دکوراسیون و چیدمان

بهتر است در اتاق نشیمن از چه رنگ‌های استفاده کنیم؟

رنگ های پیشنهادی مناسب برای اتاق نشیمن | اتاق نشیمن منزل‌تان را طبق توصیه طراحان داخلی رنگ‌آمیزی و چیدمان کنید.

به دلیل اینکه مردم بیشتر اوقات خود را در اتاق نشیمن سپری می‌کنند، قطعا باید نسبت به طراحی و رنگ‌آمیزی آن حساسیت داشته باشند.

زمانی که صحبت از زنگ‌بندی در اتاق نشیمن به میان می‌آید، بی‌نهایت گزینه وجود دارد که می‌توانید به کار گیرید. معمولا انتخاب رنگ بیشتر سلیقه‌ای است، اما طراحان داخلی و متخصصین رنگ‌های خاصی را برای استفاده در اتاق نشیمن توصیه می‌کنند.

در این مقاله کارشناسان و طراحان رنگ، پیشنهادات ویژه‌ای برای رنگ اتاق نشیمن داده‌اند که با هم بررسی خواهیم کرد.

در اتاق نشیمن از کدام رنگ‌ها استفاده کنیم؟

مسلما از رنگ‌های مختلفی می‌توان برای اتاق نشیمن استفاده کرد، اما طبق نظر کارشناسان رنگ، بهترین رنگ برای ایجاد احساس آرامش و لذت پس از یک روز سخت، رنگ‌های خنثی و سبز می‌باشد.

در ابتدا باید مشخص کنید که دوست دارید فضا چه احساسی در شما ایجاد کند: دوست دارید فضایی آرام داشته باشید یا پرانرژی و پر جنب و جوش؟ می‌توانید برای القای احساسات بیشتر از ترکیب چندین رنگ در اتاق نشیمن استفاده کنید.

رنگ های پیشنهادی اتاق نشیمن

رنگ های پیشنهادی مناسب برای اتاق نشیمن

1- رنگ‌های خنثی و آرامش‌بخش برای اتاق نشیمن

معمولا استفاده از رنگ‌های خنثی در اتاق نشیمن بهترین و مطمئن‌ترین انتخاب است و می‌تواند فضایی زیبا و دلنشین ایجاد کند. معمولا اتاق نشیمن مکانی برای معاشرت و استراحت خانوادگی و دوستانه می‌باشد، به همین دلیل برای انتخاب رنگ باید دقت کنید و رنگی را انتخاب کنید که با حال و هوا یا فضا و سبک شما هماهنگ باشد.

زمانی که قصد دارید از رنگ‌های خنثی برای اتاق نشیمن استفاده کنید، نباید از رنگ‌های مانند سفید استفاده کنید چرا که باعث ایجاد حس سردی در فضا می‌شود. به جای آن، می‌توانید رنگ‌های کرم یا دیگر رنگ‌های گرم‌تر از طیف رنگ روشن را انتخاب کنید.

به گفته تاش بردلی، مدیر طراحی داخلی Lick اتاق‌های نشیمن معمولاً فضاهایی هستند که در آن سرگرم می‌شویم، تلویزیون تماشا می‌کنیم یا کتاب می‌خوانیم، اما دوست داریم به فضا کمی شخصیت دهیم.

در ادامه بخوانید:

10 اشتباه رایج در مورد طراحی فضای اتاق نشیمن

به گفته تاش رنگ‌هایی از جمله رنگ بژ، مثل بژ ملایم گرم– بژ 01 (یک رنگ کاراملی روشن) و 03 (یک رنگ ملایم و خاکی) رنگ‌هایی عالی برای استفاده در اتاق نشیمن هستند. این رنگ‌ها آرامش‌بخش هستند و با ترکیب وسایل مناسب واقعاً شگفت‌انگیز می‌شوند، می‌توانید مبل سرمه‌ای یا مبل سبز مخملی یا حتی رنگ مشکی را با این رنگ و فضا ترکیب کنید.

زمانی که از رنگ‌های خنثی برای اتاق نشیمن استفاده می‌کنید، برای جلوگیری از یکن‌خواختی فضا بهتر است رنگ خنثی را با رنگ‌های کمی جاندارتر ترکیب کنید.

رنگ های اتاق نشیمن

رنگ های پیشنهادی مناسب برای اتاق نشیمن

2- رنگ سبز برای اتاق نشیمن

رنگ سبز بهترین رنگ برای اتاق نشیمن است که توسط کارشناسان و روانشناسان توصیه می‌شود و فضایی آرام و شاد ایجاد می‌کند.

به گفته تاش بردلی، سبز رنگ طبیعت است و چشم انسان زمانی که با رنگ سبز روبرو می‌شود نیازی به تطبیق ندارد و به همین دلیل احساس آرامش در فرد ایجاد می‌کند. حتی می‌توانید از گیاهان سبز نیز در فضای اتاق‌تان استفاده کنید تا تاثیر رنگ سبز را بیشتر کنید.

رنگ سبز طیفی وسیعی دارد که می‌توانید طبق سلقه‌تان از آن‌ها استفاده کنید.

می‌توانید در دیوار و سقف با انتخاب رنگ متفاوت تضاد ایجاد کنید، مثلا برای دیوارها سبز 02 و برای سقف از بژ 03 استفاده کنید.

رنگ‌های مورد استفاده برای اتاق نشیمن در سال 2022

در سال 2022 رنگ‌های مورد استفاده برای اتاق نشیمن سبز، خاکستری و آبی است.

بیشتر بخوانید:

چه رنگ‌هایی نباید در اتاق خواب استفاده شوند

چه رنگ‌هایی اتاق نشیمن را روشن می‌کنند؟

به روش‌های زیادی می‌توان اتاق نشیمن را روشن‌تر کرد، از جمله استفاده از سایه‌های کم‌رنگ‌تر مانند رنگ‌های خنثی گرم، آبی روشن و سبز، و سایه‌های گرم‌تر مانند زرد و نارنجی. استفاده از این رنگ‌ها می‌تواند علاوه بر روشن‌تر نشان دادن اتاق باعث بزرگ‌تر نشان دادن فضا نیز شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا