روانشناسی

اینگونه همسرتان را تغییر دهید

زن و شوهر زناشویی بیماری مقاربتیاگرهمسرتان نقاط ضعفی دارد که باعث شده زندگیتان با مشکل روبرو شود و طرز بازگو کردن آن را نمی‌دانید به نکات اشاره شده، توجه کنید.

احمد اصغری، روانشناس درگفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: اگرهمسرتان دارای نقاط ضعفی است و این مسئله باعث شد در زندگی مشترکتان خللی ایجاد شود باید به صورت مودبانه تذکرات لازم را به او یادآور شد.

وی در خصوص اینکه چگونه تذکرات را به همسرتان گوشزد کنیم، بیان کرد: باید بحث و گفتگویمان به صورتی باشد که طرفمان احساس نکند که هدف ما تنها بیان نقاط ضعف او است از این رو فضا باید صمیمانه و با محبت و عشق ایجاد شود.

این روان‌شناس با بیان اینکه باید در این زمینه از توانایی لازم برخوردار باشیم اشاره کرد و افزود: در این راستا، باید از توانایی و مهارت‌های گفتاری و عاطفی برخوردار بود بنابر این تذکر‌ دادن هر چقدر هم کوچک باشد برای فرد دردآور خواهد بود.

اصغری خاطر نشان کرد: در این بحث ابتدا از او تعریف کرده و نقاط مثبت او را بازگو کنید پس آن مشکلی که باعث شده در شادی و شیرینی زندگیتان لطمه وارد کند را بیان کنید.

لطفا نظر خود را در مورد مطلب بالا در قسمت اعلام نظرات ذکر کرده و نوع مقالات و اخبار مورد علاقه خود را بیان کنید به بهترین نظرات هدایای نفیسی تعلق خواهد گرفت . باتشکر

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا