بانوان

بهترین سوتین برای درمان افتادگی سینه کدام است؟

کدام سینه بند مناسب سینه های افتاده است؟ | یکی از مشکلاتی که بانوان با آن روبرو هستند، افتادگی سینه است. اما این مسئله را میتوان با مدل های متنوع سوتین حل کرد. درباره بهترین سوتین برای درمان افتادگی سینه چه میدانید؟ در ادامه، شما را با بهترین سینه بند ها برای درمان افتادگی سینه آشنا خواهیم کرد. همچنین مناسب ترین مدل های سوتین برای کسانی که دچار افتادگی سینه هستند را معرفی می‌کنیم. با زندگی سالم همراه باشید.

چه مدل سوتینی برای افتادگی سینه مناسب است؟

سوتین، در ابتدا برای حمایت و پشتیبانی از بافت نرم سینه طراحی و تولید شد. اما بعد ها، مدل های بسیار متنوعی که علاوه بر حمایت از سینه کاربردهای مخصوصی داشتند نیز، طراحی شد، که هرکدام وظیفه خاصی را انجام می‌دهند.

با توجه به قدرت جاذبه زمین و اینکه بافت نرم سینه بانوان عضله ای ندارد، در طول زمان، خانم ها دچار افتادگی سینه می‌شوند. از همین رو توصیه میشود که با انواع سوتین مناسب جهت پیشگیری و درمان این پدیده، اقدام کنید.

دلیل افتادگی سینه چیست؟

افتادگی سینه میتواند به دلایل زیر برای خانم ها، اتفاق بیفتد:

 • سینه ها از چربی و بافت های رشته ای تشکیل شده اند که این بافت ها به مرور زمان دچار افتادگی میشوند. با گذشت زمان این بافت سینه، بر اثر تاثیر گرفتن از نیروی جاذبه به سمت پایین کشیده می‌شوند.
 • حاملگی
 • افزایش سن
 • داشتن سینه های بزرگ و سنگین
 • سیگار کشیدن
 • شیردهی
 • استفاده نکردن از سوتین های استاندارد
 • ژنتیک

مهمترین دلایل افتادگی سینه، موارد ذکر شده در بخش بالا هستند. اما بهترین درمان برای این مشکل، علاوه بر رفع دلیل افتادگی، ورزش، رژیم غذایی، جراحی سینه، استفاده از سوتین مناسب و استاندارد است که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

ویژگی بهترین سوتین برای درمان افتادگی سینه
ویژگی بهترین سوتین برای درمان افتادگی سینه

ویژگی بهترین سوتین برای درمان افتادگی سینه

همانطور که در بخش بالا توضیح دادیم، بهترین راه برای درمان افتادگی سینه، استفاده از سوتین استاندارد است که از ویژگی های خاصی برخوردار است. سوتین های مناسب برای درمان و پیشگیری شلی و افتادگی سینه، باید از خصوصیات زیر برخوردار باشند تا افتادگی ناشی از سینه را درمان کند.


∴ پیشنهاد زندگی سالم: چگونه افتادگی سینه را درمان کنیم؟


ویژگی سوتین مناسب برای درمان افتادگی سینه:

 • سایز مناسب:
  مهم است که از سوتین های با سایز مناسب استفاده کنید که فشاری به بافت نرم سینه وارد نشود. همچنین سوتین های با سایز بزرگ، حمایت کافی از سینه را در پی نخواهد داشت. در فروشگاه های معتبر لباس زیر مانند برند Lebassecret، در تک تک محصولات راهنمای انتخاب سایز وجود دارد که بهتر است بر اساس آن، سایز مناسب سوتین را انتخاب کنید.
 • لیفت دهی مناسب:
  سوتین مناسب برای درمان افتادگی سینه، باید لیفت دهی مناسبی را به همراه داشته باشد.
 • کیفیت و جنس نرم و لطیف:
  برای درمان شلی سینه، از سینه بند هایی با بافت نرم و لطیف استفاده کنید که از کیفیت مناسبی برخوردار بوده و پشتیبانی لازم را از سینه داشته باشد.
 • حمایت بالا از سینه:
  مهمترین ویژگی سوتین مناسب افتادگی سینه، حمایت مناسب از بافت سینه است. سینه بند، باید از بند ها و رکاب محکمی برخوردار بوده، تا وزن سینه را کنترل کند.
 • پوشش دهی کامل سینه:
  از سوتین های فول کاور یا پوشش دهی کامل سینه استفاده کنید. این مدل سینه بندها پشتیبانی بالایی از سینه ها کرده و مانع از افتادگی سینه می‌شوند.

بهترین انواع سوتین برای درمان افتادگی سینه

به گزارش لباس سکرت و با توجه به ویژگی های توضیح داده شده، بهترین سوتین برای درمان افتادگی سینه شامل این موارد هستند:

سوتین ورزشی

سوتین ورزشی، بهترین سوتین برای افتادگی سینه به شمار می رود. مدل هایی مانند نیم تنه زیپ دار زنانه 2089 و ست لباس زیر اسپرت 3182، با توجه به حمایت بسیار مناسبی که ازبافت سینه به همراه دارند، بهترین گزینه برای کسانی هستند که دچار شلی سینه هستند. سوتین ورزشی، نوعی از سینه بند است که برای ورزش کردن بانوان طراحی شده اند. از همین رو، بیشترین حمایت و محافظت از پستان را به همراه دارند. سعی کنید از فروشگاه معتبر، این سبک سینه بند را تهیه کنید.

ورزش بهترین درمان برای افتادگی سینه است. با انجام ورزش های خاص سینه، به راحتی می توانید افتادگی سینه خود را درمان و به آن شکل و فرم بدهید. به خاطر داشته باشید که در زمان ورزش حتما باید از سوتین ورزشی استفاده کنید تا مانع از آسیب به بافت سینه شود.

درمان افتادگی سینه با سوتین مناسب
درمان افتادگی سینه با سوتین مناسب

سوتین فنر دار

سینه بند فنر دار نیز با توجه به داشتن فنر در بخش زیرین کاپ سوتین، لیفت مناسبی به همراه داشته و درمان موقتی برای افتادگی سینه به شمار می‌روند.

سوتین لیفت دهنده

سوتین های لیفت دهنده، درمان قطعی اما موقتی برای افتادگی سینه به شمار میروند. این مدل از سینه بند ها، فرم دهنده و شکل دهنده مناسبی به همراه داشته و علاوه بر درمان افتادگی سینه، شکل و فرم آن را نیز زیباتر خواهند کرد. در محصولات موجود در فروشگاه لباس زیر زنانه برند لباس سکرت، میزان لیفت دهی تک تک سوتین ها، در قسمت مشخصات محصول درج شده است

سوتین اسفنجی

تصیح و فرم دادن به سینه های افتاده، حالت دهنده به سینه، قابلیت استفاده طولانی مدت، از ویژگی های سینه بند های اسفنجی هستند. برای همین این سبک از لباس زیر زنانه، جزوی از بهترین سوتین برای درمان افتادگی سینه به شمار می‌آیند.

نیم تنه

نیم تنه ها، از راحت ترین مدل های سوتین هستند که در صورتی که از فروشگاه های معتبر، مدل های باکفیت آن را خریداری کنید، از حمایت بسیار مناسبی برخوردار است. حمایت کافی از سینه، قابلیت فیت شدن با بدن، بند های محکم و بادوام، جنس نرم و لطیف، از دلایل انتخاب نیم تنه برای درمان و پیشگیری از افتادگی سینه در خانم ها است.

منبع: https://www.lebassecret.com/bras-for-breast-sagging/

تولید محتوای این رپورتاژ توسط مجله اینترنتی زندگی سالم صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا