تازه ها

دومین گوساله‌ گوزن ایرانی متولد شد

دومین گوساله‌ گوزن زرد ایرانی در سال ۱۴۰۳ در سایت تکثیر و پرورش مجتمع رشکان پارک ملی دریاچه ارومیه متولد شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان غربی، سعید شهند گفت: در راستای اجرای برنامه عمل ملی حفاظت از این گونه در معرض خطر انقراض، ۶ رأس گوزن زرد ایرانی در سال ۱۴۰۱ از پناهگاه حیات‌وحش دشت ناز ساری به پارک ملی دریاچه ارومیه و مرکز تکثیر و احیاء این گونه در رشکان با ترکیب جنسی ۴ ماده و ۲ نر منتقل شده است.

با تولد ۳ رأس گوزن زرد ایرانی در سال ۱۴۰۲ و با تولد دو گوساله گوزن در سال جاری، تعداد این گونه ارزشمند حیات‌وحش در این سایت تا به امروز به ۱۳ رأس افزایش پیدا کرده است.

او با بیان اینکه وضعیت مطلوبی برای زیست این گونه در پارک ملی دریاچه ارومیه وجود دارد، گفت: دامپزشکان و کارشناسان حیات‌وحش اداره کل و پارک ملی دریاچه ارومیه به‌صورت شبانه‌روزی وضعیت این گونه در معرض خطر انقراض، به‌خصوص گوساله‌های تازه‌متولدشده را مورد پایش و کنترل قرار می‌دهند و امیدها برای نجات این گونه ارزشمند در پارک ملی دریاچه ارومیه روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

طبق گفته روابط‌عمومی حفاظت محیط‌زیست آذربایجان غربی، اواخر فروردین‌ماه امسال اولین گوساله گوزن زرد ایرانی نیز در سایت تکثیر و پرورش مجتمع رشکان پارک ملی دریاچه ارومیه متولد شد.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا