آرایش و زیبایی

انواع مدل عمل بینی دخترانه

امروز میخواهیم راجع به انواع مدل عمل بینی دخترانه صحبت کنیم و انواع عمل بینی را نیز توضیح دهیم. به طور کلی عمل بینی دخترانه شامل سه سبک جراحی می شود که در زیر برایتان توضیح میدهیم.

انواع مدل عمل بینی دخترانه

  • عمل بینی طبیعی
  • عمل بینی نیمه فانتزی
  • عمل بینی فانتزی

عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی به عملی گفته می شود که تیغه بینی شما کاملا صاف می شود و قوز آن از بین می شود . افتادگی نوک بینی را برطرف می کنند. در این سبک زاویه بین بینی و لب بالایی تقریبا 90 تا 95 درجه تنظیم می شود. این یکی از پرطرفدار ترن انواع مدل عمل بینی دخترانه است. مناسب افرادی که نمی‌خواهند زیاد بینی عمل شده در بینی مشهود باشد.

عمل بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی دو تغییر بزرگ با مدل بالایی دارد. اول اینکه بجز صاف کردن پل و تیغه بینی مقدار کمی قوس رو به داخل به بینی می دهند. و زاویه بین نوک بینی و لب بالایی تقریبا بین 95 تا 105 درجه تنظیم می شود. این مدل یکی از زیبا ترین و کم ریسک ترین انواع مدل عمل بینی دخترانه است.

عمل بینی فانتزی

این سبک از بینی دارای قوس بیشتر نسبت به مدل نیمه فانتزی است و نیاز به تغییرات خیلی بیشتری در بینی و ساختار بینی دارد. زاویه بینی در این مورد بین 105 تا 115 تنظیم می شود نوک بینی بسیار رو به بالا و قوس رو به داخل زیاد نشانه این مدل بینی است. توجه داشته باشید امکان مشکلات تنفسی در این سبک وجود دارد. این اخرین سبک انواع مدل عمل بینی دخترانه است.

بیشتر بدانید: بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

انواع جراحی بینی

حالا میرسیم به مبحث انواع جراحی بینی که به دسته های زیر تقسیم می شوند:

جراحی بینی کاهشی

این جراحی بینی دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که می گوید: اندازه بینی را کاهش می دهد. وقتی بیماران این نوع جراحی را انتخاب می‌کنند، می‌توانند اندازه کلی بینی را کاهش دهند یا روی نواحی خاصی که باید کوچک‌تر شوند، مانند نوک، قوز یا برآمدگی و موارد دیگر تمرکز کنند. در طی این فرآیند، تغییر اندازه اغلب با برداشتن غضروف و یا استخوان از بینی برای رسیدن به شکل و اندازه دلخواه انجام می‌شود.

اکثر انواع مدل عمل بینی دخترانه از نوع کاهشی هستند.

جراحی زیبایی بینی کاهشی با مشاوره بین شما و جراح پلاستیک صورت شروع می شود. در این جلسه انفرادی، شما این فرصت را خواهید داشت که در مورد بینی خود صحبت کنید، چه چیزی در مورد آن دوست ندارید، چه چیزی در مورد آن دوست دارید، و چه چیزی را می خواهید در مورد آن تغییر دهد.

در طول این مشاوره، جراح صورت شما نیز بینی شما را معاینه می کند، نسبت اجزای صورت شما را اندازه گیری می کند و از تغییرات دقیق مورد نظر شما ایده می گیرد. این مراحل به او این امکان را می دهد که رویکرد مناسبی را طراحی کند که مشکلات شما را حل کند و نتایجی را که واقعاً می خواهید به شما برساند.

انواع جراحی بینی
انواع جراحی بینی

اکثر جراحی های بینی به روش مشابهی انجام می شوند، همه آنها با برش شروع می شوند، چه به روش بسته یا باز. صرف نظر از جایی که برش های شما قرار می گیرد، غضروف و یا استخوان برداشته می شود تا اندازه بینی شما کاهش یابد. اگر فقط به دنبال کاهش اندازه برخی از جنبه‌های بینی خود هستید، مانند سوراخ‌های بینی یا قوز، در اینجاست که جراح شما تلاش خود را متمرکز می‌کند.

تنظیمات مطابق با طرح جراحی که در جلسه مشاوره صحبت کردید تا رسیدن به نتیجه مطلوب انجام می شود. پوست بینی در طول این روش کوتاه نمی شود، زیرا به خودی خود به اندازه جدید کوچک می شود. هنگامی که جراحی زیبایی بینی شما به پایان می رسد، بینی شما متناسب تر با سایر اجزای صورت شما خواهد بود و کمتر احتمال دارد که توجه ناخواسته را به خود جلب کند.

بیشتر بدانید: بهترین جراح بینی در تهران

جراحی زیبایی بینی

در طول این درمان، پزشک پیوند استخوان یا بافت را برای ایجاد نوک بینی و یا پل انجام می دهد. در بسیاری از موارد، او از غضروف سایر قسمت های بینی، معمولاً تیغه بینی استفاده می کند.

با این حال، اگر بیمار بافت کافی در این ناحیه نداشته باشد، تعدادی مواد برای بزرگ کردن بینی در اختیار جراح بینی قرار می گیرد. اینها شامل آلوپلاست ها (ایمپلنت های مصنوعی)، مواد آلوژن (که از جسد به دست می آیند)، یا ایمپلنت های اتولوگ (که از بافت خود بیمار برداشت می شوند) هستند.

در موارد افتادگی شدید بینی، پیوند پوست نیز ممکن است برای ضخیم شدن پوست برای دستیابی به بازسازی رضایت بخش لازم باشد.


همچنین بخوانید: پرسش و پاسخ های رایج در مورد جراحی بینی ( رینوپلاستی )


رینوپلاستی بعد از ضربه

ساختار بینی بخش ظریفی از آناتومی انسان است که از قسمت‌های کوچک و پیچیده‌ای تشکیل شده است که برای ایجاد شکل بینی به یکدیگر متصل شده‌اند. هنگامی که بینی آسیب می بیند، هر چیز فاجعه باری می تواند بر این ساختار متعادل تأثیر بگذارد، از جمله شکستگی استخوان، غضروف آسیب دیده، تغییرات قابل مشاهده در بینی، انحرافات داخلی، عدم تقارن درون و بیرون و حتی مشکل در تنفس.

خونریزی نیز باعث نگرانی است، زیرا لخته های خون می توانند در اطراف سپتوم بینی ایجاد شوند و مانع از جریان خون منظم آن شوند. این منجر به مرگ این پارتیشن غضروفی بین راه های هوایی می شود، وضعیتی که از نظر پزشکی به عنوان هماتوم سپتوم شناخته می شود. پل بینی ممکن است در نتیجه فرو بریزد و منجر به بینی زینی یا بدشکلی بینی باکسر شود.

رینوپلاستی پس از سانحه به این صدمات وارد شده به بینی می پردازد که می تواند منجر به آسیب مجاری هوایی شود. شایع ترین علل این آسیب ها معمولاً ناشی از آسیب های ورزشی، تصادفات رانندگی و دعوا است.

جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی بینی

رینوپلاستی ترمیمی

پس از جراحی برای برداشتن سرطان یا گاهی اوقات به دنبال ضربه به صورت، بینی ممکن است به دلیل فقدان بافتی که برداشته شده یا از بین رفته است، به شدت تغییر شکل داده شود. رینوپلاستی ترمیمی به جراحی اطلاق می‌شود که برای بازگرداندن بافت‌هایی که وجود ندارند یا آسیب دیده‌اند، لازم است.

ترمیم جراحی مستلزم استفاده از گرافت ها و فلپ ها از قسمت های مختلف بدن برای بازیابی بافت های از دست رفته است.

به دلیل ماهیت پیچیده این روش، بیماران ممکن است به چندین عمل جراحی در یک دوره چند ماهه نیاز داشته باشند. علاوه بر این، رینوپلاستی ترمیمی یک عمل تخصصی است و بیماران باید به دنبال جراحانی باشند که تجربه زیادی در این زمینه داشته باشند.

بیشتر بدانید: بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

رینوپلاستی اصلاحی

شکایات در مورد نوک بینی یکی از دلایل اصلی جراحی بینی است. بسیاری از بیماران از نحوه نوک بینی به سمت بالا یا پایین، اینکه نوک آن تا چه حد پیازی یا گرد به نظر می رسد، یا نوک تیز بودن آن ناراضی هستند. به عنوان برآمده ترین ناحیه صورت، برآمدگی نوک در نحوه ظاهر شدن و درک صورت بسیار مهم است.

جراحی زیبایی بینی یک روش کاملا فردی است که به طور خاص به ویژگی های منحصر به فرد صورت هر فرد می پردازد. اصلاح نوک بینی می تواند شامل تاکتیک های مختلفی برای تنظیم دقیق نوک بینی به شکلی دلپذیرتر باشد، که مکمل سایر ویژگی های صورت باشد. جراح شما ممکن است غضروف و بافت را اضافه یا حذف کند تا شکل یا جهت نوک را کامل کند.

بیماران برای کل جراحی تحت آرامبخشی یا بیهوشی هستند. ابتدا، پزشک قبل از ایجاد هرگونه برشی، ساختارهای داخلی بینی را با یک دوربین سه بعدی با کیفیت بالا بررسی می کند. سپس غضروف زیرین برای تغییرات ساختاری در معرض دید قرار می گیرد. بسته به نیازهای فردی، بافت چربی ممکن است برداشته یا تغییر مکان دهد تا امکان تعریف بهتر فراهم شود. ممکن است پزشک شما از ایمپلنت برای تقویت غضروف بینی و تغییر جهت نوک بینی استفاده کند. گرافت ها نیز برای کمک به پیش بینی بهتر نوک در دسترس هستند. تمام برش ها با استفاده از بخیه های کوچک قابل حل بسته می شوند.

جراحی سپتوپلاستی

یک روش جراحی که برای رفع انحراف تیغه بینی انجام می شود. سپتوم دیواره ای از استخوان و غضروف است که بینی شما را به دو سوراخ مجزا تقسیم می کند. انحراف تیغه بینی زمانی اتفاق می افتد که سپتوم شما به یک طرف بینی منتقل شود. برخی از افراد با انحراف تیغه بینی به دنیا می آیند، اما می تواند به دلیل آسیب دیدگی بینی شما نیز ایجاد شود.

جراحی توربینوپلاستی

روشی برای کاهش اندازه شاخک ها. به طور خلاصه، شاخک ها ساختارهایی در امتداد دیواره جانبی بینی هستند که می توانند متورم شوند و باعث انسداد شوند. با کاهش اندازه آنها می توان تنفس شما را بهبود بخشید.

جراحی آلارپلاستی

روشی که در آن دو طرف بینی در پایین که به آن آلار گفته می شود تغییر شکل می دهند. در بیشتر موارد این شامل باریک کردن یا تغییر شکل بینی برای بهبود تعادل در رابطه با پایه و سایر ساختارهای بینی است.

تولید محتوای این رپورتاژ توسط مجله اینترنتی زندگی سالم صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا