آرایش و زیبایی

راههای جدید برای درمان سفیدی مو

موی سفیدیک متخصص پوست و مو، گفت: سفید شدن موها در سنین بالای 16 سال طبیعی است و نیازی به مراجعه به پزشک ندارد.

دکتر”حسین کاووسی”، اظهار کرد: سفید شدن موها در سنین زیر 16 سال به عنوان یک مشکل پاتولوژیک در نظر گرفته می‌شود، اما در سنین بالای 16 سال این اتفاق عادی است و نیازی به مراجعه به پزشک ندارد.

به گفته این متخصص پوست و مو، سفید شدن موها دارای عوامل ارثی و خانوادگی است، ضمن اینکه استرس‌های روحی شدید، مشکلات عصبی و ابتلا به برخی از بیماری‌ها نیز می‌تواند سبب سفید شدن موها شود.

کاووسی افزود: سفید شدن موها در افراد سفید پوست به میزان بیشتری دیده می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه راه درمانی خاصی برای جلوگیری از سفید شدن موها وجود ندارد، گفت: تنها با جلوگیری از قرار گرفتن در معرض استرس‌های شدید روحی می‌توان روند سفید شدن موها را به تأخیر انداخت.

این متخصص پوست و مو، ادامه داد: استفاده از برخی داروها همچون قرص “پابا” می‌تواند روند پیشرفت سفید شدن موها را به تأخیر بیندازد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تبلیغ برخی شامپوهای درمان کننده سفیدی مو به هیچ عنوان جنبه علمی ندارد، گفت: مصرف این گونه شامپوها تأثیری در درمان سفید شدن مو ندارند و تنها موها را رنگ می‌کند و با قطع مصرف آن‌ها رنگ مو به حالت پیشین خود برمی گردد.

وی گفت: کندن موهای سفید نیز تأثیری در افزایش یا کاهش تعداد موهای سفید ندارد.

ایسنا

لطفا نظر خود را در مورد مطلب بالا در قسمت اعلام نظرات ذکر کرده و نوع مقالات و اخبار مورد علاقه خود را بیان کنید به بهترین نظرات هدایای نفیسی تعلق خواهد گرفت . باتشکر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا