دکوراسیون و چیدمان

6 راه برای جذاب‌تر کردن حیاط خانه

اگر منزل شما دارای حیاط است، برای جذاب‌تر کردن حیاط خانه چه کارهایی می‌توانید انجام دهید و چگونه حیاط زیباتری داشته باشید؟

معمولا کمتر کسی به زیبایی و جذابیت حیاط خانه‌اش اهمیت می‌دهد؛ درصورتی که با کمترین امکانات و تغییرات جزئی می‌توان حیاط خانه را به فضایی بسیار سرسبز و خیره کننده تبدیل کرد.

اگر زمان کافی برای رسیدگی به حیاط‌تان ندارید، می‌توانید از روش‌های ساده استفاده کنید. حتی با کاشت یک درخت نیز می‌توانید حیاط را از سادگی درآورید و حس سرزندگی ایجاد کنید.

در این مقاله قصد داریم ایده‌های ساده و جذاب برای افزایش زیبایی حیاط به شما بدهیم. پس با زندگی سالم همراه باشید.

از این ایده‌ها همچنین می‌توانید برای افزایش زیبایی حیاط خلوت استفاده کنید.

جذاب‌ کردن حیاط

چگونه حیاط زیبایی داشته باشیم؟

به راحتی می‌توانید حیاط خود را به محیطی جذاب و زیبا تبدیل کنید. وقتی به حیاط خود اهمیت دهید، نشان‌دهنده این است که به خانه و محله زندگی خود نیز اهمیت می‌دهید. در واقع در حالت ایده‌آل حیاط باید به روشی ساده و تمیز زیبا شود، و ما در این مقاله قصد داریم به شما روش‌هایی را برای زیبا کردن حیاط ارائه دهیم.

1. حیاط را با درخت‌آرایی و گیاه‌آرایی زیبا کنید.

می‌توانید برای آراستن حیاط گیاهان را به اشکال مختلف دربیاورید.

Topiary (درخت‌آرایی) روشی قدیمی و پرکاربرد برای جلوه دادن و زیبایی به حیاط است.

2. برای افزایش زیبایی می‌توانید در حیاط از گلدان‌های آویز استفاده کنید.

برای زیباتر کردن فضای حیاط می‌توانید از گلدان‌های آویز استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم از گل‌ها و گیاهان متفاوت و زیبایی از جمله پلارگونیوم، بگونیا، استئوسپرم، آنجلونیا، نیکوتیانا و هلیوتروپ در گلدان‌های آویز استفاده کنید.

3. یک فضای حسی ایجاد کنید.

می‌توانید با استفاده از صداهای زیبا و آرامش‌بخش، استفاده از وسایل جذاب و حتی عطر دل‌انگیز، فضایی حسی و آرامش‌بخش ایجاد کنید.

مثلا می‌توانید با استفاده از چمن‌ها و گل‌ها لابلای سنگ‌ فرش‌های حیاط، یک راه‌روی زیبا ایجاد کنید.

برای ایجاد حس حتی می‌توانید از رنگ‌های مختلف نیز استفاده کنید، برای ایجاد حس هیجان از رنگ‌های قرمز و نارنجی، و برای ایجاد حس آرامش از رنگ‌های سبز و آبی استفاده کنید.

حیاط جذاب خانه

چگونه حیاط زیبایی داشته باشیم

4. یک مسیر شنی ایجاد کنید.

ایده ایجاد یک راه شنی علاوه بر زیبایی و جذابیت، برای جلوگیری از سرقت و دزدی نیز راه حل خوبی است؛ زیرا هنگام راه رفتن روی سنگ‌ریزه صدا تولید می‌شود.

سنگ‌ریزه در انواع رنگ‌ها و سایزها قابل دسترس است و هزینه کمی دارد، درست کردن آن آسان است و به هنگام باران آب از آن عبور می‌کند و راکد نمی‌ماند و حتی از سیل جلوگیری می‌کند.

5. درخت بکارید.

کاشت درخت نیز علاوه بر ایجاد فضای بصری زیبا، بدون دردسر و کم هزینه بوده و فضای زیادی را اشغال نمی‌کند.

اگر فضای کمی دارید، درخت بلند و عمودی بکارید، نه درختانی که فضای زیادی را در حالت افقی اشغال کرده و سایبان ایجاد می‌کنند.

6. کنار درب یک نیمکت قرار دهید.

می‌توانید کنار درب ورودی یا در ایوان از یک نیمکت استفاده کنید، به خصوص اگر منظره جالبی در حیاط داشته باشید. در اینصورت می‌توان از نیمکت برای استراحت و انتظار و حتی در آوردن کفش‌ها قبل از ورود به خانه استفاده کرد.

حتی برای زیایی بیشتر می‌توانید از یک تاب استفاده کنید.

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا