آرایش و زیبایی

تزریق بوتاکس، پرطرفدارترین شیوه جوانسازی عیوب نواحی چشمNormal
0
false
false
false

EN-US
X-NONE
AR-SA


تزریق بوتاکس

به گزارش زندگی سالم : فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم عنوان کرد: جوانسازی صورت یک صنعت رو به رشد در تمام کشورها است که در این میان در کشور ما طرفدار بیشتری داشته و هر ساله شاهد افزایش آمار مراجعه کنندگان هستیم.

دکتر فرزاد پاکدل فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم در گفت و گو با دانا ؛ با اشاره به گسترش جوانسازی صورت و مراجعه افراد برای تزریق بوتاکس و ژل به چشم پزشکان بیان کرد: استفاده از هر دارویی دارای عارضه است که بوتاکس و ژل نیز از این قاعده مستثنی نیستند.محصولات مختلفی برای تزریق بوتاکس وجود دارد که متاسفانه به تازگی محصولات چینی نیز وارد کشور شده که این مساله انتخاب صحیح نوع محصول تزریقی را بسیار حایز اهمیت کرده است.

وی افزود: اولین قدم برای کاهش عارضه علاوه بر انتخاب محصول نحوه تزریق و انتخاب محل مناسب است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه عوارض تزریق بوتاکس به صورت طبیعی 1الی 3 ماه به طول می انجامد گفت: این دوران برای بیمار اذیت کننده است اما خون مردگی، دوبینی، درد و …. از عوارض طبیعی است که خوشبختانه گذار و موقت است. 

به گفته دکتر پاکدل؛ خوشبختانه تاکنون موردی از کوری بر اثر تزریق بوتاکس و ژل گزارش نشده است.

وی با توجه به اینکه از بین بردن فرورفتگی چشم و گودی آن هدف اصلی تزریق ژل است اظهار کرد: تزریق مناسب و کارآمد ژل و چربی بستگی به پزشک دارد بنابراین مراجعه به متخصص مربوطه باید قابل توجه قرار گیرد تا بتوان از این طریق از عوارض احتمالی به صورت قابل توجهی جلوگیری کرد.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم تزریق بوتاکس را پرطرفدارتر از ژل و چربی دانست و افزود: زمانی که فردی برای تزریق مراجعه می کند پزشکان تمام عوارض و نوع تزریق را به آن ها توضیح می دهند و خود فرد انتخاب کننده نحوه تزریق است که در این میان به دلیل بیشتر بودن عوارض ژل و چربی تزریق بوتاکس طرفدار بیشتری دارد. 

پاکدل، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان در پاسخ به این سوال ما مبنی بر اینکه در حال حاضر شاهد تزریق بوتاکس و ژل توسط متخصصان پوست و چشم هستیم که این موضوع بیماران را درتصمیم گیری مراجعه به پزشک مربوطه دچار مشکل می کند بیان کرد: تزریق این مواد بسیار آسان است اما افرادی که برای رفع عیوب چشم و اطراف آن مراجعه می کنند باید بدانند به فردی مراجعه کنند که دوره های جراحی پلاستیک چشم را گذارنده  تا در حین تزریق قادر باشد عوارض احتمالی را کاهش و جلوگیری کند.

سلامت نیوز

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا