دانستنی ها

چه موقعی نباید از انگشتر استفاده کنیم ؟ + 5 نکته مهم

انگشتر یکی از پر استفاده‌ترین وسایلی است که ما برای جذاب کردن پوشش خود استفاده می‌کنیم اما چه موقعی نمی‌توان از این وسیله استفاده کرد و یا استفاده از آن می‌تواند به ما زیان وارد کند. در ادامه برای شما موقعیت‌هایی را شرح می‌دهیم که استفاده از انگشتر می‌تواند به شما ضربه بزند و یا حتی ممکن است سبب خراب شدن انگشتر شما هم بشود:

چه زمانی نباید از انگشتر استفاده کرد؟

ابتدا قبل از اینکه بخواهیم موقعیت‌های مختلف را برای شما شرح دهیم شما می‌توانید با در نظر گرفتن موقعیت خود در هر وضعیتی که قرار داشتید  تصمیم بگیرید آیا وجود انگشتر در دستان شما می‌تواند به شما آسیب وارد کند یا خیر؟ برای مثال هنگامی که شما می‌خواهید ظرف‌های غذای خود را بشویید وجود انگشتر می‌تواند باعث آزار دستان شما شود و حتی ممکن است به ظرف‌های شما آسیب برساند بنابراین وجود انگشتر در دستان شما زمان ظرف شستن خیلی توصیه نمی‌شود.

شما در هر موقعیتی که قرار می‌گیرید می‌توانید با در نظر گرفتن شرایطی که در آن محیط دارید تصمیم بگیرید که آیا ممکن است داشتن انگشتر به شما آسیبی وارد کند. به شما توصیه می‌کنیم حتما قبل از هر فعالیتی که می‌خواهید انجام دهید تصمیم بگیرید که آیا وجود انگشتر در دستان شما می‌تواند آزار دهد یا خیر؟ در ادامه موقعیت‌های مختلفی را برای شما شرح می‌دهیم که نبود انگشتر در دستان شما می‌توانند از بروز آسیب‌های احتمالی جلوگیری کند.

هنگام ورزش کردن

یکی از مهمترین اوقاتی که نباید به هیچ عنوان از انگشتر استفاده کنید هنگام ورزش کردن است چرا که ممکن است به دستان شما به رسانه و تو گاهی اوقات ممکن است به لباس شما به هنگام ورزش گیر کند. اگر اهل ورزش‌های بدنسازی هستید که با وزنه کار می‌کنند سعی کنید از انگشتر استفاده نکنید چون که ممکن است باعث خرابی انگشتر شما شود و روی انگشتر خط و خطوطی نمایان شود.

یکی از مهمترین دلایل دیگری که شما نباید هنگام ورزش کردن انگشتر داشته باشید ایجاد آلرژی در بدن شماست. شما هنگامی که ورزش می‌کنید طبیعتاً تعریق بدن بالا می‌رود و دستان شما ممکن است عرق کند و ترکیب عرق دستان شما با انگشتر می‌تواند سبب ایجاد آلرژی در بدن شما شود  بنابراین تا جایی که امکان دارد به هنگام ورزش از انگشتر خوداستفاده نکنید.

موقع حمام

اشتباهی که خیلی از بانوان و حتی آقایان مرتکب می‌شوند استفاده از انگشتر موقع استحمام است  اما چرا این موضوع و استفاده از انگشتر هنگام استحمام و دوش گرفتن اشتباه است؟ ابتدایی‌ترین موضوع این است که ممکن است هنگام دوش گرفتن استفاده از صابون و مواد لغزنده حلقه شما بیوفتد و ناپدید شود. البته این موضوع فقط برای زمانی که شما دوش می‌گیرید نیست بلکه در زمانی که دست‌های خود را هم می‌شویید و یا ظرف های خود را با آب تمیز می‌کنید می تواند صدق کند بنابراین در این موارد هم لطفا رعایت کنید و از انگشتر استفاده نکنید.

موقع حمام از انگشتر استفاده نکنید

دلیل دومی که شما نباید از انگشتر در هنگام دوش گرفتن استفاده کنید خراب شدن و کدر شدن نگین برخی از انگشترها است. در بین بانوان بسیار مرسوم است که با جواهراتی از جنس طلا به حمام می‌رود اما برخی دیگر از جواهرات مانند فیروزه می‌تواند با برخورد با مواد شوینده مانند صابون و شامپو کدر شود و جلوه زیبای خود را از دست بدهد. در وب سایت رویال نگین که سایت مرجع فروش جواهراتی مانند فیروزه است به این موضوع اشاره کرده است که تمام انگشترهای فیروزه زنانه که در صفحه انگشتر فیروزه زنانه مشاهده می‌کنید می‌تواند در هنگام برخورد با چربی‌ها تیره شود و ظاهر زیبای خود را از دست بدهد.

هنگام شنا کردن

یکی ازخطرناک‌ترین زمان‌هایی که از انگشتر استفاده کنید هنگام شنا کردن است چه در دریا باشید و چه در استخر شنا کردن در آب با انگشتر می‌تواند به شما یا انگشتر شما ضربه وارد کند. اگر بخواهم دقیق‌تر برای شما این موضوع را شرح دهم می‌توانم به گم شدن انگشتر بسیاری از افراد در دریا و استخر اشاره کنم بنابراین اگر به انگشتر خود علاقه دارید و یا بسیار گران قیمت دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم  به هیچ عنوان با انگشتر شنا نکنید. البته در بسیاری از استخرها شنا کردن با انگشتر ممنوع است و شما نمی‌توانید با انگشتر شنا کنید.

یکی دیگر از مواردی که  می‌تواند به شما و انگشتر شما ضربه بزند شنا کردن در استخر با انگشترهای گران قیمت است. همه می‌دانیم که در استخر برای ضدعفونی آب از ماده کلر استفاده می‌شود و این کلر با برخی از موادها که در انگشترها به کار می‌روند واکنش نشان می‌دهند. برای مثال اگر بخواهم دقیق‌تر به شما بگم طلای سفید که در برخی از انگشترها و حلقه‌ها استفاده می‌شود می‌تواند با کلر واکنش نشان داده و تغییر رنگ دهد.

هنگام آشپزی

قطعاً یکی از زمان‌هایی که می‌تواند حلقه شما آسیب ببیند هنگام آشپزی کردن است با وجود وسایلی مانند چاقو و اجاق گاز که در آشپزخانه قرار دارندحلقه شما می‌تواند با یک اشتباه شکل ظاهری خود را از دست بدهد و یا روی آن خط و خش‌های متداولی نمایان شود. البته  موضوع دیگری که از اهمیت بالایی برخوردار است وجود باکتری‌های مختلف روی حلقه و انگشتر شما است. شاید شما بگویید که حلقه و انگشتر خود را در طول روز به کرار تمیز می کنید اما باز هم این جسم می‌تواند دارای باکتری‌های متنوعی باشد که سلامت غذایی شما را به خطر بیندازد.

هنگام خوابیدن

موضوعی که شاید برای شما هم ملموس و واضح باشد استفاده نکردن از انگشتر موقع خوابیدن است به هنگام خوابیدن  هیچ عنوان نباید از انگشتر استفاده کنید و باید انگشتر خود را از دستان خود در بیاورید چرا که ممکن است به هنگام خواب و دستان شما ضربه بزند که این ضربات به زودی هم قابل ترمیم نباشد. البته در کنار ضربه‌ای که ممکن است به انگشتان و دستان شما وارد شود، اگر شما به هنگام خوابیدن حلقه و انگشتری داشته باشید  می‌تواند شکل ظاهری انگشتر شما را هم تغییر دهد و حتی در برخی از اوقات حلقه شما شکسته شود. البته انگشتر می‌تواند به هنگام خواب حتی در خواب هم شما را اذیت کند و سبب شود شما نتوانید خوابی عمیق را تجربه کنید.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا