گفت: در پی اقدامات پلیسی، کارآگاهان معاونت مبارزه با قاچاق پلیس آگاهی تهران موفق به شناسایی محل نگهداری مقادیر متنابهی از انواع داروهای قاچاق در محدوده بزرگراه اشرفی اصفهانی شدند. با شناسایی دقیق محل نگهداری محموله قاچاق دارو، هماهنگی لازم با دستگاه قضایی انجام و در بازرسی از این محل بیش از ۲۳۰ هزار قلم انواع دارو کشف و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

داروی ضد سرطان، نایاب و یخچالی

سردار علیرضا لطفی گفت: در بررسی مقدماتی از محموله داروی کشف شده مشخص شد این داروها عمدتا تولید دو کشور آمریکا و هندوستان و از نوع داروی ضد سرطان، نایاب و یخچالی هستند که متاسفانه در شرایط کاملا غیراستاندارد و غیربهداشتی نگهداری می شدند. در تحقیقات از متهم دستگیر شده نیز مشخص شد که داروی های قاچاق کشف شده، طی چند نوبت و به صورت غیرقانونی از طریق مرزهای شمال غرب وارد کشور شده و قرار بر آن بوده تا این داروها با انجام تبلیغات در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی، به نشانی مشتریان ارسال شود.

سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان این خبر گفت: طی هماهنگی های به عمل آمده با وزارت بهداشت مقرر گردیده تا این محموله از داروی های کمیاب تحویل این وزارتخانه شده تا انشاالله هرچه سریع تر در اختیار بیماران نیازمند آن قرار گیرد؛ متهم پرونده نیز با قرار قانونی صادره از سوی مقام محترم قضایی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

مجله اینترنتی زندگی سالم

یلدا توکلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا