آرایش و زیبایی

با کرم پودر بینی تان را کوچک کنید!

کرم  پودر یکی از اصلی ترین مواد آرایشی است که شاید بدون آن آرایش چندان معنایی نداشته باشد. یک زیرسازی خوب می تواند شما را بسیار زیباتر کند و یک زیرسازی نامناسب نه تنها صورت را مصنوعی جلوه می دهد بلکه رنگ های آرایشی را هم بد رنگ نشان می دهد.

 با کرم پودر  بینی را  کوچک  کنید

اگر بینی بلندی دارید باید برای نوک بینی از کرم پودر تیره تر استفاده کنید، اگر بینی تان  کمی انحنا دارد و کج است، رنگ تیره را در کنار بینی و رنگ روشن تر را در وسط بینی به کار ببرید. همچنین از پودر روشن می توانید برای بزرگ تر نشان دادن بینی کوتاه، چشمان گود رفته کوچک، صورت باریک و بلند، چانه ای که عقب قرار گرفته، گردن باریک و بلند و پوشاندن هاله سیاه دور چشم استفاده کنید. علاوه بر اینها برای برجسته تر نشان دادن گونه ها، یک خط فرضی از گوشه  دهان  به وسط گوش و یک خط دیگر به صورت عمودی، از گوشه خارجی چشم به طرف چانه بکشید. بعد پوشاننده یا فوندیشن تیره را بعد از خط عمودی روی این خط فرضی به طور افقی بزنید.

 برای پوشاندن قرمزی پوست چه کنیم؟

 معمولا پوشاندن قسمت هایی از پوست  که به علت جوش یا هر علت دیگری قرمز شده کمی مشکل است به خصوص با کرم پودر ها و پوشاننده های عادی. به دنبال پوشاننده ای با ته مایه سبز باشید چون سبز در چرخه رنگ در نقطه مقابل قرمز قرار دارد، به همین دلیل می تواند قرمزی را خنثی کند و آن را بپوشاند.

 چگونه لک های بزرگ و فراوان را بپوشانید؟

 لک های بزرگ و فراوان به دلایل بسیاری ممکن است به وجود آمده باشند مثلا ممکن است به دلیل زیاد ماندن در زیر نور آفتاب یا تولید بیش از اندازه ملانین پوستی یا… به وجود آمده باشند.معمولا روی چنین پوستی آرایش بسیار مشکل است چون هر تکه پوست یک رنگ می شود اما اگر کرم پودر و پوشاننده مناسب انتخاب کنید چندان دچار این مشکل نخواهید شد. باید از فروشنده بخواهید یک اصلاح کننده رنگ به شما بدهد و از آن در زیر آرایش خود استفاده  کنید  تا لک ها را بپوشاند. البته بعضی از برند ها نیز دارای پوشاننده های خاصی هستند که می توانند زیر آرایش استفاده شوند تا دیگر لک ها دیده نشوند.

 جوش ها را به این روش بپوشانید

   کافی است چند جوش روی صورت داشته باشید تا کاملا آرایش تان خراب شود.این نقطه های مزاحم نه تنها صورت را زشت می کنند بلکه به راحتی هم پوشانده نمی شوند اما بعضی از برند ها پوشاننده های مخصوص جوش تولید کرده اند که می توانند بسیار کمک کننده باشند، البته پیشنهاد می کنیم فقط به دنبال پوشاندن جوش ها نباشید بلکه بهتر است برای درمان اقدام کنید.برای ازبین بردن جوش ها بهتراست پوشاننده و کرم پودری بخرید که دارای اسیدسالیسیلیک باشد چون وجود این ماده مانع مسدود شدن منافذپوستی می شود.

 چه کار کنید کرم پودر طبیعی به نظر برسد

 کرم پودر را با اسفنج یا انگشت روی پوست به آرامی بزنید، تا پوست شما روشن شود و در عین حال طبیعی به نظر برسد. بهتر است  دهان تان را هنگام استفاده از کرم پودر باز نگه دارید، تا ناحیه گردن شما در معرض دید باشد و خط مشخص فک تان از بین برود. بعد از اتمام آرایش هم یک دستمال کاغذی را به آرامی روی صورت تان بزنید. این کار باعث می شود مواد روی پوست یکنواخت تر شود و در عین حال صورت شما طبیعی تر به نظر برسد.

منبع : مجله ایده آل

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا