آرایش و زیبایی

آموزش و ترفندهای استفاده درست از عطر و ادکلن

چطور عطر بزنیم ؟ روش صحیح عطر زدن چگونه است ؟ | عطر تکمیل کننده تیپ و استایل‌مان است، حتی زمانی که یک تیشرت ساده و شلوار جین می‌پوشیم. از جذابیت عطر غافل نشوید، عطر می‌تواند همه را جذب شما کند. برخی باورهای غلط در مورد عطر و نحوه و محل استفاده از آن وجود دارد. اما نحوه استفاده و محل استفاده از عطر بسیار مهم و تاثیر گذار است. خبر خوب است است که مراحل استفاده صحیح از عطر بسیار ساده و آسان است. با زندگی سالم در ادامه همراه باشید.

چگونه از عطر استفاده کنیم؟

1- عطری که دوست دارید را انتخاب کنید. ابتدا عطری که دلخواه‌تان است را پیدا کنید.

2- برای روز و شب جداگانه عطر انتخاب کنید. مثلا در طول روز سر کار می‌روید، کنار ساحل قدم می‌زنید یا به کارهای روزمره‌تان می‌رسید؟ خب در اینصورت باید از عطر روزانه استفاده کنید. و اما اگر قصد استفاده از عطر در شب و برای یک قرار ملاقات شبانه را دارید بهترین انتخاب عطر شبانه است.

3- دوش بگیرید. وقتی که بدن گرم و تمیز است عطر بهتر جذب پوست می‌شود. زمانی که در حال دوش گرفتن هستید حتما با آب گرم دوش بگیرید تا منافذ پوست باز شوند.

4- پس از دوش گرفتن با آب گرم حسابی خودتان را خشک کنید. اگر پوست‌تان خیس باشد عطر جذب پوست نمی‌شود. به خصوص نقاط نبض‌تان را بهتر خشک کنید چرا که دقیقا همین نواحی محل مناسب اسپری عطر و پخش بوی مناسب هستند.

5- پوستتان را آبرسانی کنید. بعد از دوش گرفتن و خشک کردن پوستتان حتما از مرطوب کننده استفاده کنید. عطر بر روی پوست مرطوب و نرم بهتر از پوست خشک و خشن جذب می‌شود.

6- قبل از اینکه لباس بپوشید عطر بزنید. اگر به لباس عطر بزنید ممکن است لباس لکه شده و ظاهری زشت روی پوست ایجاد کند. بهتر است عطر را روی پوست بر روی نقاط نبض اسپری کنید.

چگونه از عطر استفاده کنیم

نحوه زدن عطر

1- عطر را در فاصله‌ی مناسب از بدن اسپری کنید. عطر نباید خیلی نزدیک و نه خیلی دور از بدن باشد. اگر هنگام زدن عطر پوستتان خیس شود یعنی عطر خیلی نزدیک اسپری شده است.

2- عطر باید روی نقاط نبض اسپری شود. نقاط نبض نواحی هستند که در آن نواحی رگ‌های خونی نزدیک به پوست هستند. در این نقاط گرما زیاد است و عطر در نواحی گرم بهتر پخش بو دارد. نواحی رایج نقاط نبض استخوان‌های جناق سینه (ترقوه)، زانو و خط گردن هستند.

3- می‌توانید عطر را با دست روی نقاط نبض بمالید. در صورتی که عطر به صورت اسپری نیست می‌توانید عطر را ابتدا به دستتان مالیده و سپس با دست بر روی نقاط خاص بدن‌تان بمالید.

4- اجازه دهید عطر خودش بدون مالیدن دست روی نقطه نبض خشک شود. قبل از اینکه لباس‌تان را بپوشید به مدت 10 دقیقه اجازه دهید عطر روی پوست خشک شود.

5- در استفاده از عطر زیاده‌روی نکنید. نباید خیلی عطر بزنید. می‌توانید یک شیشه عطر را همراه خودتان داشته باشید تا در صورتی که احساس کردید بوی عطر کم شده دوباره کمی عطر بزنید، اما هرگز مقدار زیادی عطر را روی خودتان خالی نکنید.

6- کمی عطر روی موهایتان بپاشید. ماندگاری عطر روی موها عالی‌ست، پس کمی از عطرتان را روی موهایتان بپاشید.

7- کمی از عطر را پشت گوش‌هایتان بمالید. در پشت گوش نقطه نبض است و از آنجایی که قبلا ذکر کردیم در ناحیه‌ی نبض رگ‌ها بسیار به پوست نزدیک هستند و این موضوع باعث پخش بوی بهتر عطر می‌شود. کمی از عطر را روی انگشتانتان پاشیده و به پشت گوش‌هایتان بمالید. این کار به خصوص در مورد عطرهای شبانه غوغا می‌کند.

8- عطر مخصوص خود را بشناسید. عطرها بر روی پوست‌های مختلف به طرق مختلفی واکنش نشان می‌دهند. پس با آزمون و خطا ببینید کدام عطرها روی پوستتان بوی خوب و کدام واکنش بد می‌دهند.

9- می‌توانید هر 4 ساعت یکبار دوباره عطرتان را تمدید کنید. حتی بهترین و اصل‌ترین عطرها هم ماندگاری زیادی ندارند. اگر بعد از مدتی بوی عطر برای خودتان دیگر قابل حس نبود می‌توانید از دیگران بپرسید که آیا بوی عطرتان هنوز هم می‌آید یا نیاز به تمدید دارد.

به این دلیل که گرما و نور باعث ایجاد تغییر در ترکیبات شیمیایی عطر می‌شوند، توصیه می‌شود عطر را به دور از نور خورشید و گرما نگهداری کنید.

حتما تاریخ انقضای عطر را چک کنید. عطر هم مانند دیگر محصولات تاریخ انقضا دارد. اگر موقع باز کردن در عطر متوجه بوی تندی شدید بدانید که تاریخ آن گذشته است.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا