پزشکی و سلامت

درمان خانگی دندان‌درد

6 راه خانگی تسکین دندان‌درد

اگر زمان قرنطینه دچار دندان‌درد شدید تا قبل مراجعه به دندان‌پزشکی، گاهی درمان‌های خانگی می‌توانند باعث تسکین درد شوند. در این مطلب می خواهیم شما را با 6 راه خانگی تسکین دندان‌درد آشنا کنیم.

علت دندان درد :

پوسیدگی دندان، آبسه دندان، شکستگی دندان، لثه‌  آلوده و…

پوسیدگی، دندان ترک خورده، آبسه یا وضعیت سینوسی همه می‌توانند دندان درد دردناک را به وجود آورند. تا زمانی که دندانپزشک را ندیدید، درمان‌های خانگی تنها چاره درد شما هستند.

سال های سال است که سیر و میخک و آویشن در دندان درد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این داروهای سنتی نه تنها می‌تواند به کشتن باکتری‌های مضر که باعث پلاک دندانی می‌شود کمک کند، همچنین می‌تواند به عنوان یک مسکن درد نیز عمل کند.

درمان خانگی دندان‌درد
6 راه خانگی تسکین دندان‌درد

درمان خانگی دندان‌درد با :

میخک

از قدیم برای درمان دندان درد استفاده شده است، برای استفاده از این روش، مقدار کمی روغن میخک را روی یک پنبه بریزید و آن را چندبار در روز در ناحیه آسیب دیده بمالید.

آویشن

آویشن همچنین دارای خواص ضد باکتری و آنتی اکسیدان قدرتمندی است که می‌تواند به درمان دندان درد کمک کند. برای استفاده از این، چند قطره از روغن ضروری آویشن و چند قطره آب را روی یک توپ پنبه آغشته کنید. پس از رقیق کردن روغن با آب، آن را روی ناحیه آسیب دیده بمالید.

پراکسید هیدروژن

شستشو با پراکسید هیدروژن ممکن است به تسکین درد و التهاب کند. علاوه بر کشتن باکتری‌ها، پراکسید هیدروژن می‌تواند باعث کاهش التهاب لثه و خونریزی لثه شود. برای این کار، پراکسید هیدروژن را با مقدار مساوی آب مخلوط کنید و از آن به عنوان دهانشویه استفاده کنید. آن را فرو ندهید.

آب نمک

شستشوی با آب نمک نیز یک روش درمانی موثر در سطح اول است. آب نمک یک ضد عفونی کننده طبیعی است و می‌تواند به شل شدن ذرات مواد غذایی و بقایای مواد غذایی بین دندان‌های شما کمک کند. درمان دندان درد با آب نمک همچنین می‌تواند به کاهش التهاب و بهبود زخم‌های دهان کمک کند.

کمپرس سرد

کمپرس سرد نیز برای تسکین درد دندان کمک کننده است، به خصوص اگر ضربه‌ باعث درد دندان شما شده باشد. هنگامی که شما کمپرس سرد استفاده می‌کنید، باعث انقباض رگ‌های خونی در دهان می‌شود. این باعث می‌شود درد کمتر شود. کمپرس سرد همچنین می‌تواند تورم و التهاب را کاهش دهد.

کیسه‌های چای نعناع

از کیسه‌های چای نعناع نیز می‌توان برای بی حس کردن و تسکین لثه‌های حساس استفاده کرد. برای این کار، یک کیسه چای استفاده شده را بگذارید کمی سرد شود و روی دندان خود بمالید. یک کیسه چای استفاده شده را برای چند دقیقه در فریزر قرار دهید آن را خنک کرده و سپس روی دندان خود بمالید.

پزشکی و سلامت در زندگی سالم

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا