بازیگران

یادی از آزاده نامداری در سومین سالگردش

آزاده نامداری مجری ای محجبه، متفاوت و پرانرژی بود که طرفداران زیادی داشت و با مرگ دردناکش در فروردین سه سال قبل همه دوستان و اطرافیان را در بهت و شوک عمیقی فروبرد.

آزاده نامداری در ۷ فروردین ۱۴۰۰، به طرز شوکه‌کننده‌ای در خانه و تنها از دنیا رفت. هنوز علت دقیق مرگ ناگهانی او به طور رسمی اعلام نشده است.

مرگی که همه طرفدارانش را در بهت و شوک عجیبی فرو برد. چون در شب سال‌تحویل همان سال باانرژی پیامی تصویری با دخترش گندم در اینستاگرام منتشر کرده و سال جدید را تبریک گفته بود.

زندگینامه

آزاده نامداری متولد ۱۹ آذر سال ۱۳۶۳ در سنقر بود. او مدرک کارشناسی مدیریت صنعتی داشت و در ابتدا همکاری‌اش را با شبکه کرمانشاه شروع کرد و سپس با کمک اقبال واحدی به تهران آمد و در شبکه تهران اجرا را شروع کرد.

او در سال ۸۴ به‌عنوان مجری بخش تازه‌ها در برنامه سیمای خانواده شبکه یک شروع فعالیت کرد و در بهمن سال ۸۸ به اجرای خوددر این برنامه پایان داد. او سپس در برنامه غیرمنتظره مجری شد.او نخستین مجری تلویزیون بود که چادر ملی رنگی پوشید و آن را مد کرد.

دعوت از یک مرد که سه زن داشت در برنامه غیرمنتظره و واژگون شدن میز مجری در اجرای زنده در تلویزیون بسیار موردتوجه رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفت و برنامه او را به حاشیه کشاند. او برترین مجری سال از سوی نویسندگان و منتقدین پایگاه خبری، تحلیلی سینماها در سه سال متوالی شد.

آزاده نامداری

داستان ممنوع‌الفعالیت شدن

آزاده در سال ۹۱ در برنامه سال‌تحویل سال نو در کنار احسان علیخانی برنامه داشت و در همان تعطیلات نوروزی اجرای برنامه جنجالی خانمی که شما باشی را بر عهده داشت؛ ولی به ناگهان خبر منع فعالیت آزاده نامداری در کنار فرزاد حسنی و احسان علیخانی منتشر شد.

بعد از نه ماه دوری از تلویزیون نام او به‌عنوان نویسنده در برنامه پشت‌صحنه احسان علیخانی دیده شد.

ازدواج

آزاده نامداری و فرزاد حسنی در اردیبهشت سال ۹۲ در کنسرت فرزاد فرزین، ازدواج خود را رسانه‌ای کردند و خطبه عقد آنها را سید حسن خمینی خواند. این دو مجری معروف در خرداد سال ۹۳ از هم جدا شدند.

او سپس با سجاد عبادی، پسر رحیم عبادی و رئیس سازمان ملی جوانان دولت سید محمد خاتمی ازدواج کرد. آنها در سال ۹۵ صاحب دختری به نام گندم شدند که او را عاشقانه دوست داشت.

حاشیه‌های آزاده

در تابستان ۱۳۹۶ فیلم‌هایی از آزاده نامداری بدون چادر در یکی از شهرهای سوئیس منتشر شد. انتشار این تصاویر بازتاب‌های گسترده و انتقادات زیادی در سطح فضای مجاری داشت. متأسفانه خیلی از کاربران او را به ریاکاری متهم کردند.

آزاده نامداری در یک پیام ویدئویی نسبت به انتشار این عکس و فیلم واکنش نشان داد و گفت که در مکانی بوده که تنها محارم او حضور داشتند. پس از آن آزاده افسرده و ممنوع‌الکار شد.

مرگ دردناک

در ۷ فروردین ۱۴۰۰، رسانه‌های داخل ایران خبر از درگذشت آزاده نامداری در آپارتمان محل سکونتش در منطقه سعادت‌آباد در غرب تهران دادند.

خبرگزاری ایرنا به نقل‌قول یک مقام اورژانس تهران نوشت:از زمان فوت آزاده نامداری ۴۸ ساعت گذشته بوده است و به همین دلیل چهره او در ابتدا قابل‌شناسایی نبود.

یک روز پس از اعلام خبر درگذشت نامداری، سرپرست دادسرای جنایی تهران با اشاره به اینکه در کالبدشکافی جسد اثری از ضرب‌وجرح مشاهده نشده، فرضیهٔ قتل او را رد کرد و وجود داروی قوی ضدافسردگی در آزمایش سم‌شناسی پزشکی قانونی را دلیل مرگ احتمالی نامداری دانست.

همچنین دست‌نوشته‌هایی از او خطاب به دخترش به شکل وصیت و خداحافظی و داروهایی که استفاده می‌کرده پیدا شد.

آزاده نامداری در اوج جوانی در ۹ فروردین ۱۴۰۰ در قطعه هنرمندان بهشت‌زهرا، تهران به خاک سپرده شد. یاد و نامش گرامی باد.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا