جهانخانوادهروانشناسی

بچه اولی‌ها موفق‌ترند!

از تمام ۱۲ مردی که قدم بر کره ماه گذاشتند تمامی آنان یا بزرگترین فرزند خانواده بودند و یا آن که تک فرزند بودند.

عصر بانک؛ اگر می خواهید فرزندتان “پیشتاز” باشد و در حرکت های اجتماعی و سیاسی از دیگران جلوتر این را بدانید که فرزند ارشد هر خانواده از استعداد و قابلیت بیش تری برای پیشرفت اجتماعی برخوردار خواهد بود. این نتیجه بررسی روزنامه “گاردین” درباره صد چهره برتری است که نشریه “فوربس” آن ها را معرفی کرده است.

“، روزنامه “گاردین” به اشاره به استعداد بیش تر بچه های اول خانواده ها می افزاید:”آنگلا مرکل” صدراعظم آلمان، “هیلاری کلینتون” وزیر امور خارجه پیشین امریکا، “کریستین لاگارد” رییس صندوق بین المللی پول و “جی کی رولینگ” نویسنده مجموعه داستان های “هری پاتر که در صدر فهرست صدنفره قدرتمندترین زنان نشریه “فوربس” قرار گرفته اند همگی فرزندان اول خانواده بوده اند.”

روزنامه “گاردین” با اشاره به تحقیقات علمی انجام شده درباره با استعداد بودن بچه های اول خانواده می افزاید:”فیفی بو” پژوهشگر مرکز تحقیقات اجتماعی و اقتصادی در دانشگاه “اسکس” از جمله پژوهشگرانی است که به این نتیجه رسیده که فرزندان دختر ارشد در خانواده های همواره پیشتاز هستند و با موفقیت های چشمگیری مواجه خواهند شد.”

روزنامه “گاردین” در ادامه می افزاید:”این موضوع محدود به دخترها نمی شود بلکه در پسران نیز صدق می کند. از تمام 12 مردی که قدم بر کره ماه گذاشتند تمامی آنان یا بزرگترین فرزند خانواده بودند و یا آن که تک فرزند بودند.

” روزنامه “گاردین” اشاره می کند که این موضوع طبیعی است چرا که والیدن در صورتی که تعداد فرزندان کمتر باشد می توانند بیش از پیش به پیشرفت آنان توجه کنند. برای مثال در کشورهای نروژ، دانمارک و هلند افرادی که اولین فرزند خانواده بودند بیش از سایر فرزندان قادر به طی مدارج بالای تحصیلی شده اند.

تحقیقات دانشگاه لندن نیز اشاره می کند که اولین فرزندان خانواده 7 درصد بیش از سایر فرزندان امکان دریافت مدارک مرتبط با تحصیلات عالیه را پیدا کرده اند.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا