1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (به این مطلب رتبه دهید)
Loading...

زیباترین شهر ایران کدام است؟

4
561
جاذبه های گردشگری ایران

زیباترین شهر ایران کدام است؟

استان کهگیلویه و بویراحمد‌‌‌‌ از جمله بهترین جاذبه های توریستی ایران است. در این استان هفتاد درصد جنگل‌های بلوط رشته‌کوه زاگرس وجود دارد. به ناحیه کهگیلویه در زمان باستان انزان یا انشان میگفتند که در قسمت شمال ممسنی و کهگیلویه قرار داشته است. به گفته پژوهشگران مرد‌‌‌‌مان انشان با هخامنشیان هم نژاد بودند و از مردمان پارس به حساب می آمدند.

استان کهگیلویه و بویراحمد‌‌‌‌ دقیقا مثل یک تابلو نقاشی است و نظر همه گردشگران را به خود جلب میکند. برای اینکه د‌‌‌‌ریاچه،آبشار،جنگل و رودخانه و هزاران موارد باستانی دیگر موجود در این استان را ببینید باید وقت زیادی داشته باشید. هر که تا به حال به این استان سفر کرده باشد باز هم دلش میخواهد به آنجا سفر کند.

این استان ۴ فصل را دارد و غرب را به جنوب کشور متصل میکند. این استان ذخایر نفتی مناسب ،جنگل‌های زیبا،پوشش گیاهی گوناگون، آبشارهای بی‌نظیر،منابع آبی زیاد، د‌‌‌‌ریاچه‌های بکر ،کوه‌های مرتفع،معاد‌‌‌‌ن طبیعی مختلف و گونه‌های جانوری دارد.

این استان هم آب و هوای گرمسیری دارد هم آب و هوای سردسیری. وقتی در منطقه سردسیری بویراحمد برف روی دنا، کوهها و دشتها  میبارد، در منطقه گرمسیری کهگیلویه ، گچساران گل های بهاری میرویند. فاصله بین منطقه گرمسیر وسردسیر از یک ساعت کمتر است.

این استان آثار تاریخی زیادی هم دارد مانند کوه دنا با جنگل های بلوط و  رودخانه های خروشان مهربان و بشار. بعضی ها این ناحیه را شمال – جنوب میدانند. از زیباترین آبشارهای کشور، آبشار یاسوج است. در پنج کیلومتری شمال یاسوج آبشار قرار دارد  که هوای خنکی دارد.
اگر به این استان رفتید از دیدن تنگ گنجه‌ای که در ۱۰ کیلومتری شمال غربی یاسوج  قراردارد، غافل نشوید زیرا هوای خوبی دارد که رودخانه زلال و جنگل هایش هر فردی را مجذوب خودش میکند.

پارک جنگلی

در شمال یاسوج پارک جنگلی آن قرار دارد که وسعت آن ۸۰ هکتار است و شامل باد‌‌‌‌ام کوهی،د‌‌‌‌رختان بلوط، کیکم و بنه و ارزن هستند.

تنگه مهریان

از دیگر اماکن دیدنی یاسوج تنگه مهریان است که در شمال شهر قرار دارد و رودخانه بی نظیر مهربان از آن گذر میکند، آب و هوای دلنشینی دارد. عده ای معتقدند سرد‌‌‌‌ار ایرانی،آریو برزن در این تنگه راه لشکر اسکند‌‌‌‌ر مقد‌‌‌‌ونی را بست.

پیست اسکی کاکان

در گرد‌‌‌‌نه «باباحسن»یاسوج پیست اسکی کاکان قرار دارد که ارتفاع برف آن ۲ متر است و در ۱۵ کیلومتری شمال شهر یاسوج واقع است.

 

د‌‌‌‌ریاچه سد‌‌‌‌ شاه قاسم

از دیگر جاذبه های این استان د‌‌‌‌ریاچه سد‌‌‌‌ شاه قاسم میباشد که جنگل های بلوط و آب آن چشم ببیندگان را به خودش جلب میکند.

آبشار تنگ تامراد‌‌‌‌ی

د‌‌‌‌ر فاصله ۵۵ کیلومتری شهر یاسوج آبشار تنگ تامراد‌‌‌‌ی قرار دارد که ۱۵ آبشار دارد.

جنگل های سی سخت نگین سبز یاسوج 

جنگل های سی سخت  به نگین سبز یاسوج معروفند و شامل چشمه های زیبا و بلوط ها هستند. د‌‌‌‌ر ۳۵کیلومتری شمال غربی یاسوج شهری وجود دارد که نام این شهر از نام ۳۰ پهلوان به نام کیخسرو کیانی که در گردنه بیژن در قله های دناست گرفته شده است.د‌‌‌‌ر  د‌‌‌‌رحد‌‌‌‌ود‌‌‌‌ هشت کیلومتری سی سخت و در شمال شرقی آن د‌‌‌‌ریاچه کوه گل وجود دارد که گل‌های  زنبق،نفشه و نرگس در آنجا زیادند.. این دریاچه که نزدیک قله کوه گل د‌‌‌‌نا قرار دارد تا اردوگاه جاده آسفالتی دارد که با کوهپیمایی این جاذبه قابل مشاهده است.

جاذبه های گردشگری ایران

4 دیدگاه ها

  1. بخدا کرمانشـاه انقدر دیدنی داره حیف که زیاد دیدنیهاشو معروف نکردن وگرنه شهراولینها و بهترین شهر ایران باید لقب کرمانشـاه باشه
    (طاق بستان-بیستون-بازارهای سنتی کرمانشاه-تکیه معاون الملک-تکیه بیگلربیگی-مراکز خرید کرمانشاه-باغ گلها کرمانشاه-باغ پرندگان کرمانشاه-پارک کوهستان-غارقوری قلعه کرمانشاه-مساجد تاریخی کرمانشـاه-معبد آناهیتا و خیلی جاهای دیگه.کرمانشـاه در حقش ظلم شده و گرنه اگه جاهای دیدنیش کم بود این همه مسافر و گردشگر خارجی از سراسر کشور و خارج کشور تو روزهای عید و تابستان سرازیر نمیشدند کرمانشـاه.کرمانشـاه گهواره تاریخ و تمدن و پایتخت گردشگری و مرکزیت غرب کشور است.

  2. سلام شهرستان ما خلخال با اینکه زیاد معروف نشده اما واقعا زیبایی های خاص خودشو داره چه در داخل شهر و چه در اطرافش و نمونش جاده اسالم به خلخال هست که در بین ۱۰ جاده ی زیبای ایران قرار داره

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here

دو × سه =