بانوان

چطور با کفش پاشنه بلند احساس راحتی داشته باشیم؟

دوست دارید با خیال راحت کفش پاشنه بلند بپوشید؟ اما می‌ترسید احساس راحتی نداشته باشید و اذیت شوید؟ اینقدرها هم سخت نیست، به راحتی با انتخاب کفش مناسب و باکیفیت و کمی تمرین می‌توانید راحت و با خیال آسوده کفش پاشنه بلند بپوشید. در این پست از زندگی سالم می‌خواهیم در مورد اینکه چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم و طرز راه رفتن با کفش پاشنه بلند مطالبی را بیان کنیم.

چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم

1- انتخاب یک کفش مناسب

سایز پاهایتان را بدانید. هنگام انتخاب کفش مناسب باید سایز پاهایتان را بدانید. به این‌منظور می‌توانید از فروشنده کمک بخواهید که در انتخاب سایز و اندازه کفش مناسب به شما کمک کند.

انتخاب کفش تنگ، حتی در حد نیم سانت، می‌تواند باعث فشار و درد عضلات شود.

از کوتاه بودن ناخن‌های پاهایتان مطمئن شوید تا باعث ایجاد خراش‌ نشود.

2- پهنای کفش را هم در نظر بگیرید.

معمولا اکثر کفش‌ها دارای پهنای استانداردی می‌باشند، اما پهنای پای برخی افراد ممکن است کمتر یا بیشتر از حد استاندارد باشد. هنگام انتخاب کفش مورد علاقه‌تان حتما پهنای آن را چک کنید.

معمولا کفاش به راحتی می‌تواند کمی قالب کفش را گشاد کند تا برای افرادی که پهنای پای بیشتری دارند مناسب‌تر باشد.

در صورتی که پهنای کفش برای پاهای شما زیاد است می‌توانید از کفی اضافه استفاده کنید تا کفش درست سایز شما شود.

3- حتما قبل از خرید، کفش را تست کنید.

همه‌ی کفش‌ها از نظر قالبی در اندازه‌ی استاندارد نیستند. قالب کفش‌ها با هم فرق دارند. گاهی ممکن است 2 کفش با 2 سایز مختلف هر دو سایز شما باشند! پس بهترین راه این است که قبل از خرید حتما کفش را امتحان کنید.

4- حتما کمی با کفش‌ها راه بروید.

قبل از خرید کفش آنها را پوشیده و کمی دور فروشگاه با آن راه بروید تا ببینید برای شما راحت است یا خیر. اگر با راه رفتن متوجه شدید که با کفش‌ها راحت نیستید، باید یک جفت کفش دیگر انتخاب کنید.

5- کفش با کیفیت بخرید.

معمولا بعضی افراد دوست دارند کالای ارزان قیمت بخرند و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند، اما موقع خرید کفش اصلا نباید به فکر خرید جنس ارزان و صرفه‌جویی باشید. قبل از خریداری کفش، به خصوص کفش پاشنه ‌بلند، حتما از کیفیت و برند آن مطمعن شوید.

طرز راه رفتن با کفش پاشنه بلند
طرز راه رفتن با کفش پاشنه بلند

از پاهایتان در برابر آسیب محافظت کنید

1- تاول‌های پا را درمان کنید. معمولا تاول پا در اثر لغزش انگشتان پا به سمت جلو، کفش‌های خیلی تنگ یا عرق کردن پاها و اصطکاک بیش از حد در کفش ایجاد می‌شود. برای درمان تاول‌ها آنها را با باند مخصوص بپوشانید.

2- اگر قرار است کفش را به مدت طولانی بپوشید کمی به پاهایتان استراحت دهید. مثلا اگر سر کار از کفش پاشنه بلند استفاده می‌کنید و برای مدت طولانی کفش‌ها را می‌پوشید حتما مابین آن مدتی کفش‌هایتان را درآورید تا عضلات پاهایتان کشیده شده و از آسیب دیدگی پاها جلوگیری کنید.

طرز راه رفتن با کفش پاشنه بلند
طریقه درست راه رفتن با کفش پاشنه بلند را بدانید

طریقه درست راه رفتن با کفش پاشنه بلند را بدانید

باید راه رفتن با کفش پاشنه بلند را بلد باشید. هنگام استفاده از کفش پاشنه بلند بدن در زاویه متفاوتی قرار می‌گیرد و در اینصورت باید جور دیگری راه بروید.

تمرین کنید که وضعیت بدنی‌تان در حالت مناسب قرار داشته باشد

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا